Komprese, úprava, střih a vše kolem videa, jak na to...

rady, recenze, tipy a triky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
jk4825
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 432
Registrován: 15.03.2009 21:03
Bydliště: Vysočina

Komprese, úprava, střih a vše kolem videa, jak na to...

Příspěvek od jk4825 »

Tak že pro všechny, kdo se zajímají o střih, úpravu a kvalitu videa, jsem založil toto téma.
Kdyby tady náhodou byl někdo, kdo si upravuje doma video, používá k tomu open-sourceový program VirtualDub a zabývá se kompresními algoritmy a používání filtrů, tak názory směle sem.
Filtry pro zlepšení ostrosti, saturace, barev, jasových složek...ořezání, změna rozměrů, rozdělování, detailní nastavení kodeků xVid, DivX a tak podobně. Hlavně třeba zásuvné moduly od Donalda Crafta, MSU Video, Jim Casabuni a především čistící filter od firmy NeatVideo... :wink:

Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s filtry, jejich použití a kombinace, optimální nastavení, rychlost zpracování fps na Vašich počítačích, který filtr je pro co optimální...

Třeba NeatVideo filter, dokáže naprosté divy, ale je strašně pomalej a třeba pětiminutový videoklip mě zpracovává při plným vyčištění asi hodinu a to mám novej PC, kterej je konfigurován převážně na střih a zpracování videa, mám tam třeba už kvůli tomu HDD bez plotýnek, bez mechanických a otočných částí, má nulovou přístupovou dobu, Čtení až do 155 MB/sec Zápis až do 90 MB/sec, dvou jádrovej procesor...A stejně mi připadá, že to je strašně pomalý...Tak třeba jestli nemám jen něco blbě nastavenýho...
l_02931325.jpg
Jinak výsledky NV jsou působivé, ale za neúnosně dlouhou dobu zpracování...

Oficiální promo:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Moje zkušenost je taková, že výsledky jsou opravdu neskutečné, sice za ztrátu některých ostrých okrajů, řezů, vrstev a nebo přechodů, ale... no posuďte sami: :wink:
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Mohli by jste i přihodit sestavu, na který video zpracováváte.

Já mám toto:

Cpu: Intel Core 2 Q9550 + Scythe Ninja 2
Motherboard: Asus P5E Deluxe - Intel X48
Paměti: Corsair Dominator DHX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz CL5
Grafika: Sapphire ATI Radeon HD 4870 Toxic 1GB DDR5 + Arctic-Cooling Accelero S1 (Rev. 2)
Disky: OCZ Solid Series SATA II 2.5" SSD - 60GB (Mini USB 2.0) + Samsung Spinpoint F1 HD103UJ - 1TB SATA II
Zdroj: ZALMAN ZM850-HP, 850W, ATX 2.2, HeatPipe Cooler, SLI, 14cm ventilátor
+ 3x Externí HDD, 2x WESTERN DIGITAL My Book World 1TB, 1xWESTERN DIGITAL My Book Essential 500GB

Napojeno na 20"LCD Acer Al2017 a nebo projektor Acer P5280 WSXGA+ 1680x1050, stativové projekční plátno 80" - Noční hraní třeba Dead Space na plátně s dvoumetrovou úhlopříčkou je nezapomenutelný zážitek.... :mrgreen:

Tak že kdyby měl někdo stejné zájmy ve střihu a úpravě videa a nebo třeba jenom chtěl poradit, co ze starým videem udělat, jak alespoň o pár stupínků zlepšit kvalitu, ostrost, jak ho vyčistit a nebo sestříhat, tak s názory, dotazy, náměty, připomínkami a podobně směle sem... :wink:


Naposledy oživil jk4825 v 11.01.2010 13:15
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“