Prosim o radu s novym PC

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Paulie22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 445
Registrován: 06.01.2008 03:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od Paulie22 »

to uz mam :?
Obrázek

Uživatelský avatar
sekos
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od sekos »

Zkus ještě toto nevím jakým stylem jsi vypínal zvuk ale vyzkoušej podle teho návodu.

Ovládací panely\Hardware a zvuk tak vyberte Zvuk, tam kartu Záznam. Klikněte pravým někde do toho okna a vyberte možnost Zobrazit vypnutá zařízení. Teď by jste měli vidět Směšovač stereo. Klikněte na něj pravým a vyberte Nastavit jako výchozí zařízení.

Pokud nepomůže zkusil bych odinstalovat a nainstalovat aktualní ovladače zvukovky popřípadně aktualní directx9.

A co ty ostatní hry taky padají.?


A ano clubák parizek_ltm má pravdu první hledat zavadu v softwaru a pak v hardwaru já to dělám v rámci kombinace najednou.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od parizek_ltm »

Ono to moje hledani chyb pravdepodobne prameni v tom, ze ted uz mam jen dva laptopy :mrgreen: Kdyz jsem mel PC, tak jsem postupoval jako ty. Az laptopy me to odnaucily a vetsinou to jde aplikovat i na desktopy :)

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

parizek_ltm píše:
sekos píše:Ale i tak bych vyzkoušel zatěžové testy jak na RAMKY tak i na CPU. Nevím, ale zkusit by se mělo vše třeba to způsobuje nestabilita na nějakým HARDWARU, ale samozřejmě i ovladače a další. Mě taky jednu dobu hazelo podobnou chybu s hláškou že došlo k problému se spoštěcím souborem. Později sem přišel na to že to způsoboval procesor byl nestabilní při zatěži vypadlo jedno jádro a bylo to tu. Po trošku štouraní se v BIOSU přidáním Vcore na procesor a na ramky a je klid. Ono se těžko radí tak na dálku může to být cokoliv a ještě k tomu že nemužeš do teho vlíst jinak by jsi stratil záruku. Já bych v první řadě vyhodil ty 2 přebytečné RAM paměti, ale což asi nesmíš jnak bys přišel o zaruku.
Proc testovat RAM a zbytek, kdyz je to evidentne zbytecne ? Dej si vyhledat tu chybovou hlasku a v drtive vetsine pripadu ti vypadne reseni, vetsinou jak uz jsem psal. Pokud to nevyjde, pak se muzes stresovat s hw. Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite :roll:

Pravda, proč testovat HW, dyk to je zbytečný nee? Je to nový tak to nemůže bejt vadný ... :mrgreen:

U novýho PC bych si nejdřív pro klid duše projel komplet HW abych věděl že se na něj (zatím) můžu spolehnout ....
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od parizek_ltm »

pute
je to evidentne zbytecny, kdyz si vygooglis onu chybovou hlasku. Co je to s vama ? Chcete hledat senzaci v HW ?
To, ze novy HW dela hodne casto problemy je jasny, ale uz ne tolik po tom, co vygoogleni spousty zkusenosti od uzivatelu ukaze, ze to neni hw problem :roll:

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

parizek_ltm píše:pute
je to evidentne zbytecny, kdyz si vygooglis onu chybovou hlasku. Co je to s vama ? Chcete hledat senzaci v HW ?
To, ze novy HW dela hodne casto problemy je jasny, ale uz ne tolik po tom, co vygoogleni spousty zkusenosti od uzivatelu ukaze, ze to neni hw problem :roll:
V první řadě bych se zajímal o to jestli je vše v pořádku ... hned po sestavení / převzetí PC. Potom co zjistim že je vše ok tak bych instaloval aplikace, hry atp. V případě problémů pak vím že jde jen o softwarovou chybu.

Jinak senzaci v HW hledám, po pár zkušenostech už nevěřim ničemu. Osobně jsem s Call of Duty 4 měl jen jedinej problém a to bylo způsobený chybou v Punkbusteru - vyřešilo se to tak že jsem musel počkat na novější verzi.

Daleko víc problémů jsem zažil s hardwarem. Možná je to tim že skoro žádná součástka v mym PC nevydrží déle než půl roku (a dost často tam cpu i úplný novinky, tim si za to asi můžu, předloni jsem měl dokonce grafiku předtim než pro ní vyšly oficialní ovladače ), ale co se týče HW jsem paranoidní. Speciálně pamětem a pevnym diskům nevěřim vůbec.

BTW Proč tvrdíš že je zbytečný testovat HW? To mám čekat až se mi PC nezapne a až pak začít hledat chybu v HW? Tenhle problém s CoD je možná jen SW problém, ale tvrdit že je zbytečný kontrolovat HW ..
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od parizek_ltm »

Koncim s diskuzi, jsi evidentne chytrejsi;)
Ja jen tvrdim, ze je zbytecny testovat HW kvuli chybe, kterou tu chce autor vyresit. To vis, drzim se tematu.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

parizek_ltm píše:Koncim s diskuzi, jsi evidentne chytrejsi;)
Ja jen tvrdim, ze je zbytecny testovat HW kvuli chybe, kterou tu chce autor vyresit. To vis, drzim se tematu.
Já o koze a ty o voze. (Tj ty se držíš topicu, já se držim testování HW).

