Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od cheetah »

Zdravím, jelikož můj starej Acer přestal absolutně chladit, dobíjet a prostě se mu na světě už nelíbí, poohlížím se po jeho nástupci. Vybírám spíše podle cenových možností, samozřejmě co možná nejlepší poměr cena X výkon. (do cca. 20.000,-Kč)
Co od toho čekám - abych si mohl zahrát nějakou pěknou hru ve velmi dobré kvalitě a rozlišení, jinak internet, další kancelářské aplikace. Mnou vybraní zástupci.

HP Pavilion dv6-3070ec - grafika si myslím dobrá, cena dobrá, výkon úměrný ceně
LENOVO IdeaPad Y560 - cena dobrá, grafika dobrá, výkon úměrný ceně
ACER eMACHINES E640G-P344G50MN - cena výborná, grafika dobrá, výkon

Zajímá mě Váš názor na tyto počítače, vlastní zkušenosti, případně co byste volily Vy. Třeba i návrh na nějaký jiný s dostupnou cenou. Zamlouvá se mi nejvíc to HP, ale ten Acer je o cca 4 T levnější s pdoobnou konfigurací. Díky za rady a info.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od bRG »

acer je uplne nejhorsi to bych urcite nekupoval,Lenovo je byvale IBM je to to nejlepsi ale taky si to zaplatis.HP jsem nikdy nemel rad a jejich NB me nepresvedcili o opaku.ja jsem kupoval lidem NB ASUS bez OS a vychazeli uplne nejlip cena/vykon,a ja jsem s nima spokojenej

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od bRG »

Stim ze teda nevim co maji presne tebou vybrane za hardware ale takhle to na me pusobi a kdyz nekdo neco cche kupuju ASUSE.

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od cheetah »

bRG píše:Stim ze teda nevim co maji presne tebou vybrane za hardware ale takhle to na me pusobi a kdyz nekdo neco cche kupuju ASUSE.

No asuse jsem měl v merku, protože jsem na ně četl samou výbornou recenzi, ale v mé cenové hladině není žádný který by byl opatřen nějakou supr grafikou. Našel jsem stránku s recenzema graf. karet a tam prostě Asus prohrává. Hodně je osazován integrovanýma graf. kartama, a to je naprd. Ten lenovo je zajímavý a je to pro mě oblast neznámá a HP má kamarád už několik let a je s ním stoprospokojený. Jinak grafika min ATI 5730, ATI 5650, bo GE force GT 330, GTS 330 1Gb.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

Tak to HP, co jsi sem dal je hlavně AMDčko, takže to by z mýho pohledu bylo hodně pasé... Acera sem nenašel, ale jelikož mám doma Lenovo Y550, tak ti určitě doporučím tu Y560. Z těch, co jsi vypsal nejlepší volba. Asusy to s těma grafikama fakt prodrbaly...

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

Kdyz si koupis Lenovo, nedas na nej dopustit. Tudiz doporucuju. Ze 60ti kusu co mame ve firme sel na reklamaci jen jeden, nedobijel. A vime jak se k tomu lidi chovaj, ze ? Pro me jasne Lenovo. HP nejsou spatne, ale nemam rad ten jejich software a vse okolo.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

parizek_ltm píše:Kdyz si koupis Lenovo, nedas na nej dopustit. Tudiz doporucuju. Ze 60ti kusu co mame ve firme sel na reklamaci jen jeden, nedobijel. A vime jak se k tomu lidi chovaj, ze ? Pro me jasne Lenovo. HP nejsou spatne, ale nemam rad ten jejich software a vse okolo.
No to mi připomnělo, že můj taky nedobíjel... Vadná baterka... Za týden byl z reklamace zpět... :D

Uživatelský avatar
venouSHek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 22:31
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od venouSHek »

