Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

je někdo schopný popsat prakticky v čem běžný uživatel pozná rozdíl? Mám na mysli běžné focení a obrazovou kvalitu fota.
Na netu najdu porovnání parametrů a parametry jako maximální rychlost uzávěrky,počet sériového snímání,nastavení max. ISA a megapixely mě jaksi netankujou,nevyužiju to. Chtěl jsem si polepšit,ale jestli to má pro mne smysl. Vím,že na kvalitě fota záleží hlavně použité sklo,ale i tak. Šel bych do použitých kousků,ceny 9-12tis. s tím,že u některých platí ještě záruka.

Hryže mě totiž ještě možnost,jestli raději nejít do nového 500D,které má nový DIGIC 4 procesor,antiprachový filtr,velké LCD,české menu a možnost nahrávání videa ve full HD kvalitě,ale je zase z plastu. Cena ale takových min. 16tis. za funglovku.

Jsem nakloněný spíše k tomu 500D,ale kdyžtak mě vyveďte z míry :) . Jsem fotograf amatér a jestli do tohoto stroje půjdu,tak už mi asi nějakou dobu zůstane a budu obměňovat jen skla. 350D jsem bral jako levný a zároveň slušný úvod do světa zrcadlovek,kupoval jsem tehda 2roky starý opečovávaný kousek.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

tak desiatkova rada u canonu je vzdy lepsia ako stovkova :D 350D nie je zly fotak, 40D je uz ale poloprofesionalna zrkadlovka... parametre su na nete, rozdiely tam budu urcite, ak si dobre spominam,tak hlavne v procesore /myslim CMOS/, ale uz to dlhsie nesledujem :) 40D je uz aj kus fotaku,s tym behat,to je aj telocvik docela :D ale ked si amater, zvolil by som 500D, neurobis s tym chybu ;)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od parizek_ltm »

Sel jsem z EVF Fuji S9600 do Canonu 350D, mel jsem ho pouzitej i se sklama, brasnou, gripem a bleskem za peknou cenu.

40D ma kamaradka a je to opravdu poloprofi, ma fajn displej apod., ale podle me nevyuzije vsechny jeji schopnosti.
Pro cloveka , ktery ma foceni jako hobby a zaroven ale chce mit lepsi fotku bych doporucil spise 500D nebo 450D, uz nevim, jaky je presne rozdil. Kazdopadne je to hodne o skle, pokud bys dal vetsinu penez za telo a pak nemel na poradny sklo, byla by to pekna hloupost. Samotny fotak nedozene to, co napacha spatne sklo - tudiz nejaka svetelnost, stabilizace apod. Nehodil jsi sem zadne konkretni kusy , takze tohle je spis obecne.
Vubec bych se nebal, ze s 450D nebo 500D nebudes mit hezke fotky, jsou to skvely fotaky ktery staci na paradni fotku a zaroven cenove dostupny...
doufam, ze je neco srozumitelne.. :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

tak co jsem zjistil o 350D,500D,30D,tak:
je tam rozdíl ve velikostech snímacího čipu v páru desetinách mm. Vím,že čím větší snímací čip,tím lepší,ale jestli hraje těch pár desetin mm roli,to nevím. Jedná se v řádech 5/10mm, 30D má největší, 350D nejmenší.
Megapixely má největší 500D a to rovných 15.1,zbylé dva 8.2.
500D má jako jedinný antiprachový filtr.
500D má největší display a navíc antisluneční a s největším rozlišením. Nemá ale stavový display,což je užitečná věc,nemusí být zaplý LCD. Ale na druhou stranu má zase živý náhled :D . By mě zajímalo o kolik to bude žrát víc baterku,přece jen člověk musí mít parametry nastavení stále pod kontrolou a mít kvůli toho stále zapnutý LCD,to dle mě není ideální.
Počet ostřících bodů je u 500D i 30D o 2 víc,tedy 9.
30D má max. rychlost uzávěrky 1/8000,zbylé dva mají poloviční,ale to nevyužiju,taktéž jak množství snímků v seriovém snímání
500D má díky novému procesoru DIGIC 4 ISO až 12800 8O Člověk by si až řekl,že tam mají chybu.
Hmotnost je u 350D a 500D cca stejná,30D má asi o 200g víc (700g),což by mi zase nevadilo,přidá to jen na stabilitě.
500D má možnost nahrávat videosekvence se zvukem v full HD kvalitě
500D má české menu.

Jinak je to všechno na jedno brdo. Zajímala by mě jaká je realita,jsou to přece jenom papírové hodnoty,ale zajímal by mě výsledek v praxi,což asi nebudu mít možnost nijak porovnat,protože co se týče parametrů k focení,tak ta 350 o moc horší papírově není. 500D má akorát pár dobrých a užitečných vychytávek. Takže je furt tak trochu dilema,ale zase ta 500 by si mě těma vymoženostma navíc dokázala získat.

