Ibiza 2.0i 16v GTI

vše kolem neVW vozidel

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Nakonec jsem se rozhodl zalozit tady na clubu svoje vlakno o mem druhem aute a to o ibize s motorem 2.0 16v abf, oznacovana jako cupra. V planu sice bylo sehnat g3 s abf, ale nakonec se objevila ona a je jich jeste min nez tech golfu, tak jsem si rekl proc ne. Zavolal jsem majiteli, zeptal se co a jak, doma mensi porada a bylo rozhodnuto. Byla trosku z ruky (za Prahou), takze brzo rano vlakem tam, zpatky po vlastni ose. Po prijezdu na misto me malem kleplo. Emulze pod vickem, tekla voda pres vodni pumpu, rozvody buh vi kdy delane, cela dodrena, motor cely poblity od oleje, kulisa razeni uplne vychozena, 2 roky prosla tk (o tom jsem ani nevedel) a aby toho nebylo malo tak na tachometru nalitane 270tis. Nemel jsem s sebou zadny podval nic, tak co ted? Jet domu nebo to risknout 450km domu bez tk s autem, co vidim poprve v zivote? Bohuzel jak uz to tak byva, srdci neporoucis, sepsal jsem vse co bylo potreba, vytahl na stul prachy, zajel na nejblizsi pumpu, taknul plnou, vzal alespon dalnicni znamku a zmizel (moc pysny na to nejsem). Diky bohu to vyslo, v poradku jsme dojeli, ale co se delo dal.... Takze takhle se nase cesty stretly a uz nejaky patek ji vlastnim :wink:

Fotky z inzeratu.
Přílohy
53b2768b34eeb4f6851f0100.jpg
53b2768ed48a592e51ed0100.jpg
53b2769111ba9c067f1c0200.jpg
53b27694404f6b98ca060200.jpg
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Behem cesty domu jsem nejak zacal pocitovat o co jde. Hucela snad vsechny loziska, kola nakopla, brzdy moc nesly a z obav z prehrati motoru jsem radsi parkrat zastavil a hlidal hladinu chl. kapaliny. Nastesti jsme dojeli, ibu jsem v klidu parknul a jelikoz jsem prijel pozde vecer, sel jsem spat s tim, ze hned zitra rano se na ni mrknu trosku vic.

Rano jsem ji zvednul, zjistil jsem ze predni napravnice byla varena, nejspis nesel povolit silac tak to rizli a zavarili, malem me je*lo. Podlaha byla kupodivu celkem zdrava i prahy az na par mist, to jsem se divil. Vsechny kryci plechy okolo vyfuku byly uvolenene, trepalo se na ni snad vse co mohlo, nic nebylo na svem miste. Motor, prevodovka, rizeni vsechno dotecene. Priznam se ze asi padlo par zenskych prirozeni, mozna i par slecen postavajic u silnice e55, ale co. Sel jsem do toho s tim, ze se o ni konecne nekdo postara.

