4.2 V8 - cvakání (asi hydroštely)

2002 - 2016

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
verho.verho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.10.2012 06:08

4.2 V8 - cvakání (asi hydroštely)

Příspěvek od verho.verho »

Rád bych Vás poprosil o radu.
Mám motor jako některý Phaeton....Touareg V8 benzín 4,2i, 228kW...rok 2004. Když mi auto delší dobu stojí třeba několik dní a potom nastartuji ozve se z motoru na první zhruba 2 sekundy hrozně zarachtání a zarachocení a pak je slyšet několik minut hlasité cvakání...asi hydroštely...než se naplní a natlakují... Cvaká to třeba tak 2-5 minut a když se rozjedu tak to přestane. Pokud ale s autem jezdím každá den, tak to nedělá.
Já právě před půl rokem nechával měnit oba řetezy a napínáky.. protože to rachtalo pořád při každém startu. Oprava mě stála asi 50tis.
Nyní to ale dělá po opravě jen když s autem stojím třeba 4 dny tak to zarachá tak na 2 sekundy..... pak to utichne.
Ale zároveň je slyšet i cvakání jakoby hydroštelů klepání, které utichne ale až po pár minutách třeba po 4 minutách...toto cvakání dělá motor taky když s autem stojím zhruba min 3-4 dny...
Když jezdím častěji tak to nedělá.
Zkusil sem i do oleje nalít přípravek co mi poradili TEC2000 - viz příloha.....
Díky za rady...
Přílohy
TEC 2000_prisada do oleje.jpg

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: V8 cvakání asi hydroštely?

Příspěvek od Tomas-K1 »

Zdravim ta.
Podla mna to moze byt celkom normalna vec mne to auto nerobieva ale viac krat som to zazil ! moze to byt to ze olej stece uplne dolu do vane a ked nastartujes vrch motora teda vahadla atd idu nie uplne nasucho ale nemaju taky tlak oleja ... ale to je prva vec co ma napadla netvrdim ze to tak je !

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: V8 cvakání asi hydroštely?

Příspěvek od h.h8 »

ok
Naposledy upravil(a) h.h8 dne 29.04.2016 06:46, celkem upraveno 2 x.

Tomas-K1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14.01.2015 22:04

Re: V8 cvakání asi hydroštely?

Příspěvek od Tomas-K1 »

No v poriadku to urcite nie je ! ako prva vec trochu jednoducha ale predsa olaj tam je vobec ? ak ano treba skontrolovat ci sa daval menit tak ako je predpisane ak nie mohol ostat ako vazelina ... ale to je asi ta najposlednajsia varianta skus zbehnut do servisu mozno budu vedet co treba robit mozno bude stacit nieco dostelovat ..... a dnes som tak premyslal co ak to moze robit vstrekovac pokial nema dobru teplotu a tlak tak cvaka mne toto robilo na BMW a bol to vstrekovac urcite chod do servisu dobra a spravna diagnostika ja zaklad. mozno bude stacit iba drobna vec a bude to staci ked jeden valec nejde tak ako ma a motor sa sprava hrozne myslis ze sa ide rosipat. informuj ked budes vediet co to je zaujíma ma to celkom

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

V8

Příspěvek od h.h8 »

Rád bych Vás poprosil o radu.

Odpovědět

Zpět na „Phaeton“