Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Dandim »

Hoši chtěl bych se zeptat jestli někdo z Vás nemá nějaké zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ? Nějak poslední dobou se mi zalíbil. Začínám už uvažovat o jeho koupi a tady na klubu se moc CADDY nerozebírá. Na tom autě mně láká verze LIFE (pěknější interier, výduchy ventilace pro cestující vzadu). A obecně mně na tom autě láká šoupací dveře, menší spotřeba, kufr zhruba stejný, menší cena (oproti stejném ročníku Sharanu), méně věcí co by se mohli pokazit (je to dělané spíš pro zboží než pro cestování).
Nemáte někdo nějakou zkušenost s tím CADDY? Zajimalo by mně pár věcí. Trošku se bojím toho PD /77 kW/ (tata ho sice má a bez problému ale stejně se trochu bojím) a další věci které mně odrazují nebo nevím o nich nic jsou např. 5 kvalt, jízdní vlastnosti, poruchovost, jaký je posed oproti SAG. Uvažuji o cestě pro něj do Německa.... Díky za jakékoliv odpovědi. PS: Snad jsem se strefil do tématu :D

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: RECENZE: VW Sharan (SAG) versus ostatni MPV

Příspěvek od scheni »

Ahoj,
já jsme si CADDYho koupil letos najaře, je to kára jako blázen :)

Né, tedka vážně, auto jsem si kupoval kvůli práce, zvolil jsem tedy kompromis, a mám takovou verzi pul napul. Takže je komplet prosklený, ale kufr je bez čalounění.
Vozím totiž vzadu docela dost bordelu a nepěkných věcí.

Auto bylo v akci s motorem PD 55 kW 1,9TDI, měl jsem z toho strach, ale mile mě tento motor překvapil Už mám najeto 10 000 a fakt si nemůžu stěžovat. Olej si to nevzalo žádný, jezdí to bezproblému cca 170 km/h (max) Spotřebu mám zatím 6,5-7L/100km, ale to je u nového auta normál, a zase co si budem vykládat, docela mu šlapu nakrk.

Obul jsem na to 205/55/R16, litáky Ronal, okna mam všechny zatmavene.

Takže tak :-)
a dneska s ním jedu do chorvatka, tak jsem zvědav.

Scheni :twisted:
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vw181
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od vw181 »

Máme v práci dvě auta.
Jedno benzín 1.4 - žere jako kráva(i 12l) a na předjíždění to moc není.
druhé 1.9TDI- a to je raketa s dobrou spotřebou!
Poruchovost téměř žádná a jízdní vlastnosti super!
Vřele doporučuji! 8)
Z Opavy, Opavy jede rychlík do Prahy.........

D:KEY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.11.2008 13:03

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od D:KEY »

cau, máme VW CADDY LIFE 1,4 16V ,55KW , rv. 2005 . Motor je dost slabý ,musí se mu pořádně nakládat aby trochu jel - docela dobře jede tak od 3000 do 5000 ,víc než do 6000 ho nemá smysl toči. Převodovka má docela lehké zpřevodování a to je znát hlavně při jízdě na dálnici, spotřeba je pak poměrně vyskoká. v měste má spotřebu kolem 8L , když ho pak porotahuju nekde po okreskách tak si veme klidně i tech 12 a víc. Tenhle motor je v podstatě jediná nevýhoda celého auta. Brzdy jsou fakt výborné i po pořádném zahřátí přád fungují skvěle. Podvozek má ve své kategorii podle mě nejlepší jízdní vlastosti, docela sem se bál zadní nápravy s listovými pery -co bude dělat v zatáčkách ale na dobré silnici drží prefekně, když je auto prázdně a silnice v zatáče zvlněná tak trochu uskakuje.ale jinak sem naposto spokojen . Stačí se podivat na tohle video a uvidíte že proti caddyně nemají ty francouský plechovky žádnou šanci: . Interier je vepředu uplně v pohodě , vzadu je to ale mnohem horší , je to proste dodávka .dveře nemají polstrování a na stropě neni ani koberec, je to docela divný na to že je to veze - LIFE. Jinak jsem s autem naprosto spokojen ,. auto mělo jen 3 závady: víčko od nádrže špatně těsnilo , takže to vyřšili reklamací a dlay tam nové. Pak spatne tesnilo okýnko u pravých bočních dveří , to celé vyměnili také uznaly reklamaci. Poslední věc bylo to že vypadla hadička u odstřikovačů skla , oprava stála 700kč, a to tu hadičku jen nandaly zpátky :lol: .

zbultran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2008 10:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od zbultran »

Dobrý den,

mám Citroen Berlingo a pomalu nastal cas na jeho vymenu. Byl jsem se poptat po Caddy a nabidli mi verse s motory benzin 1.4 59KW, 1,6 75KW a nebo diesely 1,9TDI 55KW a 1,9TDI 77KW.

