BLU-RAY Samsung

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

BLU-RAY Samsung

Příspěvek od čapik »

Zdar, kucí, má někdo BluRay od Samsungu? Spokojenost? Přehrává v pohodě i obyč DVD? Je ještě lepší počkat, nebo kupit? Koukal jsem na Samsung BD P1600...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od matheus »

čapik píše:Zdar, kucí, má někdo BluRay od Samsungu? Spokojenost? Přehrává v pohodě i obyč DVD? Je ještě lepší počkat, nebo kupit? Koukal jsem na Samsung BD P1600...

když blu ray, tak sony playstation 3 :-) skoro za stejný prachy a pro děti i dospělý herní konzole, jinak já bych si blu ray nekupoval, protože jsem slyšel zvěsti o tom že v americe se tato technologie přestává vyrábět a přecházejí na úplně jiný systém, prý se tato technologie moc nevyvedla, stejně co si budem povídat, ten obraz je sice krásnej, zvuk taky supr, ale dát za jeden film jednou tolik co za normální dvd, který už beztak na lcd vypadá velice dobře, já samozřejmě upřednostňuji dokonalý obraz a zvuk, ale to si vytvořím i při normálním dvd, zvuk mám díky domácímu kinu (a teď nemluvím o satelitním systému od panasonic, lg, philips.....) složeném z recieveru ONKYO a reprobeden JAMO, naprosto vynikající a postačující, a blu ray vynikne stejně jen na dobré televizi a dobrém systému, ať už stereo, nebo domácího kina, pokládám tedy blu ray jako zbytečnost

jinak abych jen nekritizoval, když už blu ray, tak pioneer(hrozný ceny :-( ), sony, panasonic, ale ne samsung :-) (viz, špatné zkušenosti zákazníků), vždyť už to cpou zdarma k televizím) tečka
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od jk4825 »

Tak já za sebe:
Blue-ray přehrávač jsem si kupoval asi před čtyřmi měsíci, po procházení testů a recenzí jsem nakonec šel do PIONEER-u, taky hlavně kvůli tomu, že používám receiver od stejné firmy. Při sledování na LCD je obraz Blue-Ray vs. Dvd patrný na první pohled, nádherné detaily, obraz jako by se celý projasní a rozzáří. Při použití projektoru je potom rozdíl propastný. Na 80" plátně jsou vidět detaily, kterých si člověk při sledování dvd vůbec nevšiml. Lidské vousy třeba nevypadají jako kupka smetí, ale jsou vykresleny perfektně, odrazy ve sklech a nebo v brýlích nejsou jako by duchové, ale mají reálné tvary a obrysy, matky na kolech automobilů nevypadají jako "ohulené", ale jsou patrné dosedací plošky i třeba závity šroubu...

Rozdíl jsem tady už jednou ukazoval na příkladu screenu z filmu Transformers:

Obrázek

Ale zpět k dotazu na přístroj Samsung BD-P1600.
Co jsem se tak díval, tak cena je přijatelná, v této low-end kategorii, je super že už má interní dekodéry zvuku 5+1; Dekodér Dolby Digital, DTS, Dolby Digital Plus, DTS HD , Dolby True HD. Někde uvádí že podporuje 7. 1 zvuk, někde že ne. Na stránkách výrobce je uvedeno, že tento model nepodporuje, to je až od modelu 1650 nahoru. Přehraje CD, DVD, MP3, JPG...takový klasický standard.
samsung.jpg
Po prostudování jsem zjistil, že má:
Kompozitní video výstup, Komponentní video výstup, HDMI výstupy verze 1.3, Optický digitální audio výstup a Analogové audio výstupy 2 kanály. Plus ještě zdířka na LAN a USB.

Chybí Digitální koaxiální výstup, analogový 5.1 výstup, S-Video, výstup na subwoofer a spojený analogový výstup pro 7.1. Takže se audio 7.1(5.1) musí chtě nechtě vést přes HDMI (popř. digitál TosLink) a pokud nemáš Receiver, který je vybaven HDMI vstupem, popřípadě televizor taktéž ze vstupem HDMI, budeš se muset spokojit s analogovým audio výstupem 2.0, tedy stereo a propojením obrazu přes kompozit a nebo komponentní video. Čož je u Blue-Ray vlastně k ničemu. Navíc nevím jak je to u tohoto přístroje řešeno, protože já když u Pioneera jedu přes HDMI, tak všechny ostatní výstupy jsou kvůli "ůdajné spotřebě přístroje" odpojeny, tudíž hluché a obraz a zvuk se přenáší pouze přes HDMI...Taky počítej s tím, že kvalita přehrávání klasickýho DVD a nebo Audio CD je u BD na horší úrovni (při propojení BD - TV), pokud ale je propojení BD s receiverem digitální a nebo nejlépe přes HDMI, pak záleží na kvalitě převodníků v receiveru, popř. zesilovači.

Už jen kvůli tomu bych raději v cenové relaci o trochu vyšší zvolil přístroj SONY, nebo PANASONIC, který je vybaven nepoměrně lépe, jak celkově, tak i počtem výstupů. Nicméně některé Sony přístroje nepřehrávají MP3, Panasonic má zase problémy s formátem .avi, nebo s MPEG 4 ve vysokým rozlišení. Některé nemají vstup USB, nebo LAN, nemají čtečku karet... :wink: Takže záleží přes jaký pojedeš propoj a pokud nebudeš s přístrojem spokojen, tak se vždycky dá někde prodat a koupit jiný, lepší. Navíc má záruku dva roky, takže bych nějakou spolehlivost neřešil, vždycky se dá vyreklamovat a vyměnit prakticky za "nový" kus... :wink:

sony.jpg
panasonic.jpg
Wow, tak, už jsem toho napsal dost, kdybych si na něco ještě vzpomněl, tak to doplním. Doufám, že jsem trochu pomohl... :wink:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od matheus »

ano, je rozdíl samozřejmě patrný, jen jsem psal že si dobrý obraz udělám i na normálním dvd ;-) a přijde mi celkem zbytečné cpát za film na blu-ray 800.- když v klasickém provedení za něj dám 400,- nebo si ho stáhnu v HD kvalitě na netu a kvalita zase jinde že .-), ale to už jsme trochu jinde, ale tvůj příspěvek 1a ;-) moc se mi líbí a myslím že pokud se někdo bude rozhodovat bude mít mnohem lepší přehled
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od jk4825 »

Díky, taky jsem se snažil... :wink:

No nicméně pořád je to strašně drahý, ale to byly CD a pak DVD taky... :wink:

U nás v půjčovně se filmy na Blue-ray půjčuji od známýho za 100kč. Jenže nejhorší je to s prázdnejma médiema, nějakej nejlevnější disk stojí kolem 150kč za jednovrstvý médium asi 400kč za médium dvouvrstvý, což je pořád strašná pálka. A nejhorší je, když si nějakej film člověk přepaluje a elektrika udělá blik a médium je v tahu. To pak naštve jako blázen. Zmršíš DVD za pětikačku, tak je mi to putna. Ale Blue-Ray v tahu za 400kč, to už je i důvod ke zlosti... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No ale uvidíme co přinese budoucnost, přesně jak jsi psal o novým formátu, tak už začínají být konkrétní informace...
citace:
Podle prozatím velmi neoficiálních informací se Toshiba, Microsoft a další členové organizace DVD Forum (Pioneer, Philips, Panasonic, Time Warner) po ukončení podpory formátu HD-DVD dohadují o nových specifikacích DVD 2.0. Microsoft ani Toshiba zjevně nehodlají dát sony vítězství jen zadarmo, a formátu Blu-ray tak ještě nejspíš pořádně zatopí. Specifikace formátu DVD 2.0 si bere od HD-DVD především interaktivitu v podobě HDi, síťovatelnost přehrávačů (která jde ruku v ruce s HDi), HD obraz díky superkonverzi na 960p a naproti tomu video kódované pomocí starého dobrého MPEG2. Formát má být navíc plně kompatibilní s existujícími DVD přehrávači (samozřejmě nejspíš bez případné možnosti využít síťové interaktivní a další nové funkce). Není od věci upozornit na to, že ředitel Microsoftu Steve Ballmer ani Bill Gates v minulosti Blu-ray formátu nikdy příliš nepřáli. Stále jej totiž vidí pouze jako přechodné médium na cestě k plnohodnotné online distribuci.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
A to se raději ani nezmiňuji o holografických discích a trojrozměrným zápisu, které jsou už taky přes rok v provozu a o jejich nynějších kapacitách na jednom disku (zatím 300GB, odhadované, teoretické maximum je údajně 100TB) se může běžnému uživateli jen zdát...A to při velikosti běžného CD a nebo DVD... 8O 8O 8O

Citace:
Na jeden holografický disk lze v současnosti zaznamenat až 300 GB dat, což je zhruba 65 DVD disků. U druhé generace holografických disků se předpokládá kapacita 800 GB, u třetí pak 1,6 TB. Odhadované teoretické maximum je 100 terabytů. Impozantní jsou i hodnoty přenosových (čtecích) rychlostí - v první generaci 160 Mbit/s, u druhé 640 Mbit/s a u třetí 980 Mbit za sekundu. 8O 8O 8O

Skoro 300GB mám doma zazálohovaný hudby a když vidím, že mi to zabírá přes polovinu jednoho externího HDD a jaká to je hromada DVD, tak při představě, že by se to všechno vešlo na jeden, jedinej disk... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Koho by to zajímalo, tak třeba více o principu a technologii tady:

Kód: Vybrat vše

http://technet.idnes.cz/holograficky-disk-s-gigantickou-kapacitou-65-dvd-na-jedne-placce-p74-/hardware.asp?c=A070320_111031_hardware_NYV
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od Standa »

OT: tak na ten holografickej disk čumim 8O už aby to bylo něco běžnějšího i pro normální lidi :mrgreen: mně se ta hudba fakt nechce zálohovat na DVD :lol: (proto jí mám radši na dvou HDD :lol: ). Pokud vymyslej i možnost přepisu a zmenšej hodnoty vypalovačky, jak rozměrové, tak výkonové :mrgreen: věřil bych tomu, že by pak nahradily i klasický HDD. I když SSD disky je asi za chvíli beztak vytlačej.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BLU-RAY Samsung

Příspěvek od čapik »

chlapi, dík za rady. Osobně jsem překvapen, protože jsem myslel že ten samsung za ty prachy je v lepší kategorii, a ne low-end 8O 8O
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“