Problem s napajenim notebooku

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

Zdravim, mam notebook Acer TravelMate , je uz par let starej. Doted fungoval bez problemu, ale ted zacalo nejak zlobit napajeni. Kdyz je napichlej na proud, tak se nekdy po chvilce vypne, nekdy ani nejde pustit(nekdy i vicekrat po sobe), ale potom funguje treba cely odpledne bez problemu.
Nejdriv jsem myslel ze je to trafem, ale dela to na domacim 220V, i v aute na 12 i 24V. Takze bude asi problem nekde v NTB, potom jsem myslel ze to bude zasuvkou v pocitaci, ale kdyz prestane napajet a ohlasi mi to ze jede na baterku tak s tim konektorem ruzne tocim, znovu ho zapojuju a porad nic. Jedinny co pomuze je pocitac restartovat nebo vypnout a zapnout.

Nevite nekdo cim by to mohlo byt a jestli se to vubec vyplati opravovat :?: Díky
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od parizek_ltm »

Takhle ti to bohuzel tezko nekdo zdiagnostikuje.
Podle me se prehriva, nebo chyba v nejakem "relatku".
Kamaradovi se stalo neco podobneho.
Opravovat se to nevyplati, nerentabilni pri dnesni cene ntb.

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

Diky, tak nejak jsem si myslel ze se to uz ani nevyplati...Jinak teda asi spis to relatko, on to dela i kdyz je treba celou noc vyplej a rano ho chci pustit tak se nastartuje az na treba treti pokus :roll: , tak to asi nebude prehratej jeste, nevim no.
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od mephik »

tipoval bych to na vadnou desku , ale davat za ni 6-8tis. se nevyplati - jinak za diagnostiku v autorizovanem servisu pri odmitnuti opravy pocitej tam do 1000kc - takze je to na zamyšlenou...

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

No uvidim jak to s nim bude pokracovat, zatim to vypada ze se to nezhorsuje. Jde o to ze jsem ho dostal zadarmo jako vadnej, tak jsem myslel ze se tam neco malo opravi za par kacek a bude dobrej, nebo ze bude stacit ho vycistit od prachu aby se chladil poradne...Ale davat za opravu tisice se mi asi nevyplati, doufal jsem ze bude oprava +-500-1000 treba :mrgreen:
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od mephik »

a co teploty neprehriva se treba jen ???

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

Prave ze nekdy to dela hned pri prvnim spusteni, kdy byl treba i vic jak 10 hodin vypnutej. A kdyz ho chci pustit tak jen blikne a nic, a treba 5x po sobe, a pak se chytne a maka, nekdy chvily, nekdy cely odpoledne...
A kdyz je zapnutej, tak znicehonic vypne(kdyz mam vyndanou baterii) a kdyz je baterka nasazena tak mi to najednou ohlasi ze jede na baterku a do 10 minut konec protoze je baterka KO. Prestane to prijmat proud, chova se jak kdybys to vytahl ze zasuvky, ale na konektor pritom nesahnes a je normalne zapojenej...
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od mephik »

jj tak to bude ridici jednotka ktera hlida kapacitu baterie tak asi nefunguje - pokud je to starej notas tak to nema smysl resit........ za 9ku mas dneska novej........

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

jj starej je, pocitam tak 6 let mozna :mrgreen: , hlavne vahou a velikosti se s dnesnima neda srovnat, je to spis takova skladna nahrada stolniho PC. Ale spatnej ve svy dobe asi nebyl
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mephik
Profík
Profík
Příspěvky: 1176
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podivín

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od mephik »

tak 286ka ve svý době stála 200tisic a byl k tomu cernobilej 12palcovej monitor :mrgreen:

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

Taky dobrý 8O :lol:
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

petypety
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 05.10.2007 21:56
Bydliště: kousek od Jihlavy, Janštejn

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od petypety »

Zkoušel si to i bez baterky ? Pokud tedy tento model bez baterie je možné spustit.

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

petypety píše:Zkoušel si to i bez baterky ? Pokud tedy tento model bez baterie je možné spustit.
jj, zkoušel. Když neni baterka tak běží a najednou vypne(chová se jak když bych to vytáhl z proudu..)...teda když se vůbec spustí :mrgreen: při spouštění to někdy jenom problikne a nespustí se, až třeba na 20. pokus.
Jo a na autonabíječku ani neproblikne bez baterky, jen na tý domácí to jde spustit(je na ní myslim napsáno že dáva větší hodnoty, než ta auto, ta je na to aby ho rozchodila bez baterky asi slabá)..
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

petypety
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 05.10.2007 21:56
Bydliště: kousek od Jihlavy, Janštejn

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od petypety »

V tom případě je jasný, že je problém v elektronice napájecí části, může být vytržený konektor,
studeňák na desce, nafouklý kondenzátory ( popř. vyschlej elektrolit ).

Než bych ho zahodil, zkusil bych ho rozdělat a zkontrolovat, jestli není problém jen v tom konektoru,
popř. jestli nebude vidět jiné poškození. Opravovat něco jiného nemá smysl.

Uživatelský avatar
HanzGTD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 14.02.2008 14:37
Bydliště: Carlsbad

Re: Problem s napajenim notebooku

Příspěvek od HanzGTD »

No kdyby to bylo něco co by se dalo levně opravit bylo by to super. Já ho sice rozebranej měl, ale jenom tu část kde jsem akorád očistil větráky a chladič od prachu, dál jsem se radši nepouštěl, abych něco nepodělal :D Ale zkusim to rozebrat znova.
To musim asi sundat celej ten spodní plast co? Díky moc.
Golf II GTD Intercooler
Golf III GT
Bora Variant TDI EDITION a někdy Passat Variant TDI

KOUPIM SVĚTLO http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=277684" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“