Jak jsem si precetl tady na prispevcich, benzinova 1,4 je slaba a zere to. Mate nekdo zkusenost s 1,6?

U tech dieselu to vypada, ze ten 55KW je nejaky stary motor a uzitecna hmotnost auta s nim je o 200kg nizsi nez s tim silnejsim 77KW dieselem. Rozdil v cene je ale skoro 50.000,-.

Tak ted nevim zda radsi 1,6 benzin nebo ten slabsi 55KW diesel?

Dik za jakoukoliv radu.

sifonator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.12.2008 12:38

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od sifonator »

Zdravim vsechny. Mam Caddy life 1.9 55 KW a nedam na nej dopustit. Vyborne auto jak pro rodinu tak do prace k prevazeni ruznych nakladu. Libi se mi, ze tam neni spousta zbytecnych veci, ktere auto prodrazuji, jako kontrolka zapnutych pasu atd. (normalni clovek jiz dnes vi, ze se ma pripoutat). Co se tyce motoru tak ten je dostacujici pro pohodlnou jizdu. Najezdil jsem s nim za rok a pul 40000 km a bez jakychkoliv problemu. Spotreba dlouhodobe nepresahla 7,5 a to jej nijak nesetrim. Opravdu muzu doporucit vsem. Je sice drazsi nez podobne modely jinych znacek, ale, myslim si ze to nejsou vyhozene penize.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od scheni »

Inu, jak jsem již psal, já mám Caddyho 1,9 TDi 55kW a taky na nej nemůžu dopustit.
Jezdí každý den, zatím mám najeto 23 000 bez poruch (klepu) spotřeba kolem 7 L/100km a to jezdim hodně svižně.
Možná akorát že je trochu hlučnější, ale to je dáno prostě tím, že je to takovy užitkáč (pul napul)
Tedka jsem v něm stěhoval dlažbu, v autě jsme jeli 3 chlapi (3x100kg) + vzadu naloženo cca 400 Kg a dalších 700 na voziku a vpohodě, jsme jeli a dojeli a to je tady všude asi 30 čisel sněhu :)

Myslím že za ty peníze absolutní spokojenost 8)

Zrovna řeším motorovy olej, myslíte, že http://www.nejlevnejsi-oleje.cz/shell-h ... litr-p-90/ bude vhodny ?
V knižce mam specifikaci VW 506 01 a t uten olej splňuje
ale v knižce je taky 507 00 a to jsou zase jine oleje, tak nevim.

diky
Scheni
Přílohy
Zaostrog Chorvatsko
Zaostrog Chorvatsko
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Do všech nových VWček s LL servisem se dává 5W-30 Castrol LL3 507.00 :!: Nevím, je potřeba ušetřit tisícovku na 30tkm :?: :?: Já si myslím, že asi ne :roll: :roll:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Inžík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.07.2009 15:35

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Inžík »

Dobrý den lidičky,
tak jsem se s dovolením přihlásil do vašeho VW clubu - Caddy .
Před cca měsícem jsem měl VW Caddy půjčeného na týden od zaměstnavatele, a to o auto mě tak nadchlo, že nyní chci nějakého Caddy zakoupit .... !!!

Jen se mohu rozhodnout pro motor ????

Měl jsem půjčené 1,9 , 55KW a musím říci, že to nejelo rychleji než 130 - 140 km/h .
Jinak bylo dost strohé ..... výbavou ...

Nevím pro jaký motor se rozhodnout - asi to bude určitě diesel, ale nevím zda 1,9 - 77KW, ta 55KW 1,9 tka je slabá .... a 2,0 je jen SDI, ale zase to nemusí být tak poruchový.
Přemýšlím ještě nad variantou 1,9TDI 77KW s DSG (automat) a 4motion (čtyřkolka)

Co mi můžete doporučit, máte-li již nějaké širší zkušenosti..... ?
Díky za odpovědi .

