Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Shemik »

Moje stolni PC mi uz nejakou dobu dava signaly, ze by se nektery den se mnou mohlo necekane rozloucit. Premyslel jsem jestli do nej jeste nejak investovat, ale uz ma taky nejaky ten patek, tak uvazuju o novem pocitaci. Z duvodu nasi (sic jen obcasne) potreby mobility, me napadlo misto stolniho PC poridit laptop. Jde o to, ze na trvalou denni praci je laptop nepohodlny (mensi monitor blizko oci, touchpad, beznumericka klavesnice nahore na stole, misto v supliku, pod deskou stolu).

Tak me napadlo (pokud to vubec jde), pokud bych poridil laptop (mozna i nejaky z tech mensich), tak jestli by sel vicemene trvale pouzivat tak, ze bych k nemu pripojil mys, velkou klavesnici, velky stolni monitor, pripadne pokud by ji nemel, tak i externi CD mechaniku :?: Tim bych dosahl stejneho pohodli, co jsem mel na stolnim PC a zaroven i te mobility :lol:

Otazka, je zda to tak vubec jde vsechno zapojit a zda by to z hlediska dlouhodobeho pouzivani timto zpusobem, nejak nevadilo tomu laptopu :?: Pokud je to blbost, tak me z toho vyvedte :lol:

Dik za Vase nazory :lol:

Golfik08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 212
Registrován: 16.06.2008 21:03
Bydliště: Chomutov

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Golfik08 »

já už to takhle používám asi dva roky a úplná spokojenost ,je to lehký ,snadno přemístitelný atd oproti stolnímu pc ,koupil sem si bezdratovou klávesnici a myš abych seděl od pc dál a vše ok ,velkej monitor od normálního pc bys měl připojit .. toť moje zkušenost :lol: :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Shemik »

Ty jo, tak to by bylo sqely, zacnu se po tom tedy vic pidit :lol: Diky :lol:

Golfik08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 212
Registrován: 16.06.2008 21:03
Bydliště: Chomutov

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Golfik08 »

nemáš zač :lol:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od parizek_ltm »

Ja mam svuj vlastni laptop, na nem zvladnu i dost her. V praci pouzivam taky laptop (nosim ho porad s sebou), takze ja vubec zadnej problem neviidm. Naopak. Jsem skoro kazdy den nekde jinde a mit doma desktop, tak bych si ho uzil tak par dni v mesici a zbyle dny byl naprosto mimo, takze rozhodne to jde. Osobne bych uz nic jineho nemoh, ale samo kazdy ma jine pozadavky.

PS : Moje MSI ma i numerickou klavesnici. Ta se da i dokoupit do USB, takze tam, kde jsi nejcastejc si muzes vytvorit plnohodnotnou nahradu desktopu a pritom to bude notas :)
Jen je samozrejme potreba obcas uplne vybit a nabit baterku, abys ji hned nevylagroval, pac neustale pripojeni do site notasove baterce vadi.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Standa »

parizek_ltm píše:Jen je samozrejme potreba obcas uplne vybit a nabit baterku, abys ji hned nevylagroval, pac neustale pripojeni do site notasove baterce vadi.
hm, tak už vim, proč je tak v hajzlu :mrgreen: dá se to ještě nějak zachrátit, třeba častějším cyklem vybíjení/nabíjení?

EDIT: jinak bych se klidně obešel be desktopu, vzhledem k tomu, že jsem na něm jen o víkendu. Nejradši bych ho prodal, koupil jen monitor a lepší klávesnici :mrgreen: a ještě jeden externí disk :twisted:

hlavně jako ten hluk od stolního PC je hroznej :roll:

Uživatelský avatar
gogo V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 12.04.2009 10:02
Bydliště: Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od gogo V »

Standa píše:
parizek_ltm píše:Jen je samozrejme potreba obcas uplne vybit a nabit baterku, abys ji hned nevylagroval, pac neustale pripojeni do site notasove baterce vadi.
hm, tak už vim, proč je tak v hajzlu :mrgreen: dá se to ještě nějak zachrátit, třeba častějším cyklem vybíjení/nabíjení?

EDIT: jinak bych se klidně obešel be desktopu, vzhledem k tomu, že jsem na něm jen o víkendu. Nejradši bych ho prodal, koupil jen monitor a lepší klávesnici :mrgreen: a ještě jeden externí disk :twisted:

hlavně jako ten hluk od stolního PC je hroznej :roll:
Nazdar, podle mého co jsem si sám měl možnost vyzkoušet, s tou baterii už nic neuděláš !
Ale mám pocit že to tu ještě nikdo nespomenul. Aby jste si nekur... baterku u noťasu, když ho používáte jako stolní, je tu možnost vyjmutí báterii a pc napojit na zdroj. A máte po starostech !
Já jsem si už jednu baterku zrušil, vyvalil jsem za ni 3.000,- :evil:
Potom mi poradily tuto možnost. Jen si opčas spomeň že máš nějakou byterii a pořádně ji vybíj a nabi 8)
Od té doby jsem nepřišel na noťas u kterého by to nešlo takto udělat ! :mrgreen:
Prodám poklice
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=53&t=131951" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od parizek_ltm »

Standa píše:
parizek_ltm píše:Jen je samozrejme potreba obcas uplne vybit a nabit baterku, abys ji hned nevylagroval, pac neustale pripojeni do site notasove baterce vadi.
hm, tak už vim, proč je tak v hajzlu :mrgreen: dá se to ještě nějak zachrátit, třeba častějším cyklem vybíjení/nabíjení?

EDIT: jinak bych se klidně obešel be desktopu, vzhledem k tomu, že jsem na něm jen o víkendu. Nejradši bych ho prodal, koupil jen monitor a lepší klávesnici :mrgreen: a ještě jeden externí disk :twisted:

hlavně jako ten hluk od stolního PC je hroznej :roll:
Jak pise gogo, da se tomu "pouze" predejit vyjmutim baterky, kamarad takhle fungoval. Jen pozor, abys nemel rozdelanou praci a najednou nebyl bez ni :)

Baterka se da repasovat, ve vysledku to vypada tak, ze ji dokazou vratit na zhruba 90% sve kapacity a je to o polovinu levnejsi, nez koupit novou.

Uživatelský avatar
gogo V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 12.04.2009 10:02
Bydliště: Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od gogo V »

parizek_ltm píše:
Standa píše: hm, tak už vim, proč je tak v hajzlu :mrgreen: dá se to ještě nějak zachrátit, třeba častějším cyklem vybíjení/nabíjení?

EDIT: jinak bych se klidně obešel be desktopu, vzhledem k tomu, že jsem na něm jen o víkendu. Nejradši bych ho prodal, koupil jen monitor a lepší klávesnici :mrgreen: a ještě jeden externí disk :twisted:

hlavně jako ten hluk od stolního PC je hroznej :roll:
Jak pise gogo, da se tomu "pouze" predejit vyjmutim baterky, kamarad takhle fungoval. Jen pozor, abys nemel rozdelanou praci a najednou nebyl bez ni :)

Baterka se da repasovat, ve vysledku to vypada tak, ze ji dokazou vratit na zhruba 90% sve kapacity a je to o polovinu levnejsi, nez koupit novou.
A kde dělají ten repas ? doma mám ještě jednu baterku hned bych to probnul :D
Prodám poklice
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=53&t=131951" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od pute »

K tomu hluku od stolního PC

Řiká se - "jaký si to uděláš, takový to máš".

Moje PC je docela hlučný, ale neřešim to, protože když hraju tak stejně neslyšim PC, když nehraju tak si stáhnu větráky.

Mladý jsem dal dohromady PC (C2Q @3,2Ghz, 4GB 800Mhz Ram, 8800GT OC, ...) a i v max. zátěži není skoro slyšet, chlazeno vzduchem (ne vodou) a teploty taky nejsou příšerný - procesor v klidu 30°C, v max. zátěži 50°C, grafika v klidu 35°C, v zátěži cca do 70°C.



Domácí servřík taky de facto není slyšet, ale ten byl dělanej s ohledem na hluk (a spotřebu), ne na výkon.

Stačí investovat do větráků a promyslet si koncept chlazení. (A vybrat vhodný komponenty).
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od parizek_ltm »

gogo V
V Praze nemam osobni zkusenost, ale nahodne jsem vygooglil tohle :
http://www.pandat.cz/
da se jim to i poslat postou

Uživatelský avatar
gogo V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 12.04.2009 10:02
Bydliště: Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od gogo V »

parizek_ltm píše:gogo V
V Praze nemam osobni zkusenost, ale nahodne jsem vygooglil tohle :
http://www.pandat.cz/
da se jim to i poslat postou
že Ď :mrgreen:
Prodám poklice
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=53&t=131951" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od Standa »

parizek_ltm píše:Jak pise gogo, da se tomu "pouze" predejit vyjmutim baterky, kamarad takhle fungoval. Jen pozor, abys nemel rozdelanou praci a najednou nebyl bez ni :)

Baterka se da repasovat, ve vysledku to vypada tak, ze ji dokazou vratit na zhruba 90% sve kapacity a je to o polovinu levnejsi, nez koupit novou.
no právě, vzhledem k tomu, že se mi síťovej konektor vždycky někde zasekne, pak stačí jeden pohyb NB, odpojí se a je to v tahu :mrgreen:

jinak článěk, jak repasovat http://www.inteline.cz/jaknato/060922-repase-baterie" onclick="window.open(this.href);return false;

nová baterka stojí 3000,- tenhle ruční repas cca 1200,- to bych si jí radši nechal repasovat u někoho, kdo tomu rozumí a ještě to bude 24 měsíců v záruce za 1500,- :mrgreen:

A jen tak ze zvědavosti jsem kouknul, jak na tom tam baterka je a Wear Level je na 58%, chudák ta už je před smrtí :lol:
Ale co, ještě musí chvíli vydržet :twisted: holt ty 2 měsíce nonstop běhu minulej rok udělaly svý :lol:

Aspoň teď vim, že se daj repasovat, dík za info :wink:
pute píše:Řiká se - "jaký si to uděláš, takový to máš".
Moje PC je docela hlučný, ale neřešim to, protože když hraju tak stejně neslyšim PC, když nehraju tak si stáhnu větráky.
Stačí investovat do větráků a promyslet si koncept chlazení. (A vybrat vhodný komponenty).
kdybych tý mojí starý hirošimě stáhnul větráky, tak zkolabuje, už takhle občas z nenadání vypne, a to jsem třeba jen na internetu :lol: (P4 3,0 GHz, 512MB-RAM a hrozně předpotopní grafika Ati Radeon 7200 64MB :mrgreen: )
a na upgrade neni :mrgreen:
Teploty: CPU 86°C, grafika nevim a HDD 50, 58 a 56°C...v klidu :mrgreen: to asi neni dobře co :lol:

Uživatelský avatar
gogo V
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 12.04.2009 10:02
Bydliště: Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od gogo V »

Standa píše:
parizek_ltm píše:Jak pise gogo, da se tomu "pouze" predejit vyjmutim baterky, kamarad takhle fungoval. Jen pozor, abys nemel rozdelanou praci a najednou nebyl bez ni :)

Baterka se da repasovat, ve vysledku to vypada tak, ze ji dokazou vratit na zhruba 90% sve kapacity a je to o polovinu levnejsi, nez koupit novou.
no právě, vzhledem k tomu, že se mi síťovej konektor vždycky někde zasekne, pak stačí jeden pohyb NB, odpojí se a je to v tahu :mrgreen:

jinak článěk, jak repasovat http://www.inteline.cz/jaknato/060922-repase-baterie" onclick="window.open(this.href);return false;

nová baterka stojí 3000,- tenhle ruční repas cca 1200,- to bych si jí radši nechal repasovat u někoho, kdo tomu rozumí a ještě to bude 24 měsíců v záruce za 1500,- :mrgreen:

A jen tak ze zvědavosti jsem kouknul, jak na tom tam baterka je a Wear Level je na 58%, chudák ta už je před smrtí :lol:
Ale co, ještě musí chvíli vydržet :twisted: holt ty 2 měsíce nonstop běhu minulej rok udělaly svý :lol:

Aspoň teď vim, že se daj repasovat, dík za info :wink:
pute píše:Řiká se - "jaký si to uděláš, takový to máš".
Moje PC je docela hlučný, ale neřešim to, protože když hraju tak stejně neslyšim PC, když nehraju tak si stáhnu větráky.
Stačí investovat do větráků a promyslet si koncept chlazení. (A vybrat vhodný komponenty).
kdybych tý mojí starý hirošimě stáhnul větráky, tak zkolabuje, už takhle občas z nenadání vypne, a to jsem třeba jen na internetu :lol: (P4 3,0 GHz, 512MB-RAM a hrozně předpotopní grafika Ati Radeon 7200 64MB :mrgreen: )
a na upgrade neni :mrgreen:
Teploty: CPU 86°C, grafika nevim a HDD 50, 58 a 56°C...v klidu :mrgreen: to asi neni dobře co :lol:
upgrade se Ti v dnešní době neoplatí, vyjde tě lépe si koupit celou sestavu ! :wink:
Prodám poklice
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=53&t=131951" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde trvale používat LapTop místo stolního PC?

Příspěvek od pute »

Hustý teploty. Disky takhle odejdou cca 2x dříve než kdyby jsi je provozoval do 40°C a 86°C na CPU je taky dost. :-(

Disky držim ve všech 3 stolních PC co jsou doma na teplotách 30°C - 40°C.



I ta tvoje sestava by šla ztišit a chladit, ale počítej že by to něco stálo ..


Svůj procák (C2Q 6600 @ 3,6Ghz) udržim s CoolerMasterem CT212 na 40°C - 60°C v zátěži (a to 65nm 4 jádro vyzáří spousty odpadního tepla) ve skříni CoolerMaster Centurion 590. Kdybych neměl hlučnou grafiku (GTX280 s origo větrákem nelze chladit tiše) tak je to PC i docela tichý. Ale když zatížim grafiku tak se nastartuje pořádně větrák a je to jak start letadla. :-)

Ale zahraju si na tom jak na notesu za 60 000 a více Kč.
Kia Ceed SW :-)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“