Takže když to tak vezmu,tak z toho bude nejlepší 50D :D ,které má od každého to nejlepší krom zaznamenání videosekvence :lol: Ne,asi zvolím fakt tu 500D,to bude muset stačit a rači pošetřím na nějaké to lepší sklo.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

na internete je urcite recenzia na kazdy fotak aj s fotkami,s popisom a s akym sklom ;) /napr. http://www.dpreview.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
cip je dolezity,urcite dolezitejsi ako megapixely :) Mne sa pozdava prave ta 500D,koli tomu videu... sice to uz neni moc o foteni,ale videl som video z canonu a ostal som jak obareny,jednym slovom,krasa... ale aj tak ti kazdy fotograf alebo clovek,co dlhsie foti povie,ze dolezitejsie je casto sklo a hlavne fotograf :D Ja osobne by som asi kupil 30D, predsalen desiatkova rada,dobra cena, stavovy LCD displej... Zivy nahlad je pre mna uz moc blbosticka,ktora mala ostat na kompaktoch :D Aj ked niekedy moze pomoct,napriklad pri fotkach zo zeme :) Musis sa ale rozhodnut sam, 500D je najnovsi z canonov co tu spominas,takze bude urcite na dobre urovni, 30D je uz pomaly ale isto stara klasika, dalo by sa hovorit o poloprofi zrkadlovke :) Takze je to na tebe :)
Ja som skoro pred pol rokom kupil 20D,to je srdcovka,uzasne fotky to robi,len takeho chrobaka do hlavy este :D ale to uz je docela stare telo :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

no já uvažoval taky o 20D :) ,vyšla v podstatě tak jak ta 350D. Jenže sehnat dnes 20D v nějakém slušném stavu je docela problém a se zárukou vůbec. Ta 30D se dá ještě sehnat právě se záručákem i když blbě nebo chvíli po záruce. Cena se pohybuje okolo 10tis.
K tomu živému náhledu se mi jedná právě o to foto od země nebo z výšky. A záznam videosekvence by byl pecka,protože by mi tím odpadla starost s kamerou,kterou jsem si chtěl taky pořídit. Jde mi o to se vybavit do letošní sezóny,kdy zase začnou srazy,tak ať můžu pořídit slušnou dokumentaci :) . Takže půjdu asi do 500D :) .

Máš nějaké povedené neupravené foto z toho 20D,že bys tu vložil jen tak pro představu? Kdyžtak napiš aji použité sklo... :wink:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

mam to v starom kompe doma,ale aspon par tu http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS20D/page29.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
a ked si prezres stranky spat /tam dole previous/,tak je tam porovnanie fotiek s inymi fotakmi s rovnakymi nastaveniami,docela zaujimave :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

ty jo tak ještě v ten den,kdy jsem napsal,že 20D je ve slušném stavu k nesehnání (předchozí příspěvek),tak jsem v noci narazil na jeden inzerát a 20D je už doma :D . Koupil jsem holé tělo a přímo kousek od baráku tady v Ostravě :D Vypadá velice slušně,údajně jen 12500 expozic,stáří 4roky. Je to macek a 350D byla proti němu levná hračka :D . Mám z něj obrovskou radost a snad mě nezklame. Myslím si,že bych už u něj mohl nějakou dobu zůstat. Takže téma je uzavřeno,díky za debatu :) .Teď jenom zvažuju koupi nějakého skla,potřebuju vyplnit mezeru mezi širokouhlým a teleobjektivem. 350ku jsem prodal se setovým a teď by se mi šikl aji tento než seženu něco jiného...
Přílohy
DSC07709.JPG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

Parada,gratulujem,dober svetlo prajem :P Sklo mozem odporucit Tamron 17-55/2.8 ;) Ale prezri si este recenzie,mozno su uz aj novsie kusky od nich :) Normalne sa tesim s tebou,ked vidim ten fotak :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

Benne píše:Parada,gratulujem,dober svetlo prajem :P Sklo mozem odporucit Tamron 17-55/2.8 ;) Ale prezri si este recenzie,mozno su uz aj novsie kusky od nich :) Normalne sa tesim s tebou,ked vidim ten fotak :D
:D
normálně taky z něho teču a kdyby jsi byl vedle mě,tak tě obejmu a budu plakat radostí,že mám taky 20D :lol: :lol: . Dělám si pr**l,ale je to taková dojemná situace,je to fakt srdcofka a cítím k tomu vztah, jak ke svému autu :D . Mám z něj velkou radost a doufám,že mě nezklame.
Jsem typ člověka,kterému nepadne všecko hned pod ruku na co si vzpomene,ale vždycky se nějakou dobu k tomu odhodlávám a šetřím na to,že když si to potom koupím,tak mám z toho nesmírnou radost :D :D

http://www.fotoradce.cz/objektivy/tamro ... -cislo0690" onclick="window.open(this.href);return false;
koukal jsem na ten objektiv a vypadá velice lákavě,ale až mě zaráží ta nízká cena oproti Canonu,jestli to nebude nějaký ojeb.
Pročítal jsem tuto diskuzi http://forum.grafika.cz/read.php?47,3208365" onclick="window.open(this.href);return false; ,ale asi to moc hrotí a já ani nevím nebo nepoznám o čem je řeč. Nejsem žádný profík,takže nevím jestli má pro mě toto vůbec smysl číst...

