Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

cheetah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 30.12.2008 19:49
Bydliště: Vlašim

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od cheetah »

ladaadam píše:
cheetah píše:další upřesnění výběru. Chci to i s vlastní alfanumerickou klávesnicí. Takže lenovo padá, ale byl nejblíž vítězství.
ale zrovna Lenovo to má a i cena je dobrá

Lenovo IdeaPad G560A - jestli myslíš tento tak ten ji má, ale má špatnou grafiku. Měl jsem vybraný Lenovo IdeaPa​d Y560, ale ten tu klávesnici nemá a mě už nebaví furt mačkat shit při psaní číslic.

Uživatelský avatar
ladaadam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 08.10.2010 20:29
Bydliště: Teplice-Trnovany

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od ladaadam »

cheetah píše:
ladaadam píše: ale zrovna Lenovo to má a i cena je dobrá

Lenovo IdeaPad G560A - jestli myslíš tento tak ten ji má, ale má špatnou grafiku. Měl jsem vybraný Lenovo IdeaPa​d Y560, ale ten tu klávesnici nemá a mě už nebaví furt mačkat shit při psaní číslic.

Lenovo G550-hraju na něm i hry jako Mafie2,Need for Speed: Shif,......atd a to jsou hry,náročne na grafiku,procesor.opravdu,jsem s G550 spokojený a novej se dá dnes sehnat za 12.000 ,- s 500GB pevný disk
JAK NA TO-Golf III/Vento

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od jets »

venouSHek píše:Pracuji v prodejně počítačů a dělám servis :-)
Takže pokud chceš ušetřit tak koupit Acer, ale ne eMachine, kterej vypadá hodně pochybně, avšak jsem ani jeden za poslední rok nereklamoval a to se jich plno prodalo.
Acer - nejlepší poměr cena/výkon - servis (pokud se něco pokazí, tak je z reklamace do max 10dnů)...nechápu proč všichni na něj nadávaj (asi to bude tou historií, kdy noteboky stály za prd, ale to je už 4 roky zpět)
HP - platíš značku a lepší design, takže to co ti nabídne Acer, tak je u HP o 3000-4000 dražší (reklamace u Pavilionu je do měsíce - posílá se to do Polska)
IBM - vůbec neprodává není zkušenost, ale bude to podbně jako u HP
sám mám HP a to jen z důvodu, že jsem si vykoupil měsíc starý model za 1/3 ceny :-) jinak předtím jsem makal na Aceru eXtensa 5620g, který skončil díky vysoké gravitaci země a křehkému displayi :-) prostě spadl na zem a už se mi nechtělo dávat 4000za opravu, když jsem si vykoupil za 6000,- novy :-)
no čéče, já mám acer aspire 8942G a musím říct že na to že je to nb za skoro 50k je to šrot jako hrom. Měl jsem ho doma 2 dny a odešla základní deska, byl na reklamaci 30 dnů a pak mi dali druhý protože holt deska nepřišla, po asi 2 měsících odešlo C, další reklamace která sice proběhla celkem rychle (12 dnů) ale umělecký dojem 0 bodů. U nb v této cenové kategorii bych čekal lepší spolehlivost... Výkonově a tím co umí jsem spokojený, ale spolehlivost je bída...
Před ním jsem měl taky Acer a jen mechanika se tam měnila 3x a wifi jsem si nakonec vyměnil za vlastní peníze po několika pokusech servisu ...
Toto je můj poslední Acer který mám, tento jsem vzal jen proto že za tyto peníze v době kdy jsem ho bral nic jiného nebylo na skladě v ČR
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od shaft.cz »

tak kluci taky jsem vybiral, acer a asus mrdy, IBM se mi nelibi, HP mrdka, výběr se zužil na Dell x Lenovo :)
vyhral Lenovo V560, zítra mi ho dovezou, jsem na něj zvedavej :)

http://interlink.tsbohemia.cz/notebook- ... 13460.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

Brácha na Vánoce fásne Y560 i5... Zkoušel jsem to jenom tak letmo a pekelnej stroj... Ale osobně bych radši tu V560, jelikož numerická klávesnice a hlavně nvidia... Sice slabší, ale na to moje hraní dostačující a ATIny nemám v oblibě, takže bych ten jeho ani nechtěl :lol: Y550 má lepší zvuk, na druhou stranu Y560 zase vychytal slabiny svého předchůdce, takže má místo zbytečního tlačítka dolby tlačítko na power management, míň zbytečných LED diod. Otázkou, co panty, protože Y550 nic moc. Musel sem je za rok už dvakrát dotahovat.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

Y560 je super, ted si ji na me doporuceni koupili 2 kolegove :D Hezky design a lita to paradne, za ty prachy pro me TOP. Jedine co je pravda, tak me zklamaly ty panty, nevypadaji rozhodne tak bytelne jako kovove...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

