Shemikovy ruský saně: LADA 1201

vše kolem neVW vozidel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od briza »

VodkaFish píše:Ajo dyk se to dělalo i v kombajnu, ten zadek byla desingově řádná zabijárna.
Ale prdlačky...zabijárna je třeba Golf V combi,ale Žigul kombi,to byl industriální minimalistickej design,co předběhl svojí dobu :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od Standa »

briza píše:
Shemik píše:S tim topenim to musim potvrdit, topi to fakt hned. :lol:
To jo a v létě to topí ještě dřív,akorát už to není tak příjemný jako v zimě :lol:
Taky je to dělaný pro rusko, kde je zima permanetně :lol: :lol:

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od briza »

Standa píše:
briza píše: To jo a v létě to topí ještě dřív,akorát už to není tak příjemný jako v zimě :lol:
Taky je to dělaný pro rusko, kde je zima permanetně :lol: :lol:
To ja vlastně taky pravda.Teď jsem si ještě vzpoměl,jak kdysi rusáci obcházeli městama a vesnicema a když někde zahlídli Žigula,tak hned zvonili,že ho koupí a dávali za něj úplně přemrštěný částky.Vím že třeba bratr měl kombíka,úplně prorezlýho a když mu cestou domů upadlo v jedný zatáčce kolo,tak ho chtěl už odvézt na vrakáč,ale přišli rusáci a vzali ho za nějakých 12tis. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od romanx »

Shemik píše:S tim topenim to musim potvrdit, topi to fakt hned. :lol:
To mi povídej na to rád v zimě vzpomínám.....kam se se.e MB nebo VW....ale zase výkonově je TDI lepší za nějakých 5-6 litrů ropy... :lol:
Ale stejně na tu dobu to byla bomba...já hodil 88Ah baterku u kombíka dozadu protože tam byl takový výklenek u blatníku od ní kabel o průměru přes cenťák a půl do motoru a chytal jak víno i v tuhých mrazech......ale to chyt i na tu 55Ah co byla origo. Pravda já jezdil tak od 8 do 10 litrů ale taky jsem mu dával v 19cti pěknej kouř.....
No nechám toho už na mě leze taky nostalgie a za chvíly bych si ho na zimu začal schánět taky... :lol: :lol: :lol:
Je vidět že patříš mezi oceláře a už máš doma i ocelový auto... :lol:

Jo mimochodem doma se mi válí ještě ve sklepě zachovalá kniha Opravy a údržba vozů Vaz.
Je tam všechno od 2101, 2102 přes 21011 až po šesnástistovky a Nivy. Pokud bys měl zájem tak ji můžu obětovat.....zadarmo pochopitelně... :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od Shemik »

To Romanx:
Covece tou knizkou bys mi udelal fak velkou radost :lol: Bral bych ji hned, sice se na mym mazlikovi zigulikovi nic nekazi, ale i tak bych se o nem rad dovedel vic, nez si pamatuju jako dite, kdyz ho v 70-tych letech mel muj tata jako sluzebak. Ta cena za tu knizku je take genialni, a protoze si fak vazim Tvoji nabidky, tak bych Ti rad dal aspon na pivko. Koukam, ze jsi z kladenska, jezdis obcasek do Prahy, ze bysme, se nekdy nekde srazili? Ale nehori to, proste nejak nahohodove bych to vyresil. 8)

To kuci:
tak jsem ho kuci tenhle vikend pekne zatahl, jel jsem Praha - C.Krumlov a zpet + vikendovy litani po jiznich Cechach, nalital jsem necelych 600 km a musim konstatovat, ze jsem na mym sovetskym faru nezaznamenal naprosto zadnou zmenu cili vse facha jak ma. Po dalnici idealne do toho kilca, protoze pak je zigulda trochu hlucnejsi, ale sveze fakt pekne a to teplicko, no pohodicka proste. Jen jeden detail, kteryho jsem si nevsimnul pri koupi, protoze jsem ho sice projel, ale byl studenej, a to ze pri jizde z kopce na neutral, nebo se seslapnutou spojkou se zezadu trochu ozyva takovy jako trosku rachotivy zvuk, po pusteni spojky, nebo pro jizde s motorem jak s plynem tak i bez to ihned prestane. A dela to jen pri zahratem aute cili az po chvili provozu. Nevypada to nejak hrozne, ale i tak, netusite nekdo co to muze byt :?:

Predstavte si, dneska, jsem v nem dokonce objevil palubni pocitac, takovy tri mirne posdviceny displeje nad zrcatkem s:
-hodinama,
-stopkama,
-budikem,
-teplotou venku,
-teplotou uvnitr,
-alarmem poklesu venkovni teploty,
-pameti namerenych teplot,
-indikace stavu baterie - ciselna (volty),
-indikace stavu baterie - barevna ledkova,
-alarmem poklesu nabiti baterie
-a jeste neco tam bylo, ale uz si nevzpominam

Jinak po tomto vikendu musim rict, ze jsem zvolil dobre, mel jsem od stejnyho typka nabidnutyho jeste Favorita se stredne rezavou kastli, ale vic jsem se o nem nedozvedel, protote me uchvatil ten zigulda, ale uz vim, ze jsem zvolil fakt super faro a az ho nebudu potrebovat, tak se ho zbavovat nebudu. Uz ho ma zamluvenej moje segra, takze si ho necham i papirove a dam ji ho jen do uzivani, abych na nej nemusel platit pojistku, kdyz s nim pak nebudu jezdit, takze uz je rozhodnuto, na Sharanka se samozrejme tesim, ale zigulda zustava v rodine. :lol:

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od martas01 »

my jsem meli doma 2.. tata mel 1200 kombajna modryho. na toho vzpominam strasne rad to bylo moje detstvi 3x nas dovezl do jugoslavie, nikde nas nikdy nenechal a toho mista v tom kombiku!!! pred 5 lety jsem ho odtahnul do srotu pac uz aspon 6 let stal v koprivach. a v kombajnu jsme teda vozili pytel pisku mel sca 70kg a valilo to jak drak! deda mel BILOU 1500 a hosi to byl narez ta valila jak svin a taky zrala s 1200 tak za 8 se nchalo ale 1500 pod 10 nesla. vybava jak prase v tej 1500 bylo vse do chromu bezova kozenka na sedackach a diry v blatnikach jak svine :lol: kdyz se v roce 93 pritahnul dedovi GOLF2 1.6D tak jsme vsichni mysleli ze sedime 1tride v hiltnu jakej to byl prechod ze zigula :lol: jinak topeni bylo jak fen! kdyz se zapal vetrak tak se na tom nechali susit vlasy!!
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od romanx »

Shemik píše:To Romanx:
Covece tou knizkou bys mi udelal fak velkou radost :lol: Bral bych ji hned, sice se na mym mazlikovi zigulikovi nic nekazi, ale i tak bych se o nem rad dovedel vic, nez si pamatuju jako dite, kdyz ho v 70-tych letech mel muj tata jako sluzebak. Ta cena za tu knizku je take genialni, a protoze si fak vazim Tvoji nabidky, tak bych Ti rad dal aspon na pivko. Koukam, ze jsi z kladenska, jezdis obcasek do Prahy, ze bysme, se nekdy nekde srazili? Ale nehori to, proste nejak nahohodove bych to vyresil. 8)

To kuci:
tak jsem ho kuci tenhle vikend pekne zatahl, jel jsem Praha - C.Krumlov a zpet + vikendovy litani po jiznich Cechach, nalital jsem necelych 600 km a musim konstatovat, ze jsem na mym sovetskym faru nezaznamenal naprosto zadnou zmenu cili vse facha jak ma. Po dalnici idealne do toho kilca, protoze pak je zigulda trochu hlucnejsi, ale sveze fakt pekne a to teplicko, no pohodicka proste. Jen jeden detail, kteryho jsem si nevsimnul pri koupi, protoze jsem ho sice projel, ale byl studenej, a to ze pri jizde z kopce na neutral, nebo se seslapnutou spojkou se zezadu trochu ozyva takovy jako trosku rachotivy zvuk, po pusteni spojky, nebo pro jizde s motorem jak s plynem tak i bez to ihned prestane. A dela to jen pri zahratem aute cili az po chvili provozu. Nevypada to nejak hrozne, ale i tak, netusite nekdo co to muze byt :?:

Predstavte si, dneska, jsem v nem dokonce objevil palubni pocitac, takovy tri mirne posdviceny displeje nad zrcatkem s:
-hodinama,
-stopkama,
-budikem,
-teplotou venku,
-teplotou uvnitr,
-alarmem poklesu venkovni teploty,
-pameti namerenych teplot,
-indikace stavu baterie - ciselna (volty),
-indikace stavu baterie - barevna ledkova,
-alarmem poklesu nabiti baterie
-a jeste neco tam bylo, ale uz si nevzpominam

Jinak po tomto vikendu musim rict, ze jsem zvolil dobre, mel jsem od stejnyho typka nabidnutyho jeste Favorita se stredne rezavou kastli, ale vic jsem se o nem nedozvedel, protote me uchvatil ten zigulda, ale uz vim, ze jsem zvolil fakt super faro a az ho nebudu potrebovat, tak se ho zbavovat nebudu. Uz ho ma zamluvenej moje segra, takze si ho necham i papirove a dam ji ho jen do uzivani, abych na nej nemusel platit pojistku, kdyz s nim pak nebudu jezdit, takze uz je rozhodnuto, na Sharanka se samozrejme tesim, ale zigulda zustava v rodine. :lol:
Jo v pohodě nechám Ti jí hodím si jí o víkend do dodávky.Jen dej ještě vědět ze kterýho konce Prahy si abych věděl když budu mít cestu.....já jezdím každej den ale z 95% mimo Prahu ale pokud bys byl z naší strany tak není vůbec problém a pokud z druhý tak by jsme se taky výhledově mohli potkat...
Jinak u žigula mi taky jednou takhle něco hučelo a cvakalo vzadu, tak jsem myslel že je v háji diferák a když už jsem měl jinej na výměnu a začal jsem to rozebírat tak nakonec byla povolená matka na přírubě u diferáku. Takže stačilo u diferáku povolit čtyři myslím že to byly 8mm šrouby dát kardan stranou a na diferáku dotáhnout tu středovou matku protože jinak se k ní nedostaneš....ale je to práce nad kanálem na dvacet minut a je hotovo....tak by to možná bejt tebou zkontroloval.....je to dost podobný tomu co to dělalo mě......
Jo a ještě jedna rada do života ....až ti nebude jednou chtít nastartovat zničeho nic a nebo jen občas blafne tak zkus sundat víčko rozdělovače a proklemovat odpor na ramínku rozdělovače třeba tím že vedle něj slabým šroubovákem natlačíš pár drátků z autokabelu....bylo nás víc který tahle závada vyškolila....... :lol: já udělal veily, karbec, zapalování a pořád všechno špatně a ve dvě ráno jsem přišel totálně promrzlej na kost na tohle.....a za půl roku se to stalo sousedovi....udělal všechno co já ale aspoň to měl v létě... :roll:

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od dolcett »

Shemiku, je KRASNEJ.. fakt moc peknej kousek takovych se moc nevidi... Sveho casu jsem mel taky 1200-ku, ale sel do ni motorek z 1500-ky a rozvodovka z Italskyho fiata (hodne do rychla), jen to pak byl problem udrzet na silnici... :-)

Uživatelský avatar
Onndass
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2540
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od Onndass »

Kdyby jsi věděl ještě o nějakem tak dej vědět :wink:

Uživatelský avatar
breto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.10.2007 23:58

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od breto »

Nechtěl sem se do toho napřed míchat, ale nevydržel jsem. Ušetřím vás zážitků z mou 1200, ach jo kde jsou ty časi... :cry: :cry: :cry:

Jenom mě to nedá tohle fárko trošku vychválit z jiné strany. Pro ty kdo nedávali v dějepise pozor, tak tenhle šperk byl Evropské auto roku :!: a to v roce uvedení na trh..... podržte se... 1966 8O . No a tehdy se to jmenovalo Fiat 124. Odtud asi ten sexy look :) a ve spojení s ruským know how výroby tanků máte stroj co vydrží všechno a ještě vypadá.
Taky se to skrývá například za jmény jako Seat 124, Kia 124..., ve verzi SporSpider se to prodávalo i v US! v Rusku a Egyptě to vyrábí porád. 8) /jooo časem prověřené technologie, ti si toho umí vážit/
Jestli to Rusáci budou ještě chvilku dělat bude to nejprodávanější auto na světě, teď je to tak na stejno jako Beetle /+-20mega/
Tož ted mudrujte :lol: :gun:
Takže nezoufejte, nový jsou porád k mání! :ura1:

