Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Stepix »

valchaaa píše:Stepix: Pokud budeš jezdit převážně po dálnice tak to opravdu raději 6ti kvalt.
to právě že ne, dálnice spíš sporadicky (za rodinou na moravu 2x do roka a párkrát do roka do prahy...), nejvíc se mi jedná o cestu např čr-chorvatsko... o to pohodlí zadní posádky mi tolik nejde, zatim jsme jen dva :-)

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od valchaaa »

Stepix píše:
valchaaa píše:Stepix: Pokud budeš jezdit převážně po dálnice tak to opravdu raději 6ti kvalt.
to právě že ne, dálnice spíš sporadicky (za rodinou na moravu 2x do roka a párkrát do roka do prahy...), nejvíc se mi jedná o cestu např čr-chorvatsko... o to pohodlí zadní posádky mi tolik nejde, zatim jsme jen dva :-)
Ten 5ti kvalt je strašně krátký ikdyž někde jsem četl že ten v 77 kw verzi je o chlup delší než v 55kw kterou jezdím já.
Pokud máš namysli čr-hr tak v tom nevidím žáden problém.Já mám skříňovou dvoumístnou verzi tak myslím že LIFE bude i lépe vzadu odhlučněný.Určitě nekupuj kombi verzi to je jak skříň + okna a trojsedlo nic víc!

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Stepix »

valchaaa píše:
Stepix píše: to právě že ne, dálnice spíš sporadicky (za rodinou na moravu 2x do roka a párkrát do roka do prahy...), nejvíc se mi jedná o cestu např čr-chorvatsko... o to pohodlí zadní posádky mi tolik nejde, zatim jsme jen dva :-)
Ten 5ti kvalt je strašně krátký ikdyž někde jsem četl že ten v 77 kw verzi je o chlup delší než v 55kw kterou jezdím já.
Pokud máš namysli čr-hr tak v tom nevidím žáden problém.Já mám skříňovou dvoumístnou verzi tak myslím že LIFE bude i lépe vzadu odhlučněný.Určitě nekupuj kombi verzi to je jak skříň + okna a trojsedlo nic víc!
Jasně že LIFE, dneska jsem to zkoušel na golfovi, tak při 130 točím taky 3000ot. takže v tom takovej problem nevidim:-) Má ta caddyna nějaký bolístky, respektive věci, které bych si měl při koupi pohlídat? díky

Uživatelský avatar
valchaaa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 618
Registrován: 01.12.2009 20:04

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od valchaaa »

Tak to ti moc neporadím ta moje je rok stará.Jaký máš rozpočet?

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Stepix »

do 200t, tzn rok kolem 2005, nalitano kolem, nebo spis do 150tkm

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Rudi »

no s těma kilometrama možná budeš bojovat, abys takovou našel, kor z říše :wink: Nejvíc dávaj pozor na motor, jestli táhne turbo, tak jak má bo když sem sháněl, u jednoho táhlo jen do cca 2,5tis. otáček a pak to umíralo, pak dávaj pozor na hlučnost motoru, pokud už je zvýšená, tak je dost možný, že bude motor na poslední cestě. A skoro bych i doporučil nájezd brát nad 200tis. bo to už většinou bejvaj vyměněný vstřiky a v případě říše i filtry pevnejch částic, který by tě jinak mohli čekat.
na dálnici s šestikvaltem točim na 130ti cca 2,5tis., při 3tis. tam mám 160 a fakt sem kolikrát rád, že sem nešel do slabší verze, ale jestli na dálnici nebejváš moc často, tak je to skoro jedno :wink:
Naposledy upravil(a) Rudi dne 19.11.2011 21:37, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
dObRi dEN!

steffi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.10.2010 21:35

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od steffi »

Jezdím s Caddy Life 77kw a při 3000 ot. mám na tchm 138km/h -pětikvalt. Ale protože to kecá, tak to tak bude těch 130/h reálných. Stejně tak maximálku mám 180/h dle tchm-zkoušeno pár vteřin na rovině, dle papírů má mít 166/h. Takže ono to tak bude, možná lehce přes. Ideální cestovní dlouhodobá dálniční rychlost-tedy pro mně,ale dle citu i pro auto je do těch 140km/h s tím že je tam ještě rezerva. S Caddynou jsme letos byli též v Chorvatsku a brzda jsme určitě nebyli. Ono po pravdě cestou je spousta tunelů-max.100/h a mimo 130/h,sice to láká,ale nechci platit pokutu v eurech nebo kunách,takže asi tak. Jinak 6-kvalt by se hodil,ale hlavně tomu, kdo fakt jezdí hodně po dálnici. pokud jen občas, tak bych to neřešil. Pro mimodálniční jízdy je to v pohodě. Navíc 6-kvalt s tímhle motorem se pojí pouze čtyřkolkou, takže stáří tak 1rok-dýl se nedělá a navíc má ta šestka max. rychlost stejně jako obyč v 5-kvaltu. Je to akorát víc u sebe.Takže 6-kvalt, kterej by měl smysl z hlediska otáček je jedině ve spojení s motorem 2L tdi.To už bude asi jiný svezení, ale i jiná cena. A určitě nebude takovej výběr.

