Můj nový Phaeton - rady pro koupi, dotazy, poznatky

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

Přesně tak. Luxusní je, ale je to luxus zabalený do nenápadného hávu pod nenápadnou značku VW - to je to, co mě imponuje :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od KJirka »

no a v tom je ta pointa, tebe to sice imponuje, ale spoustu lidí s balíkem v kapse tohle právě odrazuje.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od zajda82 »

@Jirka: cena vsech ojetych luxusnich limuzin je velmi nizka vzhledem k porizovaci cene, plati to i pro A8 a 7er

@MdN: v prosklene manufakture jsem byl s pasovcem, je tam normalni prodejna asi bych ale zavolal a domluvil schuzku. Uroven anglictiny je dobra a jako zakaznik bych se nehrnul s turistama na prohlidku ale nechal si udelat individualni. Videli jsme tam zakazniky a dostanou se az k autum (vyfasujes backory a plaste :) jako host na prohlidce jen koukas zezhora.

Jo a az si pujdes montovat motor, radi se pridame na cumendu vid predsedo :P

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od campagnolo »

Mohu potvrdit, byl jsem v jednacím salónku s kobercama za 2 mega a vyhledem na centrum Drazdan. Taky mě pozvali na oběd (dal jsem si jehněčí žebírka).
Na lince jsem byl přímo. Koukal jsem i do aut kudy vede v interieru kabelaz. Koukal jsem na "svatbu" podvozku a kastle.
Zajimave bylo, jak vytahem prijel podvozek a samovolne se pohyboval po drevene podlaze ke kastli.

Bylo to dost emotivni a celkem jsem byl rad, ze nemusim koukat z tech ochozu jako bezny turista. :-)

Nechal jsem si tam ten den menit TV Tuner z analogoveho na hybridni a tohle vse mi nabidli behem cekani. :-)
Byl to velmi exklusivni den :-) a to jsem sebou tahnul manzelku a brachu.
Přílohy
4cb2b60f6ccac.jpg
4cb2b607a2b96.jpg

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od zajda82 »

co k tomu dodat, lepsi nez orgasmus :P

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

No, ve mě se to pořád pere. Teď jsem zase párkrát jel v aktuální pětce a to auto se mi prostě hrozně líbí. Ani nová A6 mě tak nebere. Za ten Phaeton v základu už budu mít 525D xDrive s automatem a velmi solidní výbavou - Active drive, Adaptivní tempomat, kožka a sportovní sesle, parádní navi, které se do rozměru a kvality obrazovky nikdo zatím nerovná, Mpaket, atd,atd..... Měl jsem teď hodně práce, takže jsem se k tomu dlouho nedostal - viz můj poslední příspěvek. Teď jsem se ale vrátil dom, mám chvilku času a otevřel katalog a jsem v tom zase. Pětka v Mpaketu je krásná, ale Phaeton je auto, které mě zajímá jinak a ani nemám potřebu mít ve výbavě úplně všechno, protože pohodlí a luxus Phaetonu je prostě někde jinde......

Nějaké odpovědi na mé dotázky? Už jste našel někdo odkaz na manuál? Co takhle nějaké info k RCD810? Díkes,

MDN

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

kJirka : A za to jsem právě rád. Nebudu jezdit v autě jako každej.... Celý týden jsem koukal, kolik potkám A8 a 7er... Každý den tak pět - šest... Phaetona za celej tejden jen jednoho nového a jednoho starého (Za týden jsem najel něco přes 2000km po ČR a SK).

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od pásovec »

Ve srovnání je aktuální šestka lepší :-) Jinak taky se mi tu válí katalogy 5er :D ale výbava nějak na úrovni 3C mi přijde, čekal jsem větší brutality. No a dvoulitřík se 218k by byl pro mě ideální volba, ale jedině manuálek :)-
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

Pasovec : Sestka? Myslis A6? Jezdil jsi v ni uz vic nez po parkovisti? Pro me velke zklamani. Za volantem noveho BMW rady pet jsem najel uz nejaky tisic a az na par drobnosti musim pet jen slova chvaly. A6 to nebude 100%. Pokukoval jsem jeste po Karme, ale take obrovske zklamani - co se spotreby tyce. Zatim pro me vede BMW5 a Phaeton. I presto, ze na nove CLS mam az neuveritelne cenove podminky.... :D Jeste uvidime co DS5, pripadne DS6, ale ta prijde az po te, co si uz auto koupim. A po te, co jsem videl, jak DS5 orezali oproti predstavenemu modelu... Zadne drevo, zadna obsita palubni deska kuzi..... :(

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od pásovec »

Na pořádný vzájemný test A6/5er se teprv chystám. Jinak dneska mi jeden klubák poslal odkaz na zánovního Phaetona v Longu a je to fakt pecka. Jinak tu pětku jsi konfiguroval s 2.0D TwinTurb?