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od prigi »

Tak ten je!!! Já míval červenýho stejšna.) Nakonec mi ho ukradli:(Nekecám. Svezení to bylo úchvatný! Tak na něj dávej bacha ať ti ho někdo nelízne jako mě a udržuj čistý odlučovač jinak to žere olej!)
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od briza »

martas01 píše:my jsem meli doma 2.. tata mel 1200 kombajna modryho. na toho vzpominam strasne rad to bylo moje detstvi 3x nas dovezl do jugoslavie, nikde nas nikdy nenechal a toho mista v tom kombiku!!! pred 5 lety jsem ho odtahnul do srotu pac uz aspon 6 let stal v koprivach. a v kombajnu jsme teda vozili pytel pisku mel sca 70kg a valilo to jak drak! deda mel BILOU 1500 a hosi to byl narez ta valila jak svin a taky zrala s 1200 tak za 8 se nchalo ale 1500 pod 10 nesla. vybava jak prase v tej 1500 bylo vse do chromu bezova kozenka na sedackach a diry v blatnikach jak svine :lol: kdyz se v roce 93 pritahnul dedovi GOLF2 1.6D tak jsme vsichni mysleli ze sedime 1tride v hiltnu jakej to byl prechod ze zigula :lol: jinak topeni bylo jak fen! kdyz se zapal vetrak tak se na tom nechali susit vlasy!!
Tak to předpokládám,že jsi měl tu 1500 ještě 4 kvaltovou což?Ten 5-ti kvalt to pak hodně stáhnul.Ale ty auta už neměly takový charizma jako původní Žiguly :mrgreen:

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od martas01 »

briza píše:
martas01 píše:my jsem meli doma 2.. tata mel 1200 kombajna modryho. na toho vzpominam strasne rad to bylo moje detstvi 3x nas dovezl do jugoslavie, nikde nas nikdy nenechal a toho mista v tom kombiku!!! pred 5 lety jsem ho odtahnul do srotu pac uz aspon 6 let stal v koprivach. a v kombajnu jsme teda vozili pytel pisku mel sca 70kg a valilo to jak drak! deda mel BILOU 1500 a hosi to byl narez ta valila jak svin a taky zrala s 1200 tak za 8 se nchalo ale 1500 pod 10 nesla. vybava jak prase v tej 1500 bylo vse do chromu bezova kozenka na sedackach a diry v blatnikach jak svine :lol: kdyz se v roce 93 pritahnul dedovi GOLF2 1.6D tak jsme vsichni mysleli ze sedime 1tride v hiltnu jakej to byl prechod ze zigula :lol: jinak topeni bylo jak fen! kdyz se zapal vetrak tak se na tom nechali susit vlasy!!
Tak to předpokládám,že jsi měl tu 1500 ještě 4 kvaltovou což?Ten 5-ti kvalt to pak hodně stáhnul.Ale ty auta už neměly takový charizma jako původní Žiguly :mrgreen:

jj to byl 4 kvalt takovej sedan jako ma shemik, hosi ale to valilo s tim se nechalo zahrabat i na 3 :lol: (ja ho moc nepamatuju se toho deda zbavil sca rok po tom co mel golfa a to me mohlo bejt 12-13)
vim ze to bylo auto roku a ze to byl fiat! tata mi to rikal kdyz jsem byl malej ani jsem tomu nechtel verit.
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od briza »

martas01 píše:jj to byl 4 kvalt takovej sedan jako ma shemik, hosi ale to valilo s tim se nechalo zahrabat i na 3 :lol: (ja ho moc nepamatuju se toho deda zbavil sca rok po tom co mel golfa a to me mohlo bejt 12-13)
vim ze to bylo auto roku a ze to byl fiat! tata mi to rikal kdyz jsem byl malej ani jsem tomu nechtel verit.
No bodejť by to nehrabalo s tím plechovým zadkem a zadohrabem :mrgreen:

briza
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha,ale jinak jihočech jak poleno a Táborák jak prase
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem sovětský fáro z r.1973, co vy na něj (-:

Příspěvek od briza »

Nyny
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fijátoš
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „non VW“