Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od shaft.cz »

BigBang píše:Někdy v červnu budu kupovat NTB s cenovkou kolem 20t Kč max 22t. Koukal jsem na ASUS K72DR/K72JR, Sony VAIO VPC-EB3Z1E/BQ, Lenovo Z560/V560 a nebo třeba Toshiba A660-1GD. Co byste mi poradili?? Docela mě láká ten ASUS, ale nvm s tim AMDčkem... a co to VAIO???

díky BB :wink:
mám lenovo v560 - vse fici jak 1.8T :mrgreen: jen jednina vec me sere a to rozliseni displeje, ale kolem tech 20tis se asi tezko sezeneo neco treba s 1600 nebo fullHD , ja to vyresil nakonec externim lcd 22" a mam rozsirenou plochu a nebal bych se rict ze na domaci zvykani je to lepsi jak mit 15,6" lcd s fullHD :-)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od BigBang »

mě jde hlavně o to, že jakmile budu na VŠ, tak ten noťas budu používat i jako klasickej stolní, takže nějaká ta gamesa pojede na 100 % ;) z toho mi pak asi nejlíp jde ten lenovo
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od PPetr »

Abych tady nezakládal další téma tak to napíšu sem.
Můj dědeček notebook HP nx6310 (fakt starej) je cca den od smrti a já potřebuju novej.
Nepotřebuju žádný dělo. Prostě jenom emaily, internet a občas tam nahrát nějaký fotky.
Koukal jsem na cenovou relaci okolo 10 000,- a ted se mi ukazal v dobrém poměru cena výbava nějakej "Packart Bell" Co to je vlastně za značku resp pod koho to spadá?
Jediný co vim že to musi mít je: wifi, vypalovačku, 4GB, 500HDD a numer. klávesnici.
Co další by to cca mělo mít a resp na co si dát naopak pozor?
Předem moc dík, na počítače jsem levej a i jako uživatel to nestojí za moc :-D
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od BigBang »

tak mám ode dněška doma HP ProBook 4530s tak jsem na něj zvědavej :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Dandim »

BinBang: Taky taky ho mám :-) Nemáš ho od T-mobilu náhodou? :-D Jinak paráda, v jaké konfiguraci ho máš? Já Core i5 (Sandy Bridge) s Intel grafikou HD3000. 4GB RAM. Prostě paráda :-) Hned po rozbalení jsem zformátoval disk a hodil tam Fedoru :twisted: Takže za sebe doporučuji :-) Jo a ještě dotaz. Asi používáš Windows 7, točí se ti pořád neustále větrák když máš ntb v zdroji? Vypnul jsem to v BIOSu, ale pořád se točí :-) Ne že by to bylo něco strašného, ale jen tak se ptám :-)

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Unihero »

před dvěmi měsící jsme si koupil ntbka Packard Bell http://cz.packardbell.com/pb/cs/CZ/cont ... .BLW02.033" onclick="window.open(this.href);return false; a maximální spokjenost. tichý a celkem našláplý ntbk..
perfektní tichá klávesnice. krásný design. v té bílé vůbec.
tenký a lehký.
spokojenost.

předtím jsem měl HP Compaq NX7000.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od BigBang »

mám i5, VGA AMD radeon hd 6490m gddr5 1gb, 4gb ram ddr3 a win 7 pro... a nemám to od t-debilu - jinýho operátora než vodafone neuznávám 8)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od vitouss »

tak že netýká se to NB ale třeba taky někdo poradí abych zbytečně nezakládal další téma :)
chci koupit nějaký starší PC mám vyhlídnutý 3x tak že co by jste mě doporučili :D

1) :arrow: http://pc.bazos.cz/inzerat/12211790/Her ... -sleva.php" onclick="window.open(this.href);return false;
2) :arrow: http://pc.bazos.cz/inzerat/12183854/PC2 ... 260GTX.php" onclick="window.open(this.href);return false;
3) :arrow: http://pc.bazos.cz/inzerat/12165439/Nov ... Gb-HDD.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

2) jednoznačně...

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od vitouss »

tam je hezky že je to komplet se vším ale mě by stačil jenom case :) ale asi to vyhraje :D
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

Tak hlavně do třetího bys musel dokoupit grafiku, nehledě na to, že to je starší architektura. A první má tu grafiku taky nic moc... A ještě má jen 2GB RAM... Sice to už v dnešní době není taková pálka, dokoupit RAM, ale ta 2) je prostě best.

Uživatelský avatar
vitouss
Profík
Profík
Příspěvky: 940
Registrován: 29.09.2007 10:32
Bydliště: pracoVWně Brno

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od vitouss »

Dobrá,půjdu do 2. :D dík za radu :wink:
http://www.verejnydluh.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od vlado742 »

Ja mam Asus F5R. Kupoval som ho bez OS + dostal som ovladace na DVD na xp a vistu. Dnes sa to uz tak nerob... (alebo zriedkavo). Mam ho uz 5 rok, preskakal toho veeeelmi vela ale po mechanickej stranke nema ziadnu chybu. Az na to ze grafika mi nepokryva moje naroky.... predsa len ma niejaky ten rok uz. Vydrzi toho strasne vela .
Zase spoluziak ma taky isty a jemu odisiel monitor, mechanika asi po 3 rokoch. A kupovali sme ich naraz.
Takze čo kus to iny stroj, mam taky pocit.
Co sa ACAERu tyka sestra ma novy. Zhruba po roku pouzivania odysla nabijacka a zacal blikat displej, vsetko uznali vramci reklamacie a teraz to funguje dobre.
Brat ma HP tiez zhruba rok stare a ide bez problemov.
Tolko moje skusenosti ohladom znaciek NB.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od pute »

Pozdě, ale přece:

Packard Bell spadá pod Acer ... překvápko co? :-)
Lenovo už není co bývalo, přeci jen čínská mentalita, nicméně ty dražší modely jsou pořád fajn (levnější maj relativně docela dost odfláknutý šasi atd).

Jo a pokud nepotřebujete notes k práci, postavte si radši desktop, ale to je trochu OT. (Osobně notesy nemám rád, navíc bez externího monitoru, klávesnice a myši na nich nelze pohodlně pracovat). :mrgreen:

P.S. Pokud bude někdo namítat, že existujou i výkonný notesy (myslim tim opravdu výkonný), ukažte mi notes výkonnější, nebo alespoň srovnatelnej s normálním současnym hernim PC (tzn. i5 2500K @4,5GHz, GTX580, 16GB DDR3, 2x SSD, 3x plotnovej disk ...). Jo, je to trochu pokus o flame. :smoke:
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybírám notebook - Acer x HP x Lenovo

Příspěvek od Bastard »

pute píše:(tzn. i5 2500K @4,5GHz, GTX580, 16GB DDR3, 2x SSD, 3x plotnovej disk ...). Jo, je to trochu pokus o flame. :smoke:
Hodně blbej pokus... :smoke: I kdyby se domluvily třeba tři notebooky a šli tomuto rozbít hubu, tak by si vymlátily panty... Ale narvi to celý do přenosné brašny a můžeme se bavit dál :laugh: Každému co jeho jest. Někdo radši holky, druhej zase vdolky...

Spíš mě fakt neustále "odrovnává" ten trend v IT - dneska něco koupíš, zítra je to zastaralý. Je to rok a něco od založení tématu a nikdo by asi tehdy nečekal, že se bude dát koupit něco takovýho :mrgreen: :arrow: http://interlink.tsbohemia.cz/notebook- ... 35481.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“