3.0 TDi - poruchovost

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

3.0 TDi - poruchovost

Příspěvek od pasikb5 »

ahoj chtel bych si splnit sen a udelat si radost s phaetonem dlouho me odrazovala casta poruchovost ale preci jen chtel bych ho zkusit. jak je na tom 3.0.tdi ? je zde na foru nekdo kdo ma tento motor ? dekuji za kazde informace o tomto voze... ( kdy se delaji rozvody,spotreba, nejcastejsi zavady, na co si dat pozor pri koupi ,servis atd...)
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: poruchovost 3.0tdi ?

Příspěvek od PavelSv »

Rozvody jsou řetězem takže pohoda a co sem zjišťoval tak 3.0tdi je dobra volba.Jinak ve faťasu bude 3.0tdi ideal.

Uživatelský avatar
Mustafa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 05.01.2010 11:57
Kontaktovat uživatele:

Re: poruchovost 3.0tdi ?

Příspěvek od Mustafa »

Taky by mě to zajímalo. Co se tak nejčastěji porouchává?
AUTOWERKS
Výhradní distributor: APR, Volkswagen Racing, Solo Werks, CTS Turbo...
Přímý distributor: Forge Motorsport, BCS Automotive, Wavetrac, SuperPro, LOBA Motorsport, 3SDM, TAROX, Wagner Tuning, THS Performance, GFB...

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: poruchovost 3.0tdi ?

Příspěvek od campagnolo »

Mám ho od r. 2006 a jediné závady - zasekával se naviják bezpečnostního pásu v sedačce (jsou 2 jeden v sedačce a druhý v sloupku). Od modelu 2009 je už jenom jeden ve sloupku.
Výměna oběhového čerpadla pro příhřev motoru. Po jeho poruše se zablokoval bufík a auto pak strašně pomalu topilo.

Motor mám 3.0 TDI 165kW a absolutní spokojenost. Spotřeba minimalni 6,5 l pri jízdě kolem 90km/h a normálně průměr s městem a dálnicií kolem 9,7 l/100km.
Max rychlost kolem 245km/h a vynikající zátah při předjíždění. Poruchy motoru zatím 0.
U Phaetonu je velmi důležité mít baterii ve 100% stavu. Pokud je slabá, začne blbnout elektronika.

Aktuálně mi "problikuje" pravý xenon. Zatím neřeším, svítí.

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“