Windows 7

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od amavet »

tak jaj mam verzi home premium a bohate to staci na ty domai blbosti . dokonce mi win 7 vydrzi nainstalovany dyl jak XP :mrgreen:
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Infernal_Vampire

Re: Windows 7

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Když už, tak bych šel do Ultimate verze. :)

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: Windows 7

Příspěvek od jk4825 »

jde mi o to, abych jako bezny uzivatel neprisel na to, ze mi v Home Premium neco chybi. Ale co by chybelo da se vetsinou naistalovat a nahradit nejakym programem. Co mam ted v XP za funkce to urcite budou mit i home prem win 7, ze? A kdyz uz by byly ty home origo tak proc je nevyuzit.
Tak to nej je vždycky nejlepší, ohledně nabitosti funkcema. Nicméně bych řekl, že verze Home Profi je plně dostačující.

Windows 7 Home Premium má vše, co Starteru a Home Basic chybí. Tedy plné Aero, Windows Media Center, domácí síťovou skupinu, hry, Windows Touch a Mobility Centrum.
Windows 7 Professional je obdoba Visty Business. Ta má nejrůznější nástroje pro práci se sítí, doménami a skupinami, mód "Prezentace", EFS a offline složky.
Windows 7 Ultimate a Windows 7 Enterprise jsou nejvyšší verze. Výbava je stejná - nabootujete z obrazu pevného disku, jsou podporovány metody šifrování disku (BitLocker, Bitlocker to go) a mnoho dalšího, zkrátka a dobře vše.

Nicméně na šifrování jsou propracovanější programy, na zálohování taky, na správu sítě jakbysmet... :wink:

Osobně mám verzi Ultimate, ale osekal jsem si ji o kupu věcí co nikdy nepoužiji skvělým vLite, implementoval ovladače, hotfixy, základní programy a další věci. Po vypálení na dvd mám tak bezobslužnou instalaci, kterou na pc nainstaluji bez vyplňování a zásahu do samotnýho instalačního procesu. Prostě vrazím do mechaniky dvd a o nic se dál nestarám a po nějaké době je na pc čistá instalace W7. Parádní věc. :wink:

A jak říkáš, originální verze je vždycky originální verze. Nemusíš mít strach, že ti zčerná obrazovka po uvolnění chystaných protipirátských opatření, které už myslím jsou implementované v aktualizacích a nebo co nejdříve budou...
Infernal_Vampire
Chystám se na Win 7 64bit, jen se obávám, že nestustím některé hry, které doteď už jen z nostalgie třeba zahraju.
To je to poslední, čeho bych se bál :wink: W7 používám už od doby testovacích verzí a ještě se mi snad nestalo, že bych něco nespustil. Na těch prvních testovacích buildech teda jo, ale to byly počátky a neměli to ještě vychytaný...
Navíc kdyby nešlo něco spustit s patřičnými parametry pro kompatibilitu, tak přeci je pro W7 Windows XP Mode. Tedy co Ti jde na Xp, půjde taky na W7...

Mrkni sem http://www.grc.com/securable.htm" onclick="window.open(this.href);return false; stáhni si ulitku, otestuj si na kompatibilitu svoje pc a obavy hoď za hlavu... :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od pute »

Docela dobrý je doinstalovat si komplet DirectX9, pak s hrama nejsou snad žádný problémy. (Win 7 sice obsahujou vyšší DX ale pár knihoven atp jim chybí).

Jediný co může bejt problém jsou starý hry pod DOS, to by ti měl vyřešit DOSBOX.

Windows 7 mám pár dnů, ale předtím jsem fungoval na Vistách a spustil jsem vše, v nejhoršim v režimu kompatibility.
Kia Ceed SW :-)

Infernal_Vampire

Re: Windows 7

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Yes na 32bitové verzi se spustí všechny hry, ale já už chtěl jít přímo do Win 7 Ultimate 64bit.V té verzi jsem instalovat zatím jen The Sims 2 a nakonec se mi je teda podařilo rozběhnout, ale tak 2h jsem na tom zabil.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od pute »

Mam 64bit verzi .. a nevidim důvod proč by 32bit hry nešly ...

Můžeš používat 32bit aplikace no problem .. jedině věci, které se přímo dotýkají OS (antivirák, virtualizace, RAM disky atp) je lepší nebo nutný instalovat 64bit.
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Windows 7

Příspěvek od parizek_ltm »

Infernal_Vampire píše:Yes na 32bitové verzi se spustí všechny hry, ale já už chtěl jít přímo do Win 7 Ultimate 64bit.V té verzi jsem instalovat zatím jen The Sims 2 a nakonec se mi je teda podařilo rozběhnout, ale tak 2h jsem na tom zabil.
Mam stejnou verzi WIN a frci vsechno, cemu porucim :mrgreen:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Windows 7

Příspěvek od Bastard »

Tak to si můžete dát soutěž, kdo první rozjede na 64bitu ETKU :mrgreen:

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od pute »

Kdybych ETKU měl tak se vsadim že jí rozjedu.

V nejhoršim v XP mode ... :-)

A kdyby ani to ne, tak VMWARE to jistí ...
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Windows 7

Příspěvek od Bastard »

Samozřejmě bez VMWare... Jo a nešlo to ani na XP 64bitu... :)

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od pute »

Tak XP Mode, sice je to de facto virtual PC ale je to součást Win 7 (Ultimate určitě, asi i Professional).
A možná i zapnutí kompatibility s předchozíma verzema Windows by pomohlo.
Jo a Win XP 64 bit = upravený 2003 64bit, xp v 64 bit verzi neexistujou (jsou to předělaný Server 2003). Takže možná komplikace tam jsou způsobený i tím.

Jinak VMWARE vyřeší skoro vše včetně starejch her ... akcelerace DX je velmi příjemná vlastnost.

A není třeba se mu vyhýbat, spíš naopak. Je to asi nejpovedenější nástroj na virtualizaci.
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7

Příspěvek od amavet »

tak sem ted udelal mensi blbost. nemam moznost druheho pc . preinstaloval jsem win 7 a zmyzel mi disk se zalohou , win 7 si ho zrezervoval jako systemovy skryty disk , nevite co ted ?
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“