HDD - help s výběrem

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od parizek_ltm »

taky bych nerozdeloval. A Raptor je dobra volba, bude to hezky litat :)

Infernal_Vampire

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Tak nějak nevím ... zdá se mi nějaký pomalý.
2010-08-13_202918.jpg
C+D = 500GB Samsung F1 7200rpm , E = 1TB Samsung F3 7200rpm a pak RAPTOR.

Když jsem si měřil rychlosti, tak byl Raptor pomalejší než ostatní SATA II HDD. Chtěl jsem se zeptat zda je to normální, aby měl při 10000rpm horší rychlost přenosu než klasika ty ostatní. Čekal jsem alespoň 160000 a ne pouhých 67532. :roll:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Bastard »

No jo... Jenže ty máš sice u toho Raptora vyšší rychlost otáček o cca 2800, jenže máš zároveň 6x až 13x menší hustotu zápisu... Ten hlavní rozdíl je v přístupové době, kterou uvádí kolem 3ms. Na sekvenční čtení bude vždycky rychlejší disk s nižšíma otáčkama, ale vyšší hustotou zápisu. Takže např. 2TB disk 7200rpm je rychlejší, než 74GB 10000rpm. Za jednotku času prostě proletí kolem čtecí hlavy u toho Raptora míň dat... Ale zase při náhodném čtení má navrch Raptor. Však si udělej test v HDTach... http://www.simplisoftware.com/Public/in ... est=HdTach" onclick="window.open(this.href);return false;

Infernal_Vampire

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Se dívám safra, že je to SATA I ten Raptor ... bude teda na Winy + programy teda rychlejší než klasický HDD SATA II ?
Mám to zapojené klasicka na SATAu II na desce , tam je to jedno (stejné zapojení.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Bastard »

Málokterý disk má podle mě fyzické dispozice zaplnit kapacitu 150MB/s, natož 300MB/s... To už v době ATA100 a ATA133 byl problém...

Zkus si ten HDTach... Ale potřebuje XPčka sem zjistil, tak doufám, že je máš :lol:

Infernal_Vampire

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Mám Win XP SP3 PRO ... tu jsou výsledky.
SAM011.jpg
RAP011.jpg
Je to dělané na tu kratší dobu ... 8mb zones.

Infernal_Vampire

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Long bench 32mb zones.
SAM012.jpg
RAP012.jpg

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Bastard »

No... Skoro poloviční přístupová doba mluví za vše... Mimochodem to je právě to, proč se 10krpm disky používají pro systém... Při používání systému se častěji čte náhodně, než sekvenčně. Sekvenčně se čtou například filmy a velké soubory. Záleží taky na fragmentaci. Náhodně se pak pracuje se systémovými soubory, do toho se swapuje virtuální paměť atd...

Infernal_Vampire

Re: HDD - help s výběrem

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Yop dobrý prográmek ... pak na něj hodím čistě Win 7 + programy. :-)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“