Tak panty jsou kovové, ale jsou málo přišroubované... Dva šroubečky na každé straně jsou bída... Teď jsem tak kápnul lepidlo na závity, tak uvidíme, jestli to pomůže. (Bavím se o 550, ale 560 to bude mít stejně)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od shaft.cz »

Bastard píše:Brácha na Vánoce fásne Y560 i5... Zkoušel jsem to jenom tak letmo a pekelnej stroj... Ale osobně bych radši tu V560, jelikož numerická klávesnice a hlavně nvidia... Sice slabší, ale na to moje hraní dostačující a ATIny nemám v oblibě, takže bych ten jeho ani nechtěl :lol: Y550 má lepší zvuk, na druhou stranu Y560 zase vychytal slabiny svého předchůdce, takže má místo zbytečního tlačítka dolby tlačítko na power management, míň zbytečných LED diod. Otázkou, co panty, protože Y550 nic moc. Musel sem je za rok už dvakrát dotahovat.
ja to koupil hlavne na programy jako jsou: money :D autocad, solidworks, a photoshop, hry vubec nehraju, tak snad sem neudelal spatne.

Uživatelský avatar
WuuL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 11.12.2007 11:48
Bydliště: Sokolovw
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od WuuL »

doma mám y560 (tušim, že něco málo přes 7000bodů v 3DMarku06) a četl jsem příspěvěk, že ho nechce kvůli tomu, že nemá numerickou klávesnici :D
odsoudit asi nejspolehlivější stroj kvůli tomuhle ? hmm..USB numerická klávesnice stojí cca 300-400kč a je opravdu velmi skladná :)
LENOVO!!! :)
HIGH @ll

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

WuuL píše:doma mám y560 (tušim, že něco málo přes 7000bodů v 3DMarku06) a četl jsem příspěvěk, že ho nechce kvůli tomu, že nemá numerickou klávesnici :D
odsoudit asi nejspolehlivější stroj kvůli tomuhle ? hmm..USB numerická klávesnice stojí cca 300-400kč a je opravdu velmi skladná :)
LENOVO!!! :)
No tím jsi asi myslel mě... Pokud by sis to líp přečetl, tak to není kvůli numerické klávesnici, ale kvůli grafice ATI... Automaticky se tak nabízí V560, která má nvidii a jako bonus numerickou klávesnici (a čtečku otisků)...

A o spolehlivosti radši zatím pomlč... Nevím, jak to chodí tam u vás, ale já si nějakej čas počkám, než začnu prorokovat o spolehlivosti... Y560 jsou na trhu nejdřív od října. 3 měsíce je krátká doba a že tobě 3 měsíce funguje, neznamená, že se nikomu jinýmu nevysral... Viz já loni - po měsíci mrtvá baterka...

Ale jinak s Lenovem souhlas - LENOVO!!! LENOVO!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

Basto co mas proti grafice ATI v Y560? Radsi polovicne vykonnou nVidii ? :lol:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

parizek_ltm píše:Basto co mas proti grafice ATI v Y560? Radsi polovicne vykonnou nVidii ? :lol:
Nesnáším ATIny všeobecně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Radši polovičně výkonnou a polovičně topící grafiku, než ATI :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od parizek_ltm »

No pozor, do zimnich mesicu jsou super, na tyhle zimy :lol:
Mam doma v desktopu 3870 dvoujadrovou a to je super topeni, kdyz to da i 95 stupnu na jadru :mrgreen:

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od filda2003 »

Zdravím. Dělám servismena v nejmenovaném IT obchodě.

Co se týče mého "vozového" parku doma tak mám 1x Dell a 2x Lenovo (1x Thinkpad R61i a 1x Ideapad G560)

Doporučil bych obě značky, obě jsou určené pro kvalitní využití .. snad jen sérii Ideapad bych nebral příliš vážně. Je to jen ASUS v jiném kabátě.

Ke grafikám v NTB Vám taky povím svoje .... jestli si koupíte grafiku do notebooku od nVidie tak počítejte že pokud si na tom chcete něco zahrát tak za rok bude grafika KO .... přiznám se, že už mě nebaví řešit opravy, výměny nebo reklamace nVidia .... distributoři už to ani příliš neřeší ... je to na denním pořádku - do měsíce i 4kousky s nvidia a tak 1kousek ATI ... pokud nebudete hrát vemte integru od Intelu ... nesmrtelná grafika a na baterku vydrží i 20 minut déle.

Toť mé porovnání (u stolních grafik je to jiné ... tam to odchází tak 50 na 50 od obou výrobců ... )
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od BigBang »

Někdy v červnu budu kupovat NTB s cenovkou kolem 20t Kč max 22t. Koukal jsem na ASUS K72DR/K72JR, Sony VAIO VPC-EB3Z1E/BQ, Lenovo Z560/V560 a nebo třeba Toshiba A660-1GD. Co byste mi poradili?? Docela mě láká ten ASUS, ale nvm s tim AMDčkem... a co to VAIO???

díky BB :wink:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“