Jinak pokochejte se tu :-)

http://www.youtube.com/watch?v=T0hsFwWi ... AAAAAAAAAQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

Pásovec : No pětkou jsem jezdil 20D, 25D twin turbo a i 25D V6, 30D. Stačila by mi 20D, ale nedělá se s xDrivem, takže bych musel jít do 25D, která je teď už jen twinturbo R4. Ale nejezdí to špatně. Na tu V6 to samozřejmě nemá, ale na dálnici to stejnak nevyužiju. Jen mi přišlo, že to hodně žere, ale to asi proto, že jsem na ten čtyřválec pořádně šlapal, a když jsem jezdil s 25D v6, tak jsem naopak jezdil s lehčí nohou. Spotřeba mi vyšla téměř stejná... Když bych ale objednával 525xD, tak už se značně blížím k ceně Phaetonu - ještě dorovnat základní výbavu Phaetonu a hele, BMW5 je dražší!

Už jsem absolvoval návštěvu v Drážďanské manufaktuře. Pominu-li to divadlo, jak tam auta "montují pouze ručně" , jsou totiž kompletně předsestavená a ručně se montují jen díly jako u ostatních aut stejné třídy, tak mě Phaeton donadchl a celkem přesně jsem si ujasnil, co do auta opravdu chci za výbavu. Dynaudio v CC a Dynaudio v Phaetonu je neuvěřitelný rozdíl. Až mě to ohromilo, jak obrovský rozdíl to byl. To, kde DA v CCčku ztrácí - basy, tam je v Phaetonu naprosto fenomenální a musím říct, že to je přesně ten zvuk, který se mi líbí. Výšky jsou solidní už v CCčku, stejně jako středy (v rámci možnosí). Nicméně v Phaetonu je zvuk zase o kus dál. Samozřejmě to umocňuje i vnitřní prostor Phaetonu, takže pocit z živých nahrávek je věrnější. Mám z toho radost. Nasedal jsem do auta a měl pár připravených CD včetně testovacího přímo od DynAudia. Manažerka co se mi věnovala mě bedlivě pozorovala. Pohrál jsem si trochu s nastavením zvuku - hrálo něco v rádiu, vložil jsem CD do mechaniky, první skladba a na tváři se mi rozlil blažený úsměv, který se s každou další skladbou jen rozšiřoval.... Smál jsem se jak malý Jarda a bylo mi úplně jedno, co si o mě má průvodkyně bude myslet... Tak asi takové jsem měl pocity z DynAudia v Phaetonu já....

Také už celkem i chápu, proč to auto tolik stojí. Když si vezmu, jak se mi tam celé dopoledne věnovalo několik lidí. Jakými všemi materiály mě zahrnuli, co všechno mi dovolili na autě zkoušet, kam mě na výrobní hale pustili... To všechno se nějak zaplatit musí. Bylo mi trochu líto těch lidí, co byli jen za prosklenými stěnami a nedostali se všude, protože i když se do výrobních závodů automobilek dostávám pracovně běžně a často, musím uznat, že jako vážného zájemce o Phaetona bylo tohle pro mě něco jiného a stálo to za tu cestu a čas..

No, zatím mám jasno, jako nikdy :D

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od zajda82 »

congrats!

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od campagnolo »

Moc to resis. To chce sestavit auto objednat a jezdit :-)

MDN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 11.08.2010 22:29

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od MDN »

Jasně že to řeším. Nemám peněz na zbyt jako Ty :) Podívej se na mojí socka konfiguraci, co jsem si vybral.. Ale to všechno kolem Phaetona, vybírání materiálů, atd... Vím, že to samé je možné u RR a dalších, ale tam je cena úplně jiná. Phaeton mě uchvacuje svou nenápadností a možností přiblížit i normálním lidem notnou dávku luxusu :) A proto si to vybírání pořádně užívám... ;)

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Muj novy PHAETON - rady pro koupi, dotazy, poznatky

Příspěvek od campagnolo »

Hlavne aby ti mezitim v Drazdanech neskoncila vyroba :-)

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“