Pracuji v prodejně počítačů a dělám servis :-)
Takže pokud chceš ušetřit tak koupit Acer, ale ne eMachine, kterej vypadá hodně pochybně, avšak jsem ani jeden za poslední rok nereklamoval a to se jich plno prodalo.
Acer - nejlepší poměr cena/výkon - servis (pokud se něco pokazí, tak je z reklamace do max 10dnů)...nechápu proč všichni na něj nadávaj (asi to bude tou historií, kdy noteboky stály za prd, ale to je už 4 roky zpět)
HP - platíš značku a lepší design, takže to co ti nabídne Acer, tak je u HP o 3000-4000 dražší (reklamace u Pavilionu je do měsíce - posílá se to do Polska)
IBM - vůbec neprodává není zkušenost, ale bude to podbně jako u HP
sám mám HP a to jen z důvodu, že jsem si vykoupil měsíc starý model za 1/3 ceny :-) jinak předtím jsem makal na Aceru eXtensa 5620g, který skončil díky vysoké gravitaci země a křehkému displayi :-) prostě spadl na zem a už se mi nechtělo dávat 4000za opravu, když jsem si vykoupil za 6000,- novy :-)
http://pccko.cz,Servis PC České Budějovice a okolí

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

Bastard píše:
parizek_ltm píše:Kdyz si koupis Lenovo, nedas na nej dopustit. Tudiz doporucuju. Ze 60ti kusu co mame ve firme sel na reklamaci jen jeden, nedobijel. A vime jak se k tomu lidi chovaj, ze ? Pro me jasne Lenovo. HP nejsou spatne, ale nemam rad ten jejich software a vse okolo.
No to mi připomnělo, že můj taky nedobíjel... Vadná baterka... Za týden byl z reklamace zpět... :D
Baterkou ani konektorem samotnym to nebylo, vsechno jsme zkouseli, nenabijel ani normalne ani pres dockinu a nez jsem pripravil new notas, tak jel z baterky, prehazoval dve, na X200 vydrzi skoro 7hodin prace

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od cervik »

Mám acer aspire 3104WLMI asi 5let a spokojený jak želva :D a věřte tomu že děcka mu dali zabrat :mrgreen: a pořád šlape :wink:
Tenhleten vypadá dobře ale je o trošičku drahšší
http://www.megaelektro.net/701-ntb-15-6 ... -bt-w7-hp/

Uživatelský avatar
venouSHek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 22:31
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od venouSHek »

takže aby jsme se dobrali k nějakému řešení zvolil bych tohle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70477" onclick="window.open(this.href);return false;
Procesor:Intel dvoujádro - ideální procesor, který má lepší výpočetní výkon než kdejaký AMD II turion apod.
Grafika: GT130M klidně se mrkni na ten dlouhej sloupec uprostřed jsou tam hezky seřazené grafiky od nejlepší CLASS 1 až po nejhorší(nejméně výkonné) http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 789.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
500GB disk dnes už pomalu standart, 4GB operační paměti, HDMI,eSata, Bluetooth super vybavené jediný co tomu noťasu chybí je numerická klávesnice, která je nahrazená multimediální částí, ale i ta potěší při sledování filmů, přehrávání muziky apod...

a nebo potom druhá možnost
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=81443" onclick="window.open(this.href);return false;

což je parametrově podobně, ale postavený na novější technologii + obsahuje numerickou klávesnici
http://pccko.cz,Servis PC České Budějovice a okolí

Uživatelský avatar
ladaadam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 08.10.2010 20:29
Bydliště: Teplice-Trnovany

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od ladaadam »

Já osobně mam Asus F5N a Lenovo G550.S oběma značkama jsem spokojeny.Otazka je,na co přesně chceš používat notebook.Ten Lenovo je více na hraní oproti Ausu :procesor,RAMka.
Ale na druhou stranu,když budeš na síti hledat ovladače,tak Asus nádhera a Lenovo-nadlicky výkon
JAK NA TO-Golf III/Vento

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 12K30CEZ4S" onclick="window.open(this.href);return false;
:!: :wink:

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od cheetah »

další upřesnění výběru. Chci to i s vlastní alfanumerickou klávesnicí. Takže lenovo padá, ale byl nejblíž vítězství.

Uživatelský avatar
ladaadam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 08.10.2010 20:29
Bydliště: Teplice-Trnovany

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od ladaadam »

cheetah píše:další upřesnění výběru. Chci to i s vlastní alfanumerickou klávesnicí. Takže lenovo padá, ale byl nejblíž vítězství.
ale zrovna Lenovo to má a i cena je dobrá
Přílohy
a.JPG
JAK NA TO-Golf III/Vento

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“