Výběr externího disku

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Výběr externího disku

Příspěvek od Mára_VR6 »

Poraďte mi pls, co mám koupit. Vůbec se v tom neorientuji.
bude sloužit jako záloha fotek, domácích videí (ne filmů), ne hudby. Možná nějaké dokumenty.

1-1,5TB
3,5"
do 2000,-Kč
rychlost mě nezajímá
požaduji spolehlivost!!

Dííííík moc za rady.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: Výběr externího disku

Příspěvek od parizek_ltm »

urcite bych se nebal tohohle
http://www.alza.cz/western-digital-my-b ... m?IDP=1834" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Výběr externího disku

Příspěvek od FandaTDI »

taky se přiklánim, tyhle "krabičky" jsou šikovně dělaný a maj dokonce i gumový "silentbloky" držící disk v krabici. Jen ještě jestli ti jde o výdrž, tak bych se asi spíš poohlídl po tý ek(l)o (myslim, že to označujou jako "green ... ") verzi s 5400 ot./min., tipuju, že to vydrží víc - nedávno mi kámoš prodal za pár stovek půltera, ke kterýmu jsem po vzhledový stránce důvěru zrovna neměl - poškrábanej, pootevřenej (ten plast.dekl) - taky se netajil tim, že už si něco zažil včetně několika pádů, ale pořád funguje a to dokonce i po pádu mojí chybou (zapnutej, i když se plotny nejspíš zrovna netočily) z kompa (klas. middletower) na stůl (resp. na navigaci na něm :( ) ... tož asi tak

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výběr externího disku

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak nakonec to dopadlo stejně na ten, co radil Pařízek :wink:
Díííík :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr externího disku

Příspěvek od pute »

Tyhle krabičky jsou super, ale bacha na verze s LAN (ethernetem). Testoval jsem loni a letos docela dost externích disků s 1Gb/s LAN, a většina z nich jela max 10 MB/s (=80Mb/s), což je o dost méně, než by člověk u 1Gb/s sítě čekal. Týká se to především (ale nejenom) WD disků a dokonce i těch Multimedia přehrávačů jako WD TV Live apod.

BTW Vím že na sledování i HD videa po síti to stačí, ale zkuste si přesunout pár MKV v celkový velikosti třeba 100 GB ..

A WD Digital TV Live Hub (http://www.alza.cz/western-digital-tv-l ... 198792.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) jede po 100Mb/s síti rychlostí cca 3-4 MB/s (po 1Gb/s síti jede cca 10 MB/s). Docela bída.
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výběr externího disku

Příspěvek od Dandim »

Nejdůležitější je hlídat SMART hodnoty disků. Jeden z důležitých parametrů jsou například Vadné sektory. Lze použít SMART nástroje: HD Tune pro windows nebo Palimpsest pro GNU/Linux. Dále je důležité mít disk dobře chlazený, aby se nepřehříval. Ale hlídat SMART je základ a pro zálohy nutnost.
EDIT: Navíc to doporučuji udělat analýzu SMART dat před konci záruky (při vadných sektorech - výměna za nový disk)

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“