jakou kameru?

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

jakou kameru?

Příspěvek od jets »

Budu kupovat kameru, ta co mám už vypadá že je stará i na muzeum a člověk musí posilovat aby ji unesl aspoň chvilku...
Mám představu:
Full HD
optický stabilizátor
optický zoom min 25
pokud možno 5.1 zvuk

co je ještě důležité při výběru a máte nějaké tipy a rady
cenová hladina do 15.000,-
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od JaSk »

Tak já sem nedávno zakoupil tuhletu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75163" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to panasonic, což je jendoznačně plus (žádnej canon nebo sony sráč) - dělá to pěkený videa ve fullHD, za dne skoro bez šumu, v noci je šum docela snesitelnej. Fotky se s tim daj dělat takový normální jak z kompaktu...na domácí fotky stačí, má xenonnovej blesk kromě přisvětlovací diody.
Umí SDXC, má dotykovej displej (výhoda nebo nevýhoda?).
Neni to profi kamera, ale za tu cenu je to dobrá koupě :)

----------
samozřejmě zabiják je tohle, ikdyž je trošku dražší:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75170" onclick="window.open(this.href);return false;
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od jets »

JaSk píše:Tak já sem nedávno zakoupil tuhletu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75163" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to panasonic, což je jendoznačně plus (žádnej canon nebo sony sráč) - dělá to pěkený videa ve fullHD, za dne skoro bez šumu, v noci je šum docela snesitelnej. Fotky se s tim daj dělat takový normální jak z kompaktu...na domácí fotky stačí, má xenonnovej blesk kromě přisvětlovací diody.
Umí SDXC, má dotykovej displej (výhoda nebo nevýhoda?).
Neni to profi kamera, ale za tu cenu je to dobrá koupě :)
tak to je zatím přesně můj favorit, nemá problém se zápisem full HD na kartu? Stíhá to? Kolik se vleze full DH záznamu na řekněme 16GB kartu? Nebo jakou tam máš ty? Díky za odpovědi
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od JaSk »

jets píše:
JaSk píše:Tak já sem nedávno zakoupil tuhletu:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=75163" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to panasonic, což je jendoznačně plus (žádnej canon nebo sony sráč) - dělá to pěkený videa ve fullHD, za dne skoro bez šumu, v noci je šum docela snesitelnej. Fotky se s tim daj dělat takový normální jak z kompaktu...na domácí fotky stačí, má xenonnovej blesk kromě přisvětlovací diody.
Umí SDXC, má dotykovej displej (výhoda nebo nevýhoda?).
Neni to profi kamera, ale za tu cenu je to dobrá koupě :)
tak to je zatím přesně můj favorit, nemá problém se zápisem full HD na kartu? Stíhá to? Kolik se vleze full DH záznamu na řekněme 16GB kartu? Nebo jakou tam máš ty? Díky za odpovědi
FullHD záznam na kartu zvládá bez problému, ale musíš mít dost rychlou kartu (chce to SDHC class 6). To ale není kamerou, nýbrž kartou, kamera za to nemůže.
Teď sem natočil přes 6 minut fullHD záznamu a mělo to 650MB.
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jakou kameru?

Příspěvek od Deivid »

Kluci a co tak zkusit http://www.dealextreme.com,má s tím někdo zkušennosti?Taky uvažuju o nějaké kameře,tak jsem si říkal,že bych to zkusil.Dát za Panasonica který má stejně vnitřnosti Made by China nebo koupit přímo u nich no name made by China...nevím,nezkoušel jsem to ještě,takže třeba nemám pravdu.Ale tak cena je příznivá,poštovné se neplatí,když se to vysere,tak mi to nikdo neopraví,třeba přijdu o 2-3 tácy,ale tak za pokus by to možná stálo....

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od jets »

Deivid píše:Kluci a co tak zkusit http://www.dealextreme.com,má s tím někdo zkušennosti?Taky uvažuju o nějaké kameře,tak jsem si říkal,že bych to zkusil.Dát za Panasonica který má stejně vnitřnosti Made by China nebo koupit přímo u nich no name made by China...nevím,nezkoušel jsem to ještě,takže třeba nemám pravdu.Ale tak cena je příznivá,poštovné se neplatí,když se to vysere,tak mi to nikdo neopraví,třeba přijdu o 2-3 tácy,ale tak za pokus by to možná stálo....
no, z toho co jsem jen tak narychlo prošel bych se na to radši vykašlal a šel bych do nějaké značkové kamery kolem 5.000,- tady v ČR. Optický zoom je podle mě jedna z důležitých funkcí současně s optickým stabilizátorem. Pokud jsou tyto dvě funkce elektronické tak je to na prd a tam jsem viděl optický zoom jen 5x. Ale díval jsem se jen velmi zběžně...
JaSk píše:FullHD záznam na kartu zvládá bez problému, ale musíš mít dost rychlou kartu (chce to SDHC class 6). To ale není kamerou, nýbrž kartou, kamera za to nemůže.
Teď sem natočil přes 6 minut fullHD záznamu a mělo to 650MB.
právě to jsem potřeboval vědět, class 6 mám jen jednu 4GB což by teda mělo znamenat cca 40 minut záznamu. Mám možnost mít 16GB class 6 za 789Kč tak bych asi vzal třeba 2 tyto, to by mělo být na cca 5 hodin což oproti současným 60 minutám na Digital 8 pásku co mám je zlaté...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od JaSk »