caddy55kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.07.2011 12:15

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od caddy55kw »

Já koupil caddyho loni, rok výroby 2007 motor 1,9tdi 55kw. Auto skvělé přizpůsobil jsem to verzi tramper. Po půl roce jsem litoval, že jsem auto koupil. Spálené vent. + škráblá vačka - oprava 17tis. po ujetých 2tis kilometrech zadřená klika z důvodů vadného olejového čerpadla - oprava 22tis, tady se zjistilo, že turbo by rádo výměnu - oprava 17tis. Po 14ti dnech vstřikovače propustili naftu to oleje = zničené 14dní staré turbo a komplet motor. Mám z něj na prodej vačku a kliku pokud by měl někdo zájem. Příští týden jedu pro auto opět do servisu. Takže auto super a po investici okolo 80tis co jsem do auta dal za poslední půlrok žiju v naději že bude nadále sloužit.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Dandim »

Naši koupili nakonec VW CADDY ECOFUEL (provoz na CNG) rv2009. Hoši celkem fakt paráda. Motor držák 2.0 80 kW. Ano, je to starý motor, ale ruku na srdce moc k výběru z motorové palety CADDY není. (změnilo se to až teď - moderní 1.2 TSI a 1.6 TDI- jen myslím 5Q převodovky zůstaly :-(). Ale náš caddy je parádní. Rychle se v zimě zahřeje (benzín. motor), tudíž nepotřebuje bufík - ideální do města. Je to svižný (akorát chybí krouťák při zatížení). Nemá turbo a nemá ani filtr pevných částic (kterého jsme se bály pro provoz v městě). Takže to bude snad držák. A spotřeba 5-6 kg/ 100 km!! 1KG CNG (21-24 Kč). Takže auto parádní. Všem doporučuji. Výhoda je že přestavba na CNG je z výroby (záruka a kvalita provedení). Neplatí se silniční daň. Dojezd cca 400-500 km. Záložní nádrž 10l benzínu = 100 km. Ale primárně jezdí na CNG. Tohle jsou důvody pro volbu naší motorizace. POKUD by někdo chtěl vědět víc k tomu autu. Napiště mi SZ, pokecáme :-) Ale z naší strany fakt dobré doporučení.

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od king613 »

Ja uz mam druhou firemni caddynu a musim rit ze velkej rozdil.
ta prvni se skoro vubec nekakala az na vadny vstrik vymeneny v zaruce, ve 180t jsem resil kotouce tlumice a jinak se jen jezdilo.
Byl to SDI motor.
Ted mam LIFE a nejak si nerozumime. Je tam TDI PD, jede to sice jako krava, ale zere kolem 7-8l
Tlumice odesly v 80t i kdyz bylo auto v zaruce, tak se to platilo, vrze okno spolujezdce.
Bacha na verze s ESP ma elektrohydraulicky posilovac, coz je parada a bez ESP ma jen hydraulicky. Jde znatelne hur...
Brzdy jsou fakt perfektni, hlavne brzdovy asistent je suprovni.
Shrnul bych SDI tahoun, ale nic moc maximalka, TDI rychlik, ale jako tahoun, nehrozi...
Vysvetlim TDI ma odpsodu malej kroutak, pokud budete chtit nekam nacouvat s pultunou nakladu, spalite spojku. SDI noproblemo.
Kdyby jste se chteli na neco poptat, ptejte se.
Tomek
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

el_salvadore
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.10.2011 15:39
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od el_salvadore »

Zdravim,

rozmyslam o kupe Caddy MKII, od rv 2004, kasten-wagen, 2 miestna na mensie podnikanie (prevadzka 70% mesto / 30% mimo, ~20tkm/rok). Dilema je vsak v motorizacii. Kedze by som chcel minimalne prevadzkove naklady a zaroven spolahlivost a vykon, vychadza mi to tak na 77kW 1.9 TDI alebo potom ako kolega vyssie spominal 80kW 2.0 EcoFuel (CNG). Ceny za ojazdene modely tychto dvoch motorizacii sa daju porovnavat. Ako je to vsak s nakladmi na prevadzku resp. udrzbu? V diesli mam celkom obavy zo spolahlivosti turba, trysiek a pod. cize klasickych dieslovych neresti, na druhej strane o spolahlivosti toho benzinoveho dvojlitra neviem takmer nic, a o alternativnom pohone CNG a jeho sucastiach resp. ich spolahlivosti uz vobec.