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Dandim »

Jěště je dodáván motor 2.0 TDI.... Jinak by dle mně měl být nejlepší volbou 1.9 TDI 77 kW. Jinak jsem se též doslechl o nějaké modernizaci (facelift) CADDYho a TRANSPORTERa. Někdy na podzim. Transporter by měl dostat nový motor (myslím 3.0 TDI). Caddymu dají 1.6 TDI CR.
Naposledy upravil(a) Dandim dne 21.07.2009 16:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od golfar »

V práci občas jezdím služební caddynou 1,4 ta mrcha jak vidí kopec tak stojí :-D. Ale jinak i vzhledem k tomu ře je to pouze užitkový tak si nemůžu na nic stěžovat. Provádí se jenom běžbá údržba jinak pořád jezdí, i ten interiér je povedenej
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

zbultran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.12.2008 10:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od zbultran »

Dobrý den,

tak jsem nakonec podle rad tady koupil VW CAddy Life s 1.9TDi 55KW, zatím jezdím za 7 l/100 km. Jen mi to prijde slabé oproti predchozímu Berlingu 1.6 na benzin, ale to Berlingo bylo ke konci v jednom kuse v opravě kvůli motoru.

Tak přemýíšlím o chiptunningu, ale asi až po první kontrole kolem 30.000km. Má to prý zvednout výkon (prý na 75kw), ale i snížit spotřebu ...

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Zbultran

Uživatelský avatar
zdesim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.06.2009 16:42
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od zdesim »

Zdravim,
nedavno jsem jel s Caddynou na slovensko a zpet cca 1200km, 1,9TDi 77kw, 2005, jel jsem celou dobu na tempomat 130km/h, pouze 2 lidi, zadny naklad. Prekvapilo me, ze to i ochotne zrychluje na predjizdeni. Na 5kvalt ma pri 130km/h 3000ot :( Prumerna spotreba na 6,7l/100km, na cestu po dalnici 130km/h mi to nepripada zrovna malo :(
Celou dobu byla zapla klima.
Ocekaval bych, ze bude zrat min a 6kval by se taky hodil... :)

Uživatelský avatar
Rudi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 612
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sever Čech
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od Rudi »

zvažuju výměnu starýho caddy TDI 66kW za novější model 77kW. Nedávno jsem s tím jel v Německu, druhej majitel, kilo na tachometru. Celkovej zátah značně menší než u starý Caddyny, větší hlučnosti, lepší zátah odspodu, avšak při cca 3tis. hnedka umře a pak už pořádně netáhne dál, spotřebu jsem nestačil zpozorvat, byla to jen krátká vzdálenost, ale určitě tak o litr horší a horší jízdní vlastnosti daný vyšším posezem.
Výhodou je vyšší posaz a tudíž lepší rozhle, hezkej interiér a prostornější.

Celkově jsem ale z nový generace zklamanej, čekal jsem od ní o dost víc, ale stejně bude asi změna nevyhnutelná. Obrovská škoda, že nemá 6-ti kvalt jako tourana, pak by to byl i fantastickej dálniční křižník.
Obrázek
dObRi dEN!

maly_medved
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.09.2009 17:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s VW CADDY (2. generace od 2004) ?

Příspěvek od maly_medved »

Udělal jsem si radost a pořídil VW CADDY 1,9 TDi 77 kW Life 4Motion 6 kvalt .

Zatím nalítáno 5 000 Km , byli jsme s tím na horách ( vejškrab na horskou boudu po štěrkové cestičce kterou dá problém vylézt pěšky ) a jsem naprosto nadšenej .

Chtěl jsem ho jako kompromis mezi rodinným autí a pracantem k práci , pravda , je tvrdší , ale oblíbila si ho i přítelkyně ( dá se v něm díky jeho výšce dělat spousta věcí ) :)

A když na dálnici zařadíte 6tku tak si to jen tak brumlá, pohled na spotřebu na palubce zvedne náladu a není to ani tak hlučný jak mě varovali .

Odpovědět

Zpět na „Caddy“