Kupoval jsem ji v 1. pol. roku 2014 takze byly jeste poloprevody. Byvaly majitel sliboval ze eko je zaplacene. No, nebylo. Z duvodu nedostatku casu a financi jsem jeji znovu vzkriseni odlozil, stala venku cely zbytek roku az jsem se nekdy letos v lednu zkontaktoval se zdejsim klubakem jmenem amavet. Touto cestou bych mu chtel podekovat za vsechnu praci, kterou na ni udelal. Moje hlava projekt ridi, ale jeho ruce udelaji vse, co na aute chci :mrgreen: . Domluvili jsme se, sehnal se podval a jelo se k nemu do dilny, kde jsem mu rekl co bych asi po nem chtel, rekli jsme si co by bylo potreba udelat, kolik to asi vyjde, klasika.
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Bylo tech oprav tolik, ze se to nedalo udelat najednou a tak se na ni delalo treba 2 dny v mesici. Jako prvni se udelaly komplet rozvody INA, vodni pumpa GRAF, remeny GATES, tesneni vika ventilu V. REINZ (na fotce jeste corteco), tesneni pod saci parohy V. REINZ, vymenil se olej MIDLAND a ol. filtr HART :roll: . V praci jsem si komplet opiskoval sani a viko ventilu a trosku to preletel alkytonem.
Přílohy
dfv.jpg
dfdv.jpg
sdcv.jpg
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Dokoupily se jeste lanovody rucni brzdy a pomalu se to zaclo davat na auto. Dalsi prace v poradi byly vyvareni celeho zadniho cela, protoze byla bouchla na zadek a pod naraznikem to pekne kvetlo. Takze se to muselo riznout a postupne varit. Bohuzel z tehle opravy fotky jeste nemam. 5. dvere byly taky rezave, nebyly tam ani zarovky na osvetleni spz jen velke prorezle diry po nich. Sehnal jsem jine za par stovek, dokonce taky zlute a vypadaji jako kdyby tam byly od vyroby. Muselo se prehodit zadni sklo z duvodu vyvrtanych 3 dir pro cupra kridlo.
Přílohy
sxdc.jpg
sdcv sdcv.jpg
wrger.jpg
sadsv.jpg
sdcfv.jpg
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Co bylo potreba vyvarit se vyvarilo. Sehnal jsem orig. alu z cupry 1.8t a v praci nalakoval do cerneho leskleho komaxitu. Pneu jsem dal 195/45 R16, je to povoleny rozmer pro gti 16v (samozrejme ho v tp nemam zapsany, ale uz mam doma dopis z vw s povolenim). Jsou k nim i 4 poklicky, ale dost blbe se vytahuji takze dokud se bude porad neco delat, zustanou doma na stole.

Uz od koupe bylo jedno svetlo rozbite, kdo ta svetla zna tak vi, kdo ne tak je to celkem problem sehnat dvouparaboly. Napadly me pokusy typu sklo z obycejnych h4, ale byla by to blbost. Skla na tato svetla se nedaji koupit. Par mesicu hledani po internetu, nekolik telefonatu, ale pokazde mi je nekdo vzal i kdyz jsem byl s prodejcem uz domluveny. Nedalo se nic delat, musel jsem si koupit funglovky.
Přílohy
sdv.jpg
sdfd.jpg
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
Konwa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 05.02.2012 14:44
Bydliště: Valašsko

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od Konwa »

Pomalu ale jiste jsme se blizili k vymene napravnice. Sehnal jsem jinou z vraku, nakoupily se veskere silentbloky, cepy, kosti, brzdove hadicky, proste vsechno jak na pr. tak na zadni napravu vc. ulozeni tlumicu. Pri me smule podvozek nepochazel z cupry, a kdyby aspon tlumice ano, tak by byly stejne k nicemu, protoze byly oba zadky uz vytekle a aby toho nebylo malo, pruziny byly z nejakeho tdi (nejspis cordoba 6k2). Ted byla otazka co misto toho. Pujde k zemi, nepujde. Nakonec jsem si vzal podvozek z venta a zacal ho pripravovat.

Takze vse dulezite co spechalo pro prepis, navic byli jsme casove omezeni z duvodu casoveho omezeni pro prepis auta v odhlasce :roll: .
Tesne pred zacatek cervence byla ibiza oficialne moje, po stk na 2 roky a zaplacene eko dani.

Ani nebudu psat kolik casu jsem ztravil hledanim toho znaku. Udajne jde koupit novy ve vw, zjistil jsem to az kdyz jsem ho sehnal :fool:
Přílohy
ščrt.jpg
saddcv.jpg
ůků.jpg
sedf.jpg
golf gti 16v projekt

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ibiza 2.0i 16v GTI

Příspěvek od BigBang »

pěkný :good: byl to sakra chudák...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „non VW“