Porouchaný panel ovládaní ventilace / klimatizace

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Zdenal234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.08.2019 18:42

Porouchaný panel ovládaní ventilace / klimatizace

Příspěvek od Zdenal234 »

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda se s tím někdo nesetkal, případně, kde může být chyba. Mám VW Caddy r.v. 2012 s motorem 1,6 tdi 75kw s automatickou klimatizací (na panelu zezadu je kód: 5k0 907 044 ER). Jde mi o to, že mi začal "blbnout" asi tento panel ovládání ventilace / klimatizace. Nastavím teplotu, na displeji tohoto panelu se automaticky nastaví otáčky, ale ventilátory se neroztočí, žádná reakce, ať přidávám nebo ubírám teplotu nebo rychlost otáček ventilátorů, tak nic. Až po cca 5 - 15 min začne vše fungovat tak jak má, ale po každé, když zapnu / nastartuju auto, tak to takhle dělá. Nereaguje ani tlačítko na odmlžení předního okna. A všiml jsem si, že v tomto stavu ještě "blbne" tlačítko přepínání cirkulace mezi vnitřní a vnější. Když chci vnitřní, tak jen problikne a nesvíti, na automatiku už svítí.
Může to být nějakým čidlem nebo tak? V těchto vedrech je to celkem blbé a to ještě nenastala zima.... Nebo stačí jen vyměnit tento panel za nový a je po problému?
P.S.: před chvílí mi měnili přední sklo, mohli tam poškodit nějaké čidlo, pokud tam nějaké je? Ale problémy nastaly po cca týdnu.
Děkuji.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Porouchaný panel ovládaní ventilace / klimatizace

Příspěvek od Master »

Chce to diagnostiku, jinak to bude ponekud vesteni z koule...

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: Porouchaný panel ovládaní ventilace / klimatizace

Příspěvek od Čečulák »

No ono to nemusí být v tom panelu.
Kamarád má podobný stav a je to údajně kompresorem.
Měl by být prej stáloběžný a má to omezenou životnost.
Má najeto 270 tisíc km.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Odpovědět

Zpět na „Caddy“