Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

vše kolem neVW vozidel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
macinho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2010 17:33
Bydliště: Karlovarský kraj

Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od macinho »

Ahojte,
vloni v létě jsem marně sháněl Octavii I. po 2001 v dieselu do 120tis. Kč. Nakonec jsme po týdnu ježdění po půlce republiky sehnali černého VW Passat 1.6 limusina (verze B5,5), rok 2001. Je v plné výbavě (okna v ele, ESP, ABS, vyhř. sedaček, tempomat, světlý interiér, 8x airbag atd.), moc hezký autíčko, na svezení strašně pohodlné. Jezdím standardně denně ve městě, jen občas cca 2x za měsíc vyjedu na velké nákupy do 30 km vzdáleného města. V zimním období spotřeba výrazně stoupla (což není nic neobvyklého), nyní mi průměrná spotřeba ukazuje 12l/100km, v přepočtu na načerpané litry a projeté km to takřka sedí, plus/minus... Nedávno jsem musel do vozu zainvestovat, odešlo olejové čerpadlo, výměna vč. dalších lehčích oprav vyšla na 6tis. Kč. Kolega automechanik mě dále varuje před přední nápravou a negativy 1.6 benz. motoru, k tomu se začíná projevovat nevýhoda světlého interiéru, když máte malé dítě, co Vám budu vyprávět...
V kombinaci se spotřebou a výše zmíněnými negativy VW začínám uvažovat o prodeji a za utržené finance pořídit jedničkovou Octávku v combi, i když VW mám ve výbavě, ve které zřejmě Octavii neseženu :(
Můžete mi vyvrátit můj záměr anebo naopak mě v něm utvrdit? Zajímají mě Vaše názory laikovské i fundované. Díky.
Přílohy
interiér
interiér

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od PlusOne »

Koupils velký, těžký auto s motorem, kterej je slabej i na travní sekačku.

Co nechápu jako první věc, je fakt, že když ses poohlížel po Octávce v naftě, skončils u Passata v benzínu...to je nebe a dudy! Hlavně ale srovnáváš auta s rozdílem třídy - Octávka možná působí zvenku velká, ale vevnitř je to tragédie, hlavně vzadu...

Být tebou, tak ho prodám, na Octávku se vybodnu, a vezmu zase Passata, tentokrát ale motor 1.8T benzín. Pokud jezdíš hlavně město, semtam nějakou štreku, a nenajezdíš ročně moc, bude to pro tebe to pravé ořechové. Diesel má smysl řešit až od vyššího ročního nájezdu.
Přední náprava je u Passata známá bolest, nicméně každé auto má něco. Ten prostor a pohodlí za to stojí.

Ještě poznámka - ten tejden hledání je dost málo, já na svýho vysněnýho Pášu čekal pět měsíců...ale nic mě netlačilo, nemusel jsem koupit hned a za každou cenu...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od JaSk »

PlusOne: Pašík neni o tolik těžší než oktávka. Má 1370...
Jinak k tomu rozhodování: Oktávie je určitě menší auto, který se dá ale sehnat se skvělýma motorama a to jak TDIčka, tak benzíny (hlavně 1.8T). Je to jednoduší auto, některý ročníky občas sem tam hnijou, to passaty ne.
Passat je větší auto s lepším komfortem, výbavou a hlavně prostorem v zadu, motory samozřejmě výborné.
Osobně sem moc spokojen s Pašíkem 1.8T a na nic si nestěžuju. Lehký motor navíc tak netrápí choulostivou přední nápravu.
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
slavama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.01.2010 14:01
Bydliště: nedaleko Jičína

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od slavama »

My jsme řešili ten samý problém - octávku kterých je všude dost v různých stavech, nebo passata kterých je k sehnání o něco míň. Nakonec u známého v bazaru jsme postavili obě auta vedle sebe a porovnávali. Octávka má dobrý motory, byla při stejné motorizaci o cca 15-20 tis levnější. To samé jsme ale našli i u pašíka.
Takže jsme to vybrali pocitově. Jelikož mám lehce přes dva metry, žena 190cm a máme dva velký hafany, vyhrál prostorově pašík, v podstatě vypadá i líp :-) Takže jezdím pořád G3 a žena B5 :-)
Doporučuju ti to samé, pokud máš možnost, porovnej si je vedle sebe, pooř se projeď octávkou a pak se projeď znovu pašíkem, rozdíl poznáš hned.
Dle toho co píšeš bych bral pašíka s 1.8T, jak už bylo psáno, na menší prostor pro posádku v octavii se zvyká špatně...

