IT oříšek

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

IT oříšek

Příspěvek od Vecernicek »

Dobrý den,
máme ve firmě firemní síť. Z několika kolegy zpracováváme tuny dat, které jsou pro naši práci životně důležité, máme ale problém s tím, že asi jeden z nás je "nekolegiální" a naši práci narušuje sabotážemi.
Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká možnost, která nedobytně uzamkne složku s daty na jednom počítači, který data sdílí pro celou síť tak aby bez problému mohli účastnici kteří znají heslo mohli s těmito soubory pracovat z jiných počítačů.

Doufám že jsem problém vystínil dobře. Mohl bych si na stahuj stáhnout nějaký program, ale chci se napřed zeptat Vás. Děkuji :D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: IT oříšek

Příspěvek od Bastard »

A na čem to sdílíte? Co dělá ten počítač, na kterém jsou nasdílená data? Je to normální pracovní počítač, nebo slouží jen ke sdílení dat? Jaký má operační systém?

PS: Jak poznáte, komu dát heslo a komu ne? :mrgreen:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: IT oříšek

Příspěvek od Vecernicek »

Jak poznáte, komu dát heslo a komu ne?
Ti co budou pracovat s daty dostanou heslo, ti kteří nemají co na tom počítači pohledávát nebudou mít heslo.
Jaký má operační systém?
Windows XP
Je to normální pracovní počítač, nebo slouží jen ke sdílení dat?
Je to normální pracovní počítač=pracuje na něm vedoucí projektu.
Co dělá ten počítač, na kterém jsou nasdílená data?
Leží vedle stolu a bliká ledkama.
A na čem to sdílíte?
Na pevném disku stolního počítače.

8O
Nainstaloval jsem My Lockbox, ale musí se to každé ráno odemknout.

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: IT oříšek

Příspěvek od filda2003 »

Zdravím. Na tebou popsaný problém existuje jednoduché řešení ale nejprve je třeba definovat kde jsou data potřeba.

Z tvého příspěvku očekávám, že data jsou sdílena na 1 počítači do sítě tak aby k nim mohli přistupovat lidé z jiných PC.
Nejjednodušší bude rozšířené sdílení windows - je možné nastavit pro každého uživatele práva (jestli může číst, jestli může mazat atd.)
Případně pokud chcete třeba síť jednoduše rozšířit např. i domů je další možností FTP server. Má dost podobné nastavení (jakou složku, jestli psát nebo jen číst atd ... navíc se ukládá protokol, kde je vidět kdo co kdy dělal a je snazší najít záškodníka.
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: IT oříšek

Příspěvek od Vecernicek »

počkej, ono sdílení je věc jedna, jenže práva je věc druhá.
Vím že ve Win7 se dají nastavovat jednotlivá práva. To by byl naprostý luxus aby i ti co měli heslo nesměli měnit data, pouze přidávat. Jenže jak toho docílit? Divej toto je jediné nastavení, které k sdílení jde použít.
Přílohy
sdilene.JPG

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: IT oříšek

Příspěvek od filda2003 »

Ok, postupuj takto:

1) Zruš sdílení všech složek.

2)Start > Ovládací panely (pokud není tak klasické zobrazení) > Možnosti složky > Záložka Zobrazení
Tam najdi řádek - Používat jednoduché sdílení souborů - a toto zaškrtnutí zruš.

3)Ulož změny (OK) a užívej si rozšířeného sdílení :-)
Přílohy
sdileni.jpg
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: IT oříšek

Příspěvek od Vecernicek »

Ok... děkuji, ale mám ještě dotaz... jak přidat počítače do skupiny které chci aby mohli se složkou pracovat. Píše mi to že nebyli nalezeni a v kořenovým systému se zobrazuje pouze onen počítač na kterém je sdílení nastavené.

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: IT oříšek

Příspěvek od filda2003 »

jsou vsechny PC ve stejne skupine ?
Zkus napsat primo jejich nazvy a pak jmena uzivatelu
Psal jsem Ti na ICQ ale asi tam nejsi. (podle zelene kyticky jsem cekal ze budes)
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: IT oříšek

Příspěvek od filda2003 »

Vyřešil jsem ty uživatele. Kdyžtak se ozvi :-)
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“