Ještě jsem trochu uvažoval o tomto TAMRON AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di-II Canon
Jde o to,že bych prodal tento http://www.fotokorner.cz/progresshop/de ... ektiv.html" onclick="window.open(this.href);return false; co jsem měl a koupil tehda s 350D a vyřešil bych tím na chvíli dvě mouchy jednou ranou. Nějaký teleobjektiv bych chtěl,ale ohnisko 300mm fakt nevyužiju,to je zas moc bez stabilizace a tento by mi stačil. V této třídě nepotřebuju nic zvláštního a do budoucna bych šel buď do toho,co jsi mi napsal,přece jenom ta světelnost v celém rozsahu je třída nebo možná i do něčeho od canonu...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

ten tamron ma kamoska na 40D a nemoze si ho vynachvalit ;) je to vyborny objektiv :) Pri canone si priplatis dost aj za znacku...
Co sa tyka toho druheho tamronu, 18-200mm,to by som ti neodporucal, taky velky rozsah ohniska znizuje kvalitu skla, precitaj si par recenzi aj s fotkami aj o objektivoch, najlepsie teleobjektivy su s pevnym ohniskom ;) A ked uz,tak co najmensi rozsah :) Ale tam ide aj cena hore...

A som strasne rad,ze sa tak tesis :P Treba ho vyuzit a fotit a fotit.. najprv si pekne pofot na tom co mas, a vyberaj pomaly objektiv ;) najlepsie je,ked mas nejaky ten sirokouhlejsi, teda tych 17-55 ci 50mm, potom jeden napr 80mm alebo 100mm na portrety ci makro a potom jeden teleobjektiv a mozes fotit co len chces :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

já vím,že velký rozsah snižuje kvalitu skla,ale mám jeden vyhlídnutý na aukru a uvidím kolik skončí aukce. Zase kdybych se vešel kolem 3000 tak bych ho vzal aspoň na chvilu. Myslím si,že bude na tom líp jak setový objektiv. Teleobjektiv jsem dnes prodal,tedy zatím poslal,tak doufám že příjdou love :) . Takže mám už teď jen sigmu 10-20 a potřebuju něco od těch 18 nahoru,zvažuju koupi aji toho setového,pohybuje se to do 1000,- ať mám aspoň něco teď na chvilu než došetřím...
Ale o tom tamronu budu uvažovat vážně do budoucna,teď se mi nechce za něj vysolit 10000. Leda kdyby se podařil někde sehnat starší slušný kousek :) ...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od Benne »

jasne,vidim,ze netreba radit :P tak si uzi fotacik ;)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od vwCharlie »

tak je třeba,nahodils mi dobrý tip! za to dík :wink:
Protože toto by se mi líbilo,ta světelnost dělá hodně. Trošku mě mrzí,že u té Sigmy co mám je jen 4-5.6. Když to dám na 20,tak to je dost znát na čase uzávěrky. Sice si tento objektiv nasazuju zejména hlavně kvůli tomu krátkému ohnisku,ale aji tak... Když máš na tom polarizák,tak to taky něco přidá. To se nezdá,ale už musíš kolikrát šahat po vyšším ISU,když nejsou dobré světelné podmínky...
Nejlepší by bylo to pevné sklo,ale zas ten poměr využitelnost/cena :?

Kdyby někdo měl nějaké zkušenosti nebo nápady,náměty,tak sem s nima,můžem to tu rozvést :)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Canon 350Dvs.30D/40D a nebo 500D?

Příspěvek od shaft.cz »

vwCharlie píše:tak je třeba,nahodils mi dobrý tip! za to dík :wink:
Protože toto by se mi líbilo,ta světelnost dělá hodně. Trošku mě mrzí,že u té Sigmy co mám je jen 4-5.6. Když to dám na 20,tak to je dost znát na čase uzávěrky. Sice si tento objektiv nasazuju zejména hlavně kvůli tomu krátkému ohnisku,ale aji tak... Když máš na tom polarizák,tak to taky něco přidá. To se nezdá,ale už musíš kolikrát šahat po vyšším ISU,když nejsou dobré světelné podmínky...
Nejlepší by bylo to pevné sklo,ale zas ten poměr využitelnost/cena :?

Kdyby někdo měl nějaké zkušenosti nebo nápady,náměty,tak sem s nima,můžem to tu rozvést :)
vem toho Tamrona 17-55/2.8, mam ho k 400D a luxus, myslim ze uz menit nebudu :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“