Kontrolka katalyzátoru

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Genesi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.11.2011 19:39

Kontrolka katalyzátoru

Příspěvek od Genesi »

Dobrý den.. Na začátku letošních prázdnin sem jel do chorvatska s mojím auten volkswagen phaeton w12 6.0 a ve Vídni mi začala svítit kontrolka katalyzatoru Obrázek
Auto sem měl v servisu na diagnostice.
Našli 3 chyby:
snímač otáček
výbojka na světlo
řídicí jednotka světla

Vezl sem auto dom a kontrolka nesvítila. Po několika kilometrech na další den kontrolka zase začala svítit.
Prosím byl bych rád kdyby někdo poradil :) Děkují.

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Pomoc prosím..

Příspěvek od sapik88 »

To je kontrolka tuším "motoru" ale to je jedno, je možný že ti tam ty chyby smazaly, a bylo to nějakou dobu dobrý, a pak se chyby objevily zas, a proto to zase svítí, chtělo by to napíchnout na wag, a zjistit co přesně to je za chyby, a jestli není snímač špatnej, pak by to házelo tu kontrolku, a jestli není špatná výbojka ve světle,....

Phaetoník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.12.2011 02:10

Re: Pomoc prosím..

Příspěvek od Phaetoník »

Ahoj, mám 3.2 ku a taky mi to svítí. Na diagnostice mi to napsalo taky snímač otážek váčkové hřídele a pak nefunkčnost katů. Když jsem byl ale před měsícem na emisích tak jsem bez problémů prošel a to už tehdy svítilo. Bohužel katy v repasi stojí 2O tisíc jeden. Jsou tam dva............. :smoke:

foliemont
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.05.2012 22:18

Re: Pomoc prosím..

Příspěvek od foliemont »

AHOJ MÁM STEJNÉJ PROBLÉM NA 3,2. KDYŽ NA 15 MINUT VYHODÍM BATERKU A DÁM JI ZPĚT, SMAŽE SE MI TO. PO MĚSÍCI MĚ TO OBČAS SIGNALIZUJE, CO JE TO PROSÍMTĚ NEFUNKČNOST KATŮ? DÍKY

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Pomoc prosím..

Příspěvek od campagnolo »

Me svitila kontrolka motoru u TDI, taky svitila kontrolka filtru castic a jezdil jsem s tim rok. Nakonec se to furt hazelo do nouzoveho rezimu. Bylo vadne cidlo tlaku vyfukoveho systemu. Vymena cidla, reciklace casticoveho filtru a prace, no stalo to 11000,- a uz zase vsechno funguje bez problemu.
Takze bych to videl asi takhle, dokud to jezdi, jezdit a az to zacne blbnout moc, tak zajit do sporitelny :-)

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“