Výběr grafiky + Vaše rady

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od parizek_ltm »

venouSHek píše:
parizek_ltm píše:Loni jsem prechazel z notasu na desktop. Notas mam firemni, nemelo smysl zivit dva a chtel jsem hrat. Zbyla mi skrin a disk.
Za 1400,- Kc jsem koupil ATI 3870 X2 :!: a slape jako hodinky. Nemusim se bat pustit jakoukoliv hru. Nejsem zase takovy magor, abych dal do grafiky 10k a chtel extra detaily, penize utracim jinde. 3870X2 je topeni, dokaze v zatezi sezrat i 400W a na jadru mit kolem 100stupnu, to je mazec. Nicmene nechtel jsem utracet za zdroj, plus zivit jeho spotrebu atd atd. Koupil jsem Fortron Black power 550W s ucinnosti 85+ za nejakych 1700,- a svete div se, vubec zadny problem. A to musi zivit jeste Phenom X4 940 s TDP 125W, 3 neony a 3 disky :lol: Za "sestavu" jsem dal asi 12k, z cehoz 4,5k stal 24" moncek :)
A proc to pisu ? Ja jsem ATInkar a AMDckar a sorry, tem radoby objektivnim nazorum se smeju. A i pres sve vyznani dokazu ocenit treba nVidia 280gtx v SLi :D
Však jo v pohodě mám dva noťasy na od Aceru a od HP oba dva AMD a ATi a šlapou jako hodinky já neříkám, že ne ani nechci nikoho od ATi odrazovat, ale radši se držím statistik a u PC grafik Ati je to fakt bída.
Ja mam statistiku svoji a to takovou, ze me ATI nikdy nezklamala...to mi staci. Ono taky neni statistika jako statistika. Kolik karet mesicne prodate ?Kolik z toho jsou ATIny ? Co to je za koncove zakazniky ? Jestli jich prodas 10 za rok a 3 z toho jsou spatne kusy, to neni statistika :lol:

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od pute »

Jestli staví týdně dva superlevný počítače tak má odpovídající vzorek. :-)
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
DieselPowerBaby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25.03.2010 17:33

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od DieselPowerBaby »

Dekuji moc vsem za poznatky a pripominky, byl jsem mimo PC tak jsem nebyl aktivni v tomto tematu, no respektive mi jde o to, ze dost pracuju v PhotoShopu CS5 a stejne tak v CS5 - Flash Pro, Dreamweaver a FireWorks. Absence lepsi grafiky me zatezuje zejmena v Flash CS5 a PS CS5. Ale taky vybiram, ze bych si rad taky zaparil Mafii II atp. :) co si budem nalhavat.

Domnivam se, ze budu potrebovat nejspis jak bylo receno low-profile kartu jelikoz tlouska PC neni moc velka a pro standartni velikost karet neni podle mne kompatibilni.

Kdyz si kliknete NA TENTO ODKAZ a vyberete graficke karty, tak vyjede seznam grafickych karet kompatibilnich pro muj PC, mimo jine je tam i TATO graficka karta.

Ted aspon presne vime co dle vyrobce tam ma jit a hneme se z mista a konecne si zaparim MAFII a budu opet stastne pracovat ve Flashy bez zbytecneho cekani :-)

Jeste jednou dekuji za postrehy :-)

Uživatelský avatar
venouSHek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 22:31
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od venouSHek »

2pute: Ten CoolerMaster je good, kdyz se vysype, tak ho bude posílat na reklamaci (posílat= doprava= další peníze navíc= cena tohoto zdroje v kamenné prodejně bývá s 20%-30% marží tudíž nebude jako na alze s 6-8% takže cena budeš celkově vyšší) jinak ano ten XILENCE(http://www.alza.cz/zdroj-xilence-power- ... m?IDP=1834" onclick="window.open(this.href);return false;) to dlouhodobě vydrží reklamovanost je opravdu minimální - 2%.... s tou reklamaci grafik to už s váma nebudu řešit, mám zkušenosti, které jsem popsal, tak jen radím co a jak....

2dieselpowerbaby: nejlepší by pro tebe bylo vyměnit i case a za rozumnej peníz vychází CoolerMaster ELITE serie, který se dělají v několika provedeních(samozřejmě bez zdroje - ten by byl právě ten co píše pute), doporučuji ty s perforovaným předním krytem pro lepší chlazení + navíc oceníš i bezšroubkové uchycení disku a mechanik....

PS: nechci se hádat, fakt ne :-)
http://pccko.cz,Servis PC České Budějovice a okolí

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od pute »

Jen pro zajímavost - http://www.alza.cz/zdroj-xilence-power-550w-d74303.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak přesně tenhle zdroj má reklamovanost 12,28 % .... opravdu spolehlivý zdroj. Zajímalo by mě, kde jsi vzal údaj 2 %.

