Úprava, editace .PDF souboru, lze?

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od shaft.cz »

Hoj ludia :)

je nejaky program pres ktery lze upravit - vyplnit - vlozit textaci do .pdf souboru?
Mam stahnutou jednu vyhlasku v pdf kterou je potreba vyplnit ale neche se mit o delat ruco :)

Diky za rychlou radu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od Toxyz »

mám adobe acrobat 8 profi a používám ho spíš na opačný proces (třeba z .doc na .pdf) ale myslím že v něm jde i upravovat nebo dostat do upravovatelného formátu
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od pino.t »

Hoď sem odkaz na ten dokument ať můžem mrknout, PDF se většinou dělá, aby do toho nemohl nikdo jen tak dopisovat. Ale jde všechno.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
jantarone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od jantarone »

Bud plnou verzi Acrobatu, jak je psano vyse nebo nejdriv do wordu např. online tady: http://convertpdftoword.net/Default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
a následně z5 treba tady:
http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/" onclick="window.open(this.href);return false; ...to uz neni online, je to program na tvorbu pdf z wordu!

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od shaft.cz »

kuci uz stahuju nakej program Form studio eXpress tak snad to v nem pujde, nasel jsem to haluzove tu i s formularem :) http://www.formulare-ke-stazeni.cz/form ... =229428765

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od parizek_ltm »

Tenhle dotaz me vzdycky dostava do rozpaku. PDF je format navrzeny tak, aby tvurce mel jistotu, ze mu tam nekdo neco neprida, narozdil od word docu ci podobne.
Ale k veci, PDF je hodne sifrovany, takze zalezi, jak moc to potrebujes. Pokud chces do puvodniho neco dopsat, aby to nebylo poznat, tak to nebude uplne ono. Pokud chces jen vyplnit a nevadi, kdyz se ti trocha zmeni formatovani, normalka bych si preved PDF do Wordu, dopsal a pak zase preved do PDF. Jde o to, ze ten prevod pres slouzitou encrypci casto rozhazi formatovani. Prevod do wordu napr. programek PDF2word nebo jine...

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od mephik »

FreePDF Assistant si najdi na netu a tím to upravíš.

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od shaft.cz »

parizek_ltm píše:Tenhle dotaz me vzdycky dostava do rozpaku. PDF je format navrzeny tak, aby tvurce mel jistotu, ze mu tam nekdo neco neprida, narozdil od word docu ci podobne.
Ale k veci, PDF je hodne sifrovany, takze zalezi, jak moc to potrebujes. Pokud chces do puvodniho neco dopsat, aby to nebylo poznat, tak to nebude uplne ono. Pokud chces jen vyplnit a nevadi, kdyz se ti trocha zmeni formatovani, normalka bych si preved PDF do Wordu, dopsal a pak zase preved do PDF. Jde o to, ze ten prevod pres slouzitou encrypci casto rozhazi formatovani. Prevod do wordu napr. programek PDF2word nebo jine...
do vetsiny pdf dotazniku apod je vzdy moznost dopsat do kolonky a pak vytisknout :) o to me slo a nakonec se podarilo...tak sem rad 8) PDF2word mam ale nechtel sem zrusit jak pises formatovani apod...ale diky vsem :wink:

....co jde zasifrovat tak to jde i odsifrovat :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od pino.t »

Když jsou nějaké formuláře, třeba pro žádosti o dotace z EU, tak jsou tam PDF-ka do kterých lze zapisovat do předem stanovených kolonek, ale pokud někdo neumí takovej dokument vytvořit tak je to těžky.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od parizek_ltm »

Jaj, me zase unik kontext. Pokud se jedna o formular, ktery chces vyplnit, tak jsem samo mimo :roll: Ja uz psal jak automat zvyklej z prace, kde lidi otravujou, ze chtej zmenit neco v hotovym pdfku, ale to je prave docela prasarna :)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od shaft.cz »

jasny vpoho :) jedna se proste o vyplneni formulare :) viz link v tom co sem psal nahore :wink: ale uz vyreseno vse tak to tu muzete smazat admini :)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Úprava, editace .PDF souboru, lze?

Příspěvek od parizek_ltm »

Nemazal bych to, treba se to bude nekomu hodit :)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“