co si myslíte o renault scenic 1997-2003

vše kolem neVW vozidel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od mephik »

Jakej máte na tento model od rencka nazor ??? jedna se hlavne o benzin (kratsi trasy) a taky cca do 50tisic MPV ....

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od Chudej student »

V Renaultu jsem pracoval 3 roky...ne sice jako opravar,i tak bych se toho vyvaroval...sere se kazde auto,buhuzel Renault je ta kategorie ktera spada pod nazev: jak to zacne,tak se zblaznis..
Tezko rici co od toho vozu cekas...
Pokud chces koupit ten nejlevnejsi ktery cesky bazar a internet nabizi,budes trpet jako zvire..
Hledej kusy s poctivou servisni historii pak by si mohl byt spokojen...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od markuspassatus »

Chudej student píše:V Renaultu jsem pracoval 3 roky...ne sice jako opravar,i tak bych se toho vyvaroval...sere se kazde auto,buhuzel Renault je ta kategorie ktera spada pod nazev: jak to zacne,tak se zblaznis..
Tezko rici co od toho vozu cekas...
Pokud chces koupit ten nejlevnejsi ktery cesky bazar a internet nabizi,budes trpet jako zvire..
Hledej kusy s poctivou servisni historii pak by si mohl byt spokojen...
měl sem lagunu 3.0 V6 a spokojenost ,čepy , napravy to vydrži tak jako každe evropské auto

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od mephik »

Chudej student píše:V Renaultu jsem pracoval 3 roky...ne sice jako opravar,i tak bych se toho vyvaroval...sere se kazde auto,buhuzel Renault je ta kategorie ktera spada pod nazev: jak to zacne,tak se zblaznis..
Tezko rici co od toho vozu cekas...
Pokud chces koupit ten nejlevnejsi ktery cesky bazar a internet nabizi,budes trpet jako zvire..
Hledej kusy s poctivou servisni historii pak by si mohl byt spokojen...
dik za nazor to auto nebude pro me ale pro svagra ma rodinu - 1 dítě a chce benzina do 50tis ale aby se mu tam vesel kočárek...... jinak slysel jsem ze dvoulitry jsou lepsi prej aj min žerou oproti 1.6 která se musí víc vytáčet

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od parizek_ltm »

ta 1.6 benzin s 1,5 tunovym autem opravdu moc nezamava. Znamej ho mel, nalozenej na dovolenou trpel, nejelo to a ozyvaly se tlumice (byly nadoraz).
Druha otazka je POV, kdyz chce auto do 50tis, tak s 2litrem je zase uz v jiny kategorii.

Libang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1689
Registrován: 03.11.2007 22:27
Bydliště: VWelké Meziříčí

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od Libang »

kamos mel 2.0 8v a jezdilo to vcelku pěkně , ale furt se na tom něco sralo tak to dal pryc a presel k VW :twisted:
Chiptuning , opravy teplých startů

lape
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.01.2009 21:53

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od lape »

Mám 6 let Megana I,což je v podstatě stejné auto jako Scénic.Za celou dobu to bylo v servisu jen 2x a to v srpnu na výměnu rozvodů a tento týden výměna těsnění pod hlavou.Jezdím s tím denně a jen leju benzín a pravidelně měním olej.No a spotřební věci jako na kterémkoliv jiném autě.Jinak je to naprosto bezproblémové.Je teda pravda ,že jsem si to dovezl z Německa,je to se serviskou,veškerou dokumentací a všema fakturama z německého servisu.Jako u všeho záleží na kusu.Motor bych do toho Scénica doporučil 1,6 16V(79kW).Ty 2.0 obecně nejsou doporučované,mají vysokou spotřebu a jsou dost poruchové.1,6 jsou bezproblémové.Jsou dva 8mi ventilové o výkonech 55 a 66kW a jeden 16V 79kW.Ty 55 se myslím do scénica ani nedávaly.Jen 66 a 79kW.Samozřejmě s tím to auto nebude žádný extra rychlík,ale na normální rodinné ježdění bohatě stačí.

Uživatelský avatar
Vendist
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.02.2008 19:16
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od Vendist »

Měl jsem Megana Scénica (2.0 benzín) a již nikdy nechci francouzké auto.Neskutečné množství problémů.(měl jsem ho tři roky).Od elektriky,čepy až po ložiska na zadní nápravě.Dnes mám Vw Passata 1,9 TDi PD a bez problému(mám ho 2 roky).
Přílohy
Snímek 017.jpg

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od napster »

měly sme 4 Renaulty scénic vše nafta 1.9DTi a Dci a jedinej problém,co kdy byl bylo zanešený sítko v čerpadle. benzín má jen problémy. teď chce táta kupovat nový auto buď scénica 2007 Dci a nebo mercedes Benz B klasse. Jinak táta tam dal turbo ze slabší 1.9tky auto má 100HP,ale na rozjezd ho dám i s mojim golfem variant 1.9TD 75HP a váhově sme na tom stejně.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Wicky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 333
Registrován: 18.11.2009 21:15
Bydliště: Prague-West

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od Wicky »

scenica maj rodiče model 1999 1,6 16V jede celkem hezky ale pořád naký opravy myslim že to neni dobrý auto...
Vw T3 Bus Vzduchovka

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: co si myslíte o renault scenic 1997-2003

Příspěvek od GOLF10 »

Mám ho taky ale rok 2000.Je to 1,6 16v má to 107 koníků a jede to docela slušně.Kup si ,ale model po faceliftu až od roku 2000.Ty první nestojí za to.Má to pozink kastli a jestli to nebylo bouchlý tak to vydrží.Motor je asi ten nejlepší co kdy Renault vymyslel v 1,6 obsahu.Dobrej výkon a velmi slušná spotřeba.Jezdí to do 7,5 litrů a dálky klidně 6-6,5l podle toho jak rychle pojedeš.Proti třeba VW Golfu ,Octávce ten motor jede lepší dobrej zátah už od 2 000 otáček na 16V.A velice dobrý brzdy ,který vydrží hodně a nevadnou(kotouče i vzadu).
Potřeba se podívad po slušným kusu a nebude problém.Mám ho už 4 roky a nedělal jsem na něm skoro nic.A prostor pro posádku lepší než třeba v Octávce,ale i nějakým SUV Chevrolet Captiva.

A pro ty co potom brečí ,že pořád něco spravují tak si kupte slušný auto a ne to, co se jiní zbavují,že na něho kašlaly a zhuntovaly ho podle toho potom tak vypadá.Viděl jsem jich už hodně.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

Odpovědět

Zpět na „non VW“