Zatímco Coolermaster, co jsem dával odkaz, má reklamovanost 0 %.

Ale hádat se nechci, kdo chce zdroj, nekupuje Xilence :-)

(P.S. Údaje o reklamovanosti jsou z interních zdrojů předního retailovýho obchodu s IT, tzn. nejsou to údaje založený na prodeji 5 kusů).
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
DieselPowerBaby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25.03.2010 17:33

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od DieselPowerBaby »

Case menit nechci :-), jen koupit grafiku :-)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od FandaTDI »

taky jsem nedávno vybíral grafiku (jako nástupce X1950XT)v ceně kolem 4k (MAX.5), uvažoval jsem o 256bit paměťový sběrnici a o GTX460, ale po relativně dlouhym porovnávání jsem se vzdal 256bit sběrnice ve prospěch rychlejch DDR5 s propustností cca 77GB/s a vzal jsem nakonec za 3,5k Sapphire 5770 Vapor-X a moje očekávání sice nepředčila, ale docela naplnila (ještě jí musim prubnout na sedmičkách nebo něčem s DX11) - Mafii II s tim hraju se všim naplno krom PhysX a to mam "starý jednojádro" 2,4GHz (Athlon64 3800+) a jen 2*1GB DDR2(800) RAM (ovšem A-Data Extreme s chlazením a v Benchmarku Everestu4.1 absolutní špica jak ve čtení, zápisu, kopírování i latenci) a teplotu grafárny jsem ještě neviděl (ani po alt+tab ze hry) nad 60°C, takže tam nějaký rezervy budou ...
jinak k těm zdrojům - já už to mam dost na hraně i podle online kalkulaček, ale mam zrovna ten 460W CoolerMaster HD a to tam mam 5 HDD (+1 externí 2,5"), 2 kombo mechaniky, externí USB TV kartu, PCI zvukovku, ap., takže určitě raději pořádný čtyřkilo (mj.podle A hlavně na 12V větvích) než třeba nějakou pochybnou "třičtvrtěkilowattu" ...
... za mě teda pořád ještě ATI, i když už jsem byl nahnutej, ale PhysX mě svojí podporou spíš "nas*aly" než přiměly přejít po dlouhý době zas k nVidii :wink: ... je sice pravda, že "univerzálnost" Catalystů ATInám zrovna body nepřidává, ale stáhnul jsem ovladače přímo ze Sapphire stránek a no problemo :wink: (i když zezačátku jsem s instalací karty dost bojoval a to nejsem žádnej PC negramot - bylo mi holt líto přeinstalovávat widle, když už na týhle instalaci funguju pár let ... to bych nějakou chvilku zálohoval) ... já už tu trpělivost neměl, ale asi by se vyplatilo počkat, až přijde ta šestková řada (což bude co nevidět) i kvůli cenám těch starších...
edit: jo a ještě jedna věc - Gigabyte možná nejsou špatný karty, ale konkrétně ta 5770 (s chlazením ála "BATmobil") mi přijde o dost horší(nepřisuzoval bych ten rozdíl jen tomu 10MHz "přetaktu" u Vapor-x), ačkoliv nemám přímý srovnání ze stejný mašiny (kámoš má horší desku, CPU 1,9Ghz dvoujádro a horší RAMky), ale u Mafie má problémy s plynulostí i v interiéru a i když nemá všechno naplno - já to sice taky nemam pořád úplně nejplynulejší(hlavně venku), ale oproti němu je to furt nádhera - v interiérech bez jedinýho záškubu a i v přestřelkách je to pořád OK, i když to neni uplnej "real-time", ale ani žádná "hopsanda" :)

Uživatelský avatar
venouSHek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.11.2007 22:31
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafiky + Vaše rady

Příspěvek od venouSHek »

pute píše:Jen pro zajímavost - http://www.alza.cz/zdroj-xilence-power-550w-d74303.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak přesně tenhle zdroj má reklamovanost 12,28 % .... opravdu spolehlivý zdroj. Zajímalo by mě, kde jsi vzal údaj 2 %.

Zatímco Coolermaster, co jsem dával odkaz, má reklamovanost 0 %.

Ale hádat se nechci, kdo chce zdroj, nekupuje Xilence :-)

(P.S. Údaje o reklamovanosti jsou z interních zdrojů předního retailovýho obchodu s IT, tzn. nejsou to údaje založený na prodeji 5 kusů).
tak přesně ten jsem nemyslel :-)

Měl jsem na mysli černou verzi a tyhle stribrny co jsou povetsinou v bulk se vysypavaji to je pravda a neni to jen 12% ale takovych 80%...
http://pccko.cz,Servis PC České Budějovice a okolí

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“