Co sa tyka nakladov v prepocte na km mi to CNG vychadza o malo lepsie ako ta 1.9TDI ale nie az tak markantne pri momentalnych cenach pohonnych hmot (na slovensku bohuzial uz zdanili pohone hmoty CNG). Preto by som rad uvital cenne rady a postrehy hlavne od majitelov tychto motorizacii.

Vdaka

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Dandim »

Nazdar :-),
ECOFUEL je dobrá volba, dle mně :-). Motor je držák (starší ale jednoduchá konstrukce, bez turba). Podle mně konstrukčně je ten motor jednodušší než 1.9 TDI. Tyto motory mají v Německu nalítáno i 200-300 tisíc km. CNG je k motoru šetrnější než benzín. Jediná potíž toho motoru, je nízký krouťák. Jde to poznat při plném zatížením například. Jinak OK. Tata s tím lítá za 5-6 Kg/100 km. Dlouhodobý průměr má 5.3kg/100km. Ztěžka s tím motorem pojedeš přes 7 kg/100km. Jinak pod 10C startuje na benzín a cca pár minut na něj jede (při 0C). Jinak benzín přes léto je JEN jako rezerva (kdyby došel CNG). Rozhodl bych se podle dostupnosti čerpaček v tvém okolí. NEBO si kup domácí plničku :-) pokud dost najedeš (investice cca 120 000 Kč), ale tankuješ za cca 16 Kč/kg (neznám ceny na SK...). Předtím jsme měli Sharana 1.9 TDI, a teď spokojenost :-)

el_salvadore
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.10.2011 15:39
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od el_salvadore »

Ahoj Dandim,

vdaka za info. Ak by si mohol, napis prosim ta, ako dlho uz auto mas a kolko si na nom najazdil. Tiez by ma zaujmalo ako je to s tymto motorom co sa tyka intervalu vymeny rozvodov, oleja, filtrov a pod. Viem ze v dizli je vacsinou Longlife tzn. interval vymeny oleja 30t km, ale neodporuca sa to koli zivotnosti turba, kedze toto je plynak a bez turba tak to bude asi bez problemov. Dalej ako je na tom cady so spolahlivostou ako takou, ci si menil uz nejake ine zalezitosti (tlmice, ramena a pod...)

Mas pravdu, na slovensku je to s cerpacimi stanicami bieda (myslim ze ich mame az 6?). Ja to mam k jednej cca. 30km (Zilina) O domacej plnicke som tiez uvazoval ale to az casom ked uvidim ako som na tom s rocnym poctom najazdenych km. Ty mas domacu plnicku? Docital som sa ze vraj nemavaju dlhu zivotnost.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Dandim »

No tak daleko plničku je celkem problém si myslím :-/. Jedině by to ta plnička vyřešila (ale je drahá a uvažoval bych asi při 2 autech v domácnosti). Auto máme celkem nové (tata jezdí s ním po městě) a myslím že má nalítáno 23 tis. km po městě (když se to kupovalo tak to mělo 13 tis. km) a pořád se neupozorňuje o olej (je tam longlife a olej normálně do benzínu - norma VW - myslím VW 504.00). CNG minimálně znečišťuje olej tak snad to nebude tak horký s longlifem jako u benzínu třeba. (nevím třeba se poptat- ale CNG nekarbonizuje). Jinak je to konstrukčně jednoduchý motor. Tak si myslím, že snad nebude problém :-/

dejva105
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2014 09:51

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od dejva105 »

Trošku oživím tohle téma. Táta shání nějaké užitkové auto - něco ne moc velkého. Vozí primárně lehké, ale velké věci (plastové popelnice, hliníkové schůdky....)
Docela se nám zalíbil VW Caddy. Trvá si ale na tom, že chce benzín. Zde jsem vyčetl, že benzínová 1.4 je hodně líná, a také si dost vezme. Moc jsem toho ale nenašel o motoru 1.6 v benzínu. I v bazarech je jich po skromnu. Jaké s ním máte zkušenosti? Není v Caddy lenošný? Není poruchový?

Prohlížím bazary s Caddy rok výroby cca 2004 - 2006, 1.4 a 1.6 benzín, verze Life. Podmínka aby měl klimatizaci. Co jsem tak prohlížel inzeráty, tak najeto cca 150 - 200 tkm. Co říkáte na tohle? Benzín s 200 tkm ještě něco vydrží nebo je to už lepší nebrat?

Cenově by se nám líbilo něco do 130 000 ideálně s možností odečtu DPH.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“