Zdroj Notebook - chyba

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Zdroj Notebook - chyba

Příspěvek od vlastik.vitek »

Zdravím, vyzná se tady nědo v elektronice?
Konkrétně bych potřeboval vysvětlit nebo poradit, proč mi blbne nový napájecí zdroj na notebooku.
Starý od aceru mi odešel (upadla tam jedna cívečka - nevím jestli se to pokoušet spravovat aby to pak neco neudělalo s notebookem).
Narychlo jsem objednal nový, neorigo, který má stejné parametry. (input 230-240 ~ 1,5A 50-60HZ ... output DC 19V, 4,74A)
Při zapojení neorigo zroje mi na notebooku přestane jít touchpad (trochu divné) a po přepnutí notebooku na vysoký výkon mi problíkavá v intervalech cca 0.5s monitor (zvyšuje a snižuje se jas)
Nevíte někdo co s tím může být? Vadný zdroj?
Dík předem
EDIT: tohle to dělá při nenabité baterce, zkusím ji nabít a uvidím
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zdroj Notebook - chyba

Příspěvek od FandaTDI »

otázka je nakolik deklarovaný údaje odpovídaj skutečnosti, případně jak je to stabilizovaný, s tim touchpadem je to fakt divný, ale to problikávání by mohlo naznačovat přerušování nabíjení - kdyby to bylo nepravidelný a ovlivnitelný např. pohybem konektoru, tak bych mrknul na kontakt napájecího konektoru přímo v ntb, už jsem se setkal i se studeňákem v konektoru ntb dokonce u IBM (starší stroj a nejspíš to bylo zacházením, ale i tak mě to překvapilo) ... jestli náhodou ta nabíječka nedává víc a nějaká ochrana ntb to pravidelně neodpojuje :?:

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdroj Notebook - chyba

Příspěvek od vlastik.vitek »

FandaTDI píše:otázka je nakolik deklarovaný údaje odpovídaj skutečnosti, případně jak je to stabilizovaný, s tim touchpadem je to fakt divný, ale to problikávání by mohlo naznačovat přerušování nabíjení - kdyby to bylo nepravidelný a ovlivnitelný např. pohybem konektoru, tak bych mrknul na kontakt napájecího konektoru přímo v ntb, už jsem se setkal i se studeňákem v konektoru ntb dokonce u IBM (starší stroj a nejspíš to bylo zacházením, ale i tak mě to překvapilo) ... jestli náhodou ta nabíječka nedává víc a nějaká ochrana ntb to pravidelně neodpojuje :?:
No volal jsem do e-shopu, z kterého jsem to bral, tam mi vstřícně poradili, přijali zdroj a vyměnili za druhý. Druhý funguje bezchybně ;) Prej to byl asi vadný, špatně stabilizovaný kus.
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“