Myslel jsem testování HW obecně, chytřejší nejsem, jen jsem měl víc času smolit příspěvek. ;-)

Každopádně pokud to vyřeší bez kontroly HW, tak je to ok. Ale HW je stejně dobrý zkontrolovat. :mrgreen:
Kia Ceed SW :-)

t0m
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 10.05.2009 12:14
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od t0m »

Ve složce se hrou si najdeš složku "miles" a v ní soubor "mssmp3.asi". V něm přejmenuj příponu ".asi" na ".bak", takže to bude vypadat takhle "mssmp3.bak"......tohle sem vygooglil...a pomohlo to .-) tyka se to ale CoD4..nvm jestli tyhle soubory ma i 5ka a Gta
mk3 GTI 20Jahre mit BBS
Corrado 16V mit 3tlg. Borbet A
A4B6 1.9tdi

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

Narazil jsem na podobnej problém, stačilo povolit mikrofon (v ovládacích panelech) a bylo vše ok.
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od Storm »

t0m píše:Ve složce se hrou si najdeš složku "miles" a v ní soubor "mssmp3.asi". V něm přejmenuj příponu ".asi" na ".bak", takže to bude vypadat takhle "mssmp3.bak"......tohle sem vygooglil...a pomohlo to .-) tyka se to ale CoD4..nvm jestli tyhle soubory ma i 5ka a Gta
Tohle už jsem radil na první straně a nepomohlo to.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
los.negros
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2994
Registrován: 21.06.2008 11:28
Bydliště: Úvaly, Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od los.negros »

Jen abych se ti vyjádřil k tomu zdrojáku, tak v každym případě 400W na takovou sestavu je málo! kvalitní a silnej zdroj je základnim kamenem pro spolehlivou sestavu, na 4jádrovej amd, 8GB ram a 9800GTX bych dal nejmíň 550W ale spíš kolem 600. Čim víc tim líp. btw takovej 600W no name zdroj = 450 W kvalitní enermax
:999: 16.-18.8.2013 - 8. VW Golf meeting Podrouzek 2013 :999:
You can sleep in your car but you can't race your house!

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

los.negros píše:Jen abych se ti vyjádřil k tomu zdrojáku, tak v každym případě 400W na takovou sestavu je málo! kvalitní a silnej zdroj je základnim kamenem pro spolehlivou sestavu, na 4jádrovej amd, 8GB ram a 9800GTX bych dal nejmíň 550W ale spíš kolem 600. Čim víc tim líp. btw takovej 600W no name zdroj = 450 W kvalitní enermax
Na tu sestavu v pohodě kvalitní 450W zdroj stačí.

Přítelkyně má C2Q Q8400 @ 3,2Ghz, 8800GT overvoltage edici, disk, vypalovačka atd a 400W Enermax to dává s naprostym přehledem.



Kdo chce slušnej a tichej zdroj, doporučuju Enermax PRO82+ nebo MOD82+, mají super účinnost, jsou naprosto tichý a spolehlivý. Zkoušel jsem Seasonicy, Akasy, Corsairy i Chieftec zdroje a nic se tomu ani trochu nepřiblížilo.
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od parizek_ltm »

Ten Enermax je ve skutecnosti 425W ne ? Nejaky takovy jsem mel pod rukou a paradicka.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o radu s novym PC

Příspěvek od pute »

parizek_ltm píše:Ten Enermax je ve skutecnosti 425W ne ? Nejaky takovy jsem mel pod rukou a paradicka.
Máš pravdu předsedo. :-)

Dělá se 385W, 425W, pak 525W a 625W. Dělají se dvě řady MOD82+ a PRO82+. MOD82+ má navíc modulární kabely (čemuž kvůli přechodovýmu odporu moc nefandim) a jsou kvůli tomu dražší.

Mám v PC 625W Enermax PRO82+ ( např. http://www.alza.cz/zdroj-enermax-pro82- ... d89557.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ), kupoval jsem ho loni za trochu příznivější cenu (koncová cena stoupla asi o +400Kč). A lepší zdroj jsem ještě v PC neměl. Při plný zátěži (4 jádro na 3,6Ghz, 4disky, vypalovačka, GTX280 a pár kravin) je úplně tichej, dával jsem ucho těsně vedle (cca 1cm) a neslyšel jsem nic, jen mě to foukalo do ucha. :-)

Účinnost 82-88%, už od 10% zatížení - prostě parádička. Taktování je daleko lepší (díky stabilitě), v testech na webu z něj byly všichni nadšený. Jediný docela velký - je cena, ale když si vezmu to že díky účinnosti mi to ročně pár kW/h ušetří, plus ten "pocit jistoty" a naprostý ticho, tak mě se to vyplatilo.


BTW Přítelkyně má v PC 400W Enermax Liberty (už cca 2,5 roku starý) a tahá C2Q @ 3,2Ghz, 8800GT @780 2000, dva disky, vypalovačku a ext. disky). V případě 400W Eurocase bych si moc jistý nebyl, ale u toho Enermaxe vím že to dává.

Enermax smozřejmě dělá i další řady zdrojů, ale doporučuju tuhle. Eventuelně pokud potřebujete víc než 625W tak se dělají i 1kW i silnější Enermaxy (ale to je pro pár fanoušků :-) ).
Kia Ceed SW :-)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“