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od Tomášek »

V plne vybave? :-)

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od petule007 »

Máš rodinu to chce prostor....Má rada Passat 19 tdi v kombajnu počkat si hledat ......a nema probléma a rodina to ocení. V sekci passatů je spousta čtení o motorech i poruchovosti tak čti....

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od adam.87 »

PlusOne píše:Koupils velký, těžký auto s motorem, kterej je slabej i na travní sekačku.

Co nechápu jako první věc, je fakt, že když ses poohlížel po Octávce v naftě, skončils u Passata v benzínu...to je nebe a dudy! Hlavně ale srovnáváš auta s rozdílem třídy - Octávka možná působí zvenku velká, ale vevnitř je to tragédie, hlavně vzadu...

Být tebou, tak ho prodám, na Octávku se vybodnu, a vezmu zase Passata, tentokrát ale motor 1.8T benzín. Pokud jezdíš hlavně město, semtam nějakou štreku, a nenajezdíš ročně moc, bude to pro tebe to pravé ořechové. Diesel má smysl řešit až od vyššího ročního nájezdu.
Přední náprava je u Passata známá bolest, nicméně každé auto má něco. Ten prostor a pohodlí za to stojí.

Ještě poznámka - ten tejden hledání je dost málo, já na svýho vysněnýho Pášu čekal pět měsíců...ale nic mě netlačilo, nemusel jsem koupit hned a za každou cenu...
Možná že v octávce je trochu míň místa ale to nevadí když jezdím pořád sám a zapoměl si na ten velký kufr v octávce.Nevím jak bych do pasata narval sekačku na trávu,i když se přiznám ani jsem to ještě nezkoušel.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od PlusOne »

adam.87 píše: Možná že v octávce je trochu míň místa ale to nevadí když jezdím pořád sám a zapoměl si na ten velký kufr v octávce.Nevím jak bych do pasata narval sekačku na trávu,i když se přiznám ani jsem to ještě nezkoušel.

Pokud už kupuju auto s tím, že vím, co v něm budu občas vozit, tak si podle toho zvolím karosářskou variantu. Do Varoše nemám problém složit kočárek a X tašek věcí s krámama pro nás a malého na prodlouženej víkend.
No, a když se podívám na Octavii, tak je hned jasný, kde se ten prostor vzal, žejo - podvozek Golfa IV s megapřevisem vzadu, a jsme doma....prostor je fajn, pohodlí je víc, a v Passatu si nemusím vybírat, jestli jedno, nebo druhé.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od Kwapo »

Souhlasím s klukama. Pokud sis zvykl na prostor a komfort, tak octa bude velkej krok zpet. Tvrdé a, na rovinu, malé auto. Sice má mega kufr, ale Passat Variant má taky v kufru hromadu místa a k tomu i na zadních sedadlech a jak bude dítě růst, bude spíš potřebovat prostor na zadní lavici. Tudíž bych taky doporučil Passat Variant s motorem 1.8T. Se spotřebou na tom bude stejně, nebo spíš líp a bude tam mít i výkon.
Jinak osobně když srovnám přítelkyninu O1 a svého Passata B5.5 tak okta je tuhé auto, jak podvozkově, tak sedadla (osobně mě z nich bolí pr**l a záda :D ). A chování u O1 na silnici žádná sláva, ale to je dáno tím podvozkem a výše zmiňovanými převisy.

Být tebou, tak hledám pomalu, ale o to pečlivěji. Koupit auto za týden je dost rychlost :D

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Přejít z Passatu 1.6 (B5,5) na Octavii 1.9TDi/SDi?

Příspěvek od adam.87 »

PlusOne píše:
adam.87 píše: Možná že v octávce je trochu míň místa ale to nevadí když jezdím pořád sám a zapoměl si na ten velký kufr v octávce.Nevím jak bych do pasata narval sekačku na trávu,i když se přiznám ani jsem to ještě nezkoušel.

Pokud už kupuju auto s tím, že vím, co v něm budu občas vozit, tak si podle toho zvolím karosářskou variantu. Do Varoše nemám problém složit kočárek a X tašek věcí s krámama pro nás a malého na prodlouženej víkend.
No, a když se podívám na Octavii, tak je hned jasný, kde se ten prostor vzal, žejo - podvozek Golfa IV s megapřevisem vzadu, a jsme doma....prostor je fajn, pohodlí je víc, a v Passatu si nemusím vybírat, jestli jedno, nebo druhé.
Nebudu se hádat protože máš pravdu.Taky jsem se kdysi dávno díval po kombíkách ale za prvé nemám pořád potřebu převážet tolik věcí jako ty a za druhé víc se mi líbí limuzína.Před Octávkou jsem si chtěl koupit Golfa 4,ale vadilo mi že má právě tak malý kufr oproti Octávce.
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Odpovědět

Zpět na „non VW“