IT dotaz - PC nenajde flešku

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
C...arlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 287
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Police u Jemnice, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od C...arlos »

Kteroukoliv flešku, kterou dám do PC, tak mi ji nenajde, odebrat ji můžu, ale mezi diskama se mi neobjeví. Nevíte co to může být za problém? díky

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od parizek_ltm »

Klikni pravym na tento pocitac > spravovat > predposledni radek : spravce disku a tam bys ji mel mit nactenou, pravdepodobne bude kolidovat prirazene pismenko, v tom pripade klikni pravym na ni, dej zmenit pismenko a nejake vyber :wink:

Uživatelský avatar
C...arlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 287
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Police u Jemnice, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od C...arlos »

parizek_ltm píše:Klikni pravym na tento pocitac > spravovat > predposledni radek : spravce disku a tam bys ji mel mit nactenou, pravdepodobne bude kolidovat prirazene pismenko, v tom pripade klikni pravym na ni, dej zmenit pismenko a nejake vyber :wink:
no to jsem právě zkoušel a nevidím ji tam.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od parizek_ltm »

Potom bych mrknul do biosu, muze byt zakazane USB. Ale to mi nesedi, ze by pak sla odebrat. Co mas za system ? Nejake zmeny co se staly, proc to nejde ? Kdyz pripojis treba mp3 bo telefon, tak bezi ?

Uživatelský avatar
C...arlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 287
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Police u Jemnice, Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od C...arlos »

parizek_ltm píše:Potom bych mrknul do biosu, muze byt zakazane USB. Ale to mi nesedi, ze by pak sla odebrat. Co mas za system ? Nejake zmeny co se staly, proc to nejde ? Kdyz pripojis treba mp3 bo telefon, tak bezi ?
Připojuju Iphone, dva ext. disky, kartu do foťáku a flešku. Iphone, disky to připojí normálně u karty do foťáku jsou problémy, ale po restartování systemu (xp) kartu najde a flešky vůbec. Žádný změny jsem nezaznamenal, ale možná že to zapříčinil vir, kterýho jsem měl tak před půl rokem. ESET smazal nějaký napadený soubory, tak je možný, že se smazaly i nějaký potřebný soubory pro USB, ale nerozumím tomu, takže jen hádám.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od parizek_ltm »

V tom pripade nic nedas za preinstalovani USB ovladacu. Vse najdes ve spravci zarizeni a ovladace by mely byt na driver cd k desce, pripadne se daji najit na strankach vyrobce desky nebo vygooglit podle nazvu. To by melo definitivne pomoct.

EDIT : A mozna jeste poradne prolezt spyware terminatorem, jestli ti to neblokuje nejaky cervik :)

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od stréc od piva »

zkoušels to vypnout zapnout?
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od parizek_ltm »

A je to opravdu zapojene v elektrine ?
:lol: :lol:

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od mephik »

preinstaluj nejnovějšíma ovladacema desky konkretně (chipsetu) - projed pořádným antivirem - mrkni na usb pripojku jestli neni nejak podbrbana a treba blbe nedrzi kontakt , dela ti to jen na prednim panelu (jestli ho tam teda mas ) nebo jen zezadu na desce ? ? ?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od Tomášek »

mephik píše:preinstaluj nejnovějšíma ovladacema desky konkretně (chipsetu) - projed pořádným antivirem - mrkni na usb pripojku jestli neni nejak podbrbana a treba blbe nedrzi kontakt , dela ti to jen na prednim panelu (jestli ho tam teda mas ) nebo jen zezadu na desce ? ? ?
rekl bych ze mysli notebook :) a kdyby byl problem mechanickej, tak by to nenacetlo presnej disk a iphone, ne?

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od parizek_ltm »

Tomášek píše:
mephik píše:preinstaluj nejnovějšíma ovladacema desky konkretně (chipsetu) - projed pořádným antivirem - mrkni na usb pripojku jestli neni nejak podbrbana a treba blbe nedrzi kontakt , dela ti to jen na prednim panelu (jestli ho tam teda mas ) nebo jen zezadu na desce ? ? ?
rekl bych ze mysli notebook :) a kdyby byl problem mechanickej, tak by to nenacetlo presnej disk a iphone, ne?
jj, mechanicky to nebude, to by ji nemoh ani odebrat. Ono si to jen nejspis neumi sahnout do ovaldacu a ma z toho zmatek.

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od mephik »

jj ted kdyz to ctu tak mate pravdu mechanicky to nebude kdyz to muze odebrat - v tom pripade - to projed antivirem - zkus vratit instalaci v case (obnova systemu cca 14dni z5) , reinstalace ovladacu - pokud nic z toho tak asi reinstall win .......

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: IT dotaz - PC nenajde flešku

Příspěvek od pute »

Pokud máš XP tak dej minimálně nějakej service pack, nejlépe SP2 nebo SP3.
Kia Ceed SW :-)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“