Koupě Phaetona - rady

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

VW Phaeton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.07.2010 00:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jakej motor???

Příspěvek od VW Phaeton »

Phaeton mě zatím stál jen nové pneu 18", nový blinkr ve zpětném zrcátku, nové xenonové výbojky, ale to jsou věci provozní. Na servisu zatím 0,-, jezdím opravdu téměř jen o víkendech. A investice do zušlechťování jsou věci navíc. Ale autokosmetika mě na ten kolos stojí nejvíc! :roll:

U V10 je kolem motoru servisování poměrně dost pokud jezdíš každý den, tak si připrav zlatou kartu. Jen jeden vstřikovač stojí cca 17.000,- a je jich tam pochopitelně 10 kousků. Turbo vychází pokud se nemýlím 100.000,-, Tiptronic dalších 100.000,- (silný krouťák rád likviduje toto zařízení).

Požitek z jízdy je famózní, ale ať každý zváží kolik může uvolnit ze svých financí pro případný nutný servis.

Uživatelský avatar
pyxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Jakej motor???

Příspěvek od pyxo »

VW Phaeton píše:
Požitek z jízdy je famózní, ale ať každý zváží kolik může uvolnit ze svých financí pro případný nutný servis.

No ja dnes menil kompletne predni brzdy ... 9000 desky a 12000 kotouce samozrejme ceny bez DPH a navic jeste jedno cidlo tlaku v pneu 3800 .............. jo a pak jsem tankoval ... za 500 :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak mam pocit ze jsem te s tvym Phaetonem vcera 2x zahledl pokud jsi to byl tedy ty :) cerny Phaeton na OMV vedle AAA auto a potom jeste na namesti SNP

Pyxo
OSTRAVA !!!
PHAETON V10 5.0 + MERCEDES E200 CDI W211 + TOURAN 2003 + CROSS TOURAN 1,6 TDI 2012

VW Phaeton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.07.2010 00:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jakej motor???

Příspěvek od VW Phaeton »

Ahoj, zklamu Tě, nebyl jsem to já. :( Vyjel jsem až o tomto víkendu směr Ostravice. Ale jeden černý Phaeton v OV ještě jezdí, vlastní ho anglicky mluvící pán, setkali jsme se na svolávací akci.
Ale jel jsem druhým autem myslím ve středu a v dálce se objeliv nějaký kolos se xenony svítícími hodně odsebe...to musí být Phaeton, řekl jsem si a byl, tmavě zelený. :wink: Bylo to u vodárny v Zábřehu, směrem od firmy THERM. Nemýlím se?

Uživatelský avatar
pyxo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 17.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Jakej motor???

Příspěvek od pyxo »

Nemylis :)
OSTRAVA !!!
PHAETON V10 5.0 + MERCEDES E200 CDI W211 + TOURAN 2003 + CROSS TOURAN 1,6 TDI 2012

VW Phaeton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.07.2010 00:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jakej motor???

Příspěvek od VW Phaeton »

Já to věděl! :D

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Jakej motor???

Příspěvek od Trafika »

Kluci nevíte proč jsou takové "vládní" vozy za tak směšnou cenu?např:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... on/8737411" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... on/8664261" onclick="window.open(this.href);return false;
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej motor???

Příspěvek od PavelSv »

Trafika:Drahej provoz :(

VWundVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.12.2009 23:29
Bydliště: MILOVICE

Re: Jakej motor???

Příspěvek od VWundVW »

Zdravim, mel jsem moznost jezdit s 3.2 V6 177kw v automatu, a myslim si, ze tento motor staci, je to Phaeton na pohodovou jizdu a ne Golf IV na zavodeni, ve kterem tento motor je take, spotreba byla okolo 11/100, a kdyz se to necha predelat na plyn, tak jezdite za ani ne 2kč/km a to je dle meho nazoru hodne slusne s takovou "lodi", vzdyt s obycejnym 1.9 TDickem to vychazi na nejakejch 1.90kč/km tak proc jezdit v Octavce, co je asi lepsi??? :-) rocni povinne ruceni i s vyssi havarijkou cini necelych 20 000,- (bez bonusu), brzdove desky+kotouce se daji sehnat za 10 000,- obe napravy, a ten kdo ma znamy v autokelly (jako ja) tak to ma za 30% z ceny, rozvody jsou taky o hodne levnejsi nez napr. u 4.2 20 000,- ................jinak co jsem vsude tak nejak cetl tak se pry obcas vyskytne problem s ekektronikou jako i u Touaregu, nevite nekdo o tom neco??? jo a jak je to jeste s mechy co ma??? daly by se vymenit za obycejne tlumice? hodne stastnych kilometru......DAS AUTO!!!

