MB od Intelu

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

MB od Intelu

Příspěvek od VW-DEANE »

Vie mi niekto poradiť? Chcel som postaviť comp na doske s grafikou, teda niečo cenovo dostupné s dvojjadrom cca 3GB, mal som tu v ponuke jeden procesor v dobrej cene ale kamarát mi hovorí že nikto nerobí nové compy na doskách od intelu, teda že o nikom nevie, ani ja som nikde taký comp nenašiel. Ide mi len o to, aby mala HDMI výstup, hry nehrám, iba ak potrebujem nejaké origo video pozrieť veľmi zriedka na TV. Cez flešku mi to nejde, pretože mi neponúkne možnosť zvoliť si jazyk, ide len v angličtine. Na compe samozrejme ano. Zvažujem aj iné alternatívy, konkrétne 4 jadro od AMD ale ak mi niekto vie poradiť niečo k tej doske od intelu budem rád.
http://www.epicom.sk/detail-produktu/in ... id-/15273/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MB od Intelu

Příspěvek od Bastard »

Nevidím problém s použitím desky od Intelu, akorát nechápu proč chceš stavět cenově dostupné pc na Intelu... To si trochu protiřečí :mrgreen: A ještě nechápu, proč si vybíráš desku s LGA1156? Ty na to máš nějakej levnej procesor? Protože když už teda stavět na intelu, tak raději na novějším LGA1155...

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MB od Intelu

Příspěvek od Vecernicek »

Šel bych do šestijádra od AMD

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MB od Intelu

Příspěvek od Bastard »

Ty si běž radši defragmentovat flashku :lol:

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: MB od Intelu

Příspěvek od VW-DEANE »

Pozri, ja sa za nejakého odborníka nepovažujem. Moje znalosti sú tak cca na úrovni že dám dohromady diely ktoré do seba pasujú ;o) nainštalujem Win alebo Linux a posťahujem ovládače. Teda také základy som za nejaké roky okoukal od kamošov. Ano, tak ako píšeš, procesor ktorý som mal v ponuke mal LGA1156 a ani som nevedel že 1155 je novší. Teraz bežím na nejakom 2x2,2 od intelu, len ho chcem dať synovi, jemu stará herka už chcípa. On comp používa len tak na nejaké maily a čo si pozrie nejaké klipy na nete, rád fotí a fotky si ukladá, žiadne hry ho nebavia. Mne na ňom chýba HDMI tak urobím malú rošádu. Jeho starú herku si postavím do garáže asi aby som pri práci s autom nemusel špinavý do obyváku.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: MB od Intelu

Příspěvek od VW-DEANE »

Večerníček,
Aj ja, ale zase nejak to asi nevyužijem. Momentálne nemám na to rozpočet. Ale 4-jadro od AMD je ešte v hre.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
pute
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: MB od Intelu

Příspěvek od pute »

Nedávno jsem strýcovi stavěl levné kancl PC, socket 1155, levná deska a i3 procák (2 jádro s HT). Sice by šlo postavit i levnější, ale strýc mi hned večer volal že to je kurňa rychlé dělo.

Výkon Intelu a hlavně Sandy Bitch platformy je prostě skvělej. :-)

(Samozřejmě pro herní PC to chce malinko jinou řadu atd).
Kia Ceed SW :-)

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: MB od Intelu

Příspěvek od vlado742 »

Bastard píše:Ty si běž radši defragmentovat flashku :lol:
:mrgreen: :mrgreen:

A čo sa tyka procesorov AMD vo vela pripadoch aj v normalnych pc aj v NB sa stava ze sa prehrievaju. Volil by rasej od intelu I3 alebo i5
- V tych značkach dosiel kenvidim velky rozidiel. Ked najdes to čo potrebujes velmi by osm znacku neriesil.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MB od Intelu

Příspěvek od Bastard »

vlado742 píše:A čo sa tyka procesorov AMD vo vela pripadoch aj v normalnych pc aj v NB sa stava ze sa prehrievaju. Volil by som radsej od intelu I3 alebo i5
- V tych značkach dosiek nevidim velky rozidiel. Ked najdes to čo potrebujes velmi by som znacku neriesil.
Bejvávalo.......

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: MB od Intelu

Příspěvek od vlado742 »

Spolužiak ma v NB starom asi 2 roky AMD a ked niečo robime tak po čase huci ako pračka a o teplote ani nehovorim. Potom ho musí niečim podloziť aby mal pod nim vedsiu medzeru aby sa neprehrieval. A myslim ze ma sempron ale niesom isty :mrgreen:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MB od Intelu

Příspěvek od Vecernicek »

Tak Semprony se přehřívali, ale jde o to co máš za krabicu, pokud máš vyladěnů krabicú tak uchladíš i northbridge kterej má normálně bez chladiče 70°C a nikomu to ve fabrice nevadilo tak tam dali takovej mrňavej chladič.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: MB od Intelu

Příspěvek od VW-DEANE »

Kamarát mi tu tvrdí že ešte Athlon sa hreje dosť ale napr. AMD Phenom II X4 sa neprehrieva. Keďže sa synov comp podarilo trochu oživiť tak mám na upgrade ešte možno mesiac - dva čas, teda nemusím sa unáhliť. Na to, k čomu ja comp využívam mi stačí VGA na doske, len musí mať HDMI a ešte jedno že občas by som potreboval pospájať nejaké videá z Full HD kamery Samsung. Nepotrebujem z toho robