Outlook a 2 emaily + IMAP

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Outlook a 2 emaily + IMAP

Příspěvek od mephik »

zdravim pány kterí se vyznají v Outlook 2003,2007 - mám 2 takové menší problémy a to nastavit v Outlooku to aby z dvou emailových uctu chodily maily do správne složky to znamena - z mailu XYZ@seznam.cz padali maily do složky XYZ a z mailu ABC@seznam.cz chodily zase do složky ABC. rozumíte mi ???? nemyslim třidit maily podle toho kdo to odesila ale na to komu to odesila jestli ABC nebo XYZ......

druhej problem je ten ze odeslana posta se uklada pouze v outlooku toho pocitace ze ktereho to poslete - jak to udelat aby se to ukladalo i na serveru tzn. bude videt i v outlooku jineho pocitace - zjistil jsem ze toto by mela umet sluzba IMAP jenze nastaveni trosku nepobiram - nepomuze mi s tim nekdo ????

DIK !!!!!!!!!!! :wink:

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Outlook a 2 emaily + IMAP

Příspěvek od mephik »

takze na tu první věc jsem přišel po delším bádání sám :-)

viz. obr.
Přílohy
email.jpg

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Outlook a 2 emaily + IMAP

Příspěvek od parizek_ltm »

S tema slozkama to moc nechapu, pokud si vytvoris novej ucet v Outlooku, automaticky se ti vytvori jakysi soubor slozek, ktery obsahuje "dorucena posta", "odeslana posta" apod. Tyhle skupiny tam budes mit dve, pro kazdej ucet svoji. Tudiz tvuj problem je nejspis v nastaveni dvou uctu v Outlooku, ten si pak kazdy sam tuhle skupinu slozek vytvori.

Co se tyce ponechani kopie na serveru, neni problem. Zalozce ucty:nastaveni: zmenit: pokrocila nastaveni bys mel mit kolonku "ponechat kopii na serveru". Pouzivam ted Thunderbird, takze ti to nereknu presne, ale zkus takhle pohledat.
Predpoklad pro ulozeni mailu je samozrejme to, ze to server dovoluje. Pokud se jedna napr. o seznam, neni problem.

Sranda je, kdyz ti Outlook soubor spadne a ty musis stahovat maily za 2 roky vsechny znova, to je bajo. Taky dej pozor, at ten .pst soubor nema vic jak 2GB, to je oskliva neduha, neb je pak nepouzitelnej.

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Outlook a 2 emaily + IMAP

Příspěvek od mephik »

parizek_ltm píše:S tema slozkama to moc nechapu, pokud si vytvoris novej ucet v Outlooku, automaticky se ti vytvori jakysi soubor slozek, ktery obsahuje "dorucena posta", "odeslana posta" apod. Tyhle skupiny tam budes mit dve, pro kazdej ucet svoji. Tudiz tvuj problem je nejspis v nastaveni dvou uctu v Outlooku, ten si pak kazdy sam tuhle skupinu slozek vytvori.
jakoze kdyz tam pridas druhej mail tak se ti vytvori nova složka ? no ted jsem to zkoušel v 2003 aj 2007 a ani v jednom se tak nestalo tudiz jsem musel nastavit tady ty pravidla pro ukládání došlé pošty a funguje to...
parizek_ltm píše: Co se tyce ponechani kopie na serveru, neni problem. Zalozce ucty:nastaveni: zmenit: pokrocila nastaveni bys mel mit kolonku "ponechat kopii na serveru". Pouzivam ted Thunderbird, takze ti to nereknu presne, ale zkus takhle pohledat.
Predpoklad pro ulozeni mailu je samozrejme to, ze to server dovoluje. Pokud se jedna napr. o seznam, neni problem.
jj akorát že to tam ukládá jen maily co ti přijdou ale ty co odešleš se ukládaj jen v tom outlooku ve kterym pracuješ - ve chvíli kdy si sedneš k jinymu PC tak to v odeslané nemáš........
parizek_ltm píše: Sranda je, kdyz ti Outlook soubor spadne a ty musis stahovat maily za 2 roky vsechny znova, to je bajo. Taky dej pozor, at ten .pst soubor nema vic jak 2GB, to je oskliva neduha, neb je pak nepouzitelnej.
tak každej rozumnej člověk kterej tam ma cenny maily si je zalohuje ........

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“