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Jakej motor???

Příspěvek od Scholles »

Souhlasím,když to neřešíš a bereš hned co vidíš,tak je vše drahé i na Passata. No každopádně chci měnit za Phaeton a asi to bude 3.2 V6 + LPG.. Měchy,žádná moje zkušenost,ale slyšel jsem,že celkové zpracování a uložení je gut a není se čeho bát jako například u starých All Road A6. U nich to byla noční můra. Ale rozhodně vím,že si pro tento kousek zajedu do německa. Tady bych řekl,že co nabídka to zkreslený nesmysl a navíc s obchody kolem aut v německu,už mám velmi kladně vyzkoušené a jedině férové. No holt tam zákony lidi berou vážně. Ale těch důvodů proč pravého němce je víc..

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Jakej motor???

Příspěvek od standokan »

Bych zvolil 8 válec do LPG myslím že nákladově budou skoro stejně také mě to čeká si ho vybrat v D ale já chci jedině W12 je to užasné to nastartovat a zasednout do těch křesel :smoke: :
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Jakej motor???

Příspěvek od Scholles »

Myslíš kvůli síle? Nebo se něco nevede ve V6 s plynem? Budu rád za všechny rady. Dlouho jsem přemýšlel o A8,ale to není ono. Nevím moc se mi to nelíbí uvnitř..

LubosBarta
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2008 23:06
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakej motor???

Příspěvek od LubosBarta »

Ahojda kluci segra uvažuje o koupi Phaetona (puvodne to mel byt 2,5 tdi Passat ale kdyz clovek vidi ty ceny :D ),ale zajímalo by ji jaky motor je asi tak nejlepší a jaky je zhruba cenový servis tohoto vozu jak jsou na tom díly a jak je na tom poruchovost....Uvazuje o 5,0 TDI,ale pokud to je ten samej motor co se daval do touaregu tak to asi nebude to prave orechove..Můze nekdo poradit ci napsat zkusenosti???Ja osobne bych asi bral W12,jak ta je na tom se servisem,rozvody atd...Mel sem 5,0 Touarega a vim ze motor kvuli rozvodum musel ven,navic se to auto celekem sra... :((...Kazda rada draha....

Pokud někdo ma zkusenosti s tímto autem at napíše zkusenosti,auto bude v rodině a nerad bych aby to byla kasička na drobny....Samozrejme spotreba se neresi u 12 válce i 10 válce by to bylo na polemiku ale spise me zajimaji brzdy nápravy urcite musi u 12válce trpět,a proste takový ty mouchy no...

Auto bude do tech 400 tisic a rozhoduje se prave jestli naftu a nebo benzin....
Budu vdecny za odpovedi....

Lump Špindl....

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: Jakej motor???

Příspěvek od ra1 »

ahoj

ja chcem tiez toto auto
ja na to vobec nemam prachy
ale viem ze ked budu tak to bude prave Phaeton
nemam ziadnu otazku ani neodpovedam na vase otazky, panovia s vynikajucim vkusom
iba sa chcem dostat do toho isteho kosa
a aj ked osobne nemam nic proti ostatnym premiovym znackam, tento voz hodnotim iba vizualne, zial. ma nesmierne vydareny dizajn a neuveritelne sa cudujem preco tolko malo ludi to vlastni a uprednostnuje ine
ked som si precital ako sa bavite na uplne inej urovni o svojich krasavcoch, nemohol som zostat ticho ))) musel som zakricat Heeeej ja som tu tieeeeez a fandim vam. aj sebe. to je take uzasne ked sa bavite kedy ste videli toto auto, v akom case, ci si to bol ty, kto jazdil... take preplnene cesty tolkymi autami, a niekto prosim pekne vratane mna, si vsima ci uvidi Phaeton! Vtedy sa rata den

ahoj!

Kungak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.09.2011 21:32

Re: Jakej motor???

Příspěvek od Kungak »

Osobně jsem dlouho uvažoval nad tímhle autem.
Nakonec je mou volbou 3,6 liter V6 benzín, 206kW, prodloužená, čtyřmístná verze ve světle béžové kůži.
Auto je v barvě Lunablau.

Genesi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.11.2011 19:39

Re: Jakej motor???

Příspěvek od Genesi »

w12 6.0 zatím sem sním neměl problémy..
Fotka:
http://i.imgur.com/jCoUV.jpg

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“