Deivid píše:Kluci a co tak zkusit http://www.dealextreme.com,má s tím někdo zkušennosti?Taky uvažuju o nějaké kameře,tak jsem si říkal,že bych to zkusil.Dát za Panasonica který má stejně vnitřnosti Made by China nebo koupit přímo u nich no name made by China...nevím,nezkoušel jsem to ještě,takže třeba nemám pravdu.Ale tak cena je příznivá,poštovné se neplatí,když se to vysere,tak mi to nikdo neopraví,třeba přijdu o 2-3 tácy,ale tak za pokus by to možná stálo....
Každá kamera má vnitřnosti made in china (nebo taiwan), protože se tam vyráběj :) Co se týče různejch podobnejch stránek, tak mo mužeš zkusit a třeba nenarazíš... jenže různý šedivky apod. se často moc nevyplácej...
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od JaSk »

jets píše:
Deivid píše:Kluci a co tak zkusit http://www.dealextreme.com,má s tím někdo zkušennosti?Taky uvažuju o nějaké kameře,tak jsem si říkal,že bych to zkusil.Dát za Panasonica který má stejně vnitřnosti Made by China nebo koupit přímo u nich no name made by China...nevím,nezkoušel jsem to ještě,takže třeba nemám pravdu.Ale tak cena je příznivá,poštovné se neplatí,když se to vysere,tak mi to nikdo neopraví,třeba přijdu o 2-3 tácy,ale tak za pokus by to možná stálo....
no, z toho co jsem jen tak narychlo prošel bych se na to radši vykašlal a šel bych do nějaké značkové kamery kolem 5.000,- tady v ČR. Optický zoom je podle mě jedna z důležitých funkcí současně s optickým stabilizátorem. Pokud jsou tyto dvě funkce elektronické tak je to na prd a tam jsem viděl optický zoom jen 5x. Ale díval jsem se jen velmi zběžně...
JaSk píše:FullHD záznam na kartu zvládá bez problému, ale musíš mít dost rychlou kartu (chce to SDHC class 6). To ale není kamerou, nýbrž kartou, kamera za to nemůže.
Teď sem natočil přes 6 minut fullHD záznamu a mělo to 650MB.
právě to jsem potřeboval vědět, class 6 mám jen jednu 4GB což by teda mělo znamenat cca 40 minut záznamu. Mám možnost mít 16GB class 6 za 789Kč tak bych asi vzal třeba 2 tyto, to by mělo být na cca 5 hodin což oproti současným 60 minutám na Digital 8 pásku co mám je zlaté...
Dneska sem to zkoušel s nějakou starší SD kartou (ne SDHC) a muselo to jít přes vyrovnávací paměť. Mam tam 32GB class 10, ale možná by stačila dokonce i class 4 ..nejlepší je zkusit. V každým slušným obchodě s počítačema tě to nechaj zkusit a když ne, koupíš přes net a kdyžtak vrátíš :D
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jakou kameru?

Příspěvek od Deivid »

JaSk píše:
Deivid píše:Kluci a co tak zkusit http://www.dealextreme.com,má s tím někdo zkušennosti?Taky uvažuju o nějaké kameře,tak jsem si říkal,že bych to zkusil.Dát za Panasonica který má stejně vnitřnosti Made by China nebo koupit přímo u nich no name made by China...nevím,nezkoušel jsem to ještě,takže třeba nemám pravdu.Ale tak cena je příznivá,poštovné se neplatí,když se to vysere,tak mi to nikdo neopraví,třeba přijdu o 2-3 tácy,ale tak za pokus by to možná stálo....
Každá kamera má vnitřnosti made in china (nebo taiwan), protože se tam vyráběj :) Co se týče různejch podobnejch stránek, tak mo mužeš zkusit a třeba nenarazíš... jenže různý šedivky apod. se často moc nevyplácej...
A co jsem psal???

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od jets »

Deivid píše:
JaSk píše: Každá kamera má vnitřnosti made in china (nebo taiwan), protože se tam vyráběj :) Co se týče různejch podobnejch stránek, tak mo mužeš zkusit a třeba nenarazíš... jenže různý šedivky apod. se často moc nevyplácej...
A co jsem psal???
myslím že i v made in china jsou rozdíly. Značkový výrobci si ohlídají kvalitu aspoň trochu, ale u těch no name to bude podle mně mnohem horší...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od zviratko »

Já osobně bych si Panasonic už nikdy nekoupil a to jen tedy z důvodu , že když chci něco natočit v noci , tak to vůbec nejde , jakmile je zataženo , tak je kvalita taky na prd.
Chtěl bych ke konci roku taky novou a uvažuji jedině o Sharp nebo Sony.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od widle »

elektronické vnitřnosti jsou jedna věc a kvalitní sklo věc druhá......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou kameru?

Příspěvek od JaSk »

Je jasný, že sou všecky vnitřnosti made in china, tolik k otázce původu. Je taky jasný, že každej výrobce si hlídá jinou úroveň kvality. Co se týče optiky, tak v tomhle bych se na panasonic klidně spolehnul. Už delší dobu maj velmi dobrý, ikdyž drahý objektivy. V porovnání třeba s canonem.
Co se týče sony, tak jediný co je zachránilo je to, že konečně začli používat SD karty. Trvalo dost dlouho než si uvědomili, že jejich formáty a rozhraní nikdo nechce, že by se měli standartizovat. (u mobilů to asi eště chvilku potrvá)
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“