Koupě Phaetona - rady

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Caute , ist do Phaetona? Urcite ano pokial to auto chces paci sa a mas ho rad ! Nieje to auto pre kazdeho spotreba servis atd ale to musis ratat je to luxusna limuzina ........ Mam phaetona 2009 176kw TDI zatial spokojnost pre mna osobne asi najpohodlnejsia limuzina a to som sedel v cenovej kategori vo vsekom . ked ho stretam dva krat za rok tak sa otacam a preto ho mam ziadne ine auto vo mne nejak nic nerobi ale phaeton lubim to je cele :) takze do kupovaia auta len tolko ak ho chces PACI SA TI tak si ho kup ! Je to skvele auto

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od mike125 »

No já si ho prostě musím koupit, to auto má obrovské koule a jestli je to teda auto nevím no.. Je to pro mně opticky jedno z nejdokonalejších aut na světě.. Nejlepší když dojdu do servisu a zeptám se na phaetona tak mi řeknou to nekupuj hodně se to sere a sou na to drahé díly, říkám a zpravoval jste nějaký? Odpověď vždy ne :D

No počkám ještě ze 2 měsíce a vemu nějakého kolem 300 000Kč, ať je to trochu kvalitní a nejezdí s tím žádné prase..

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od mike125 »

A dočetl jsem se, že ten vzduchový podvozek se kazí.. Čím to je že se kazí?? Jde tomu nějak předejít?

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

No pozeram ze ho chces tak moc ako som chcel ja :) spolahlivost je to dost nepresne takto povedat lebo jazdene maju realne celkom dost km a 90% stocene ..... :/ Motor prevodovka 3.0 TDI spolahlive audi vw dokonca neviem ci aj prva generacia porsche cayenne TDI nema ten koncept motora ...... takze to je spolahliva pohonna jednotka ! 5.0 TDI nekupuj tak isto nie 3,2 benzin ak benzin tak 4.2 V8. ale do toho auta na nase jezdenie spotrebu a dostatok vykonu na jazdenie V6 TDIčko uplne pohoda..... podvozok? samozrejme kazit sa tam ma co to je fak! ale nekazia sa vankuse su pevne podvozok znesie vela obcas cap moze skoncit predsa je to vaha ! a brzdy tak isto skvor sa opotrebuju :( Ked ho kupis daj si prosim ta pozor v servise ked pojde na zdvihaky treba podvozok zablokovat do servisneho rezimu lebo moze sa stat ze phaetona este nikto nevidel a je to ...... takze na to bacha! Ked budes kupovat pozeraj ci vsetko funguje hlavne kufor otvaranie zadne svetla treba zapat skontrolovat letky aj smerovky atd kontroluj co ta napadne tak ako na inom aute k tejto teme este iba tolko nepocuvaj nikoho lebo malo kto vw phaeton vobec soferoval ci videl nebodaj ho vlasnil :) ked ho budes mat sprav si vylet rad stretnem zasa take auto a aj jeho vodica lebo aj podla mna je to moc pekne auto :) Ked budes nieco potrebovat napis rad pomozem ak budem vedet ak budes nieco nove vediet o tomto aute tak isto napis rad sa o nom dozviem zasa nieco nove :)

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od mike125 »

A ty ho máš toho phaetona jo? No četl jsem nějaké fóra kde ho z 60% na 30-ti stránkách pomlouvají a borec to završil větou
:
RomanSvach - Kolemjdoucí
25. 11. 2014 05:55
Nic,
jen to že statisticky se jedná o jedno z vůbec nejspolehlivějších aut a přitom různě po fórech všeználci tvrdí jak je to nonstop v servisu a pořád se to kazí. TUV reporty ho zaznamenali ještě jednou a to skončil na 11. místě, nepamatuji si přesně co to bylo za kategorii-stáří.

Na to kolik to má v sobě elektriky a různých blbostí co se můžou pokazit je to obdivuhodný a až neuvěřitelný výkon.
Pokud se člověk vyhne V10ce tak není moc co řešit. No a PeTr7650 má pravdu, je to neuvěřitelně nudné ale pohodlné auto,(manželka má MX-5 a to je teda kontrast extrémní).
Zatím musím konstatovat, že jestli udělají další generaci tak jsem odhodlaný si ji zase koupit-na ty delší trasy co jezdím je to stavěné, dá se v tom pohodlně ujet 1200km za den.
je to v dobré auto a v jistých směrech perfektní stroj, záleží ale na potřebách toho konkrétního kupce.
taky je úžasná ta nenápadnost, nikdo vám nic zbytečně nezávidí(už tak stačí...).

Něco jsem už vyhlédl a vypadá to dobře, vidím to začátkem měsíce že se na něj půjdu mrknout. (:

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Aj ja som čital tu tabulku no nieco na tom bude zasa sa tak nekazia ako vravia to je fak! je to dobre auto . Tak drzim palce dobre vyber potom daj vedet a posles foto :)

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od mike125 »

co má faeton za diagnostiku??? Přemýšlím že si ji půjčím od někoho a projedu to při koupi, nebo by bylo lepší s tím autem zajet do autorizovaného VW??

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Diagnostiku bude mat asi normalnu ako kazde moderne auto .... I ked u nas v servise maju program co prehladava celeho phaetona a trva to 45min..... Moja rada ta diagnostika nenajde aj tak to co predavajc moze schovat elektronika ak zarapluje tak zarapluje davaj pozor ci uplne vsetko funguje !!! chod od predu otvor kapotu skontroluj ci ukazuje na palubke otvorenu potom svetla , stahovanie okien kufor!!! druha vec podvozok a jeho ovladanie ! ak pojde a nic na palubke nebude vysvecovat ako airbag alebo nieco podobne chod sa povozit bude setko ok tah ramena atd zober ho nemas co viac hladat :)

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od mike125 »

http://autosoft.cz/soubory_autosoft/det ... zaru=mhcar" onclick="window.open(this.href);return false;

Co na něho říkáš???

po cestě to veznem ještě přes tohohle..

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Moc pekne ... Treba ísť skontrolovať mne osobne sa viac páčia originál disky ale to je vec co sa da vymeniť .... Sú naozaj pekne skús nieco pozrieť aj na mobile.de

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Moc pekne su ! treba ist len omrknut osobne moja volba cierna koza len pre udrzbu :)

Lutmajstr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2015 19:15

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Lutmajstr »

Tak jak? Už máš Phaeton? Já ho mám také... Můžeme se někde sjet a pokecat :)

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Tomas-K1 »

Zdravím ta :)) som rad ze ho už mas akého si kúpil?

deltona44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.05.2015 23:23

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od deltona44 »

ahojte ja som si kupil v10,je to krasne auto :good

Slunečnívůz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.07.2015 15:43

Re: Jít do Phaeton nebo ne??

Příspěvek od Slunečnívůz »

Bral bych ho 8V, jen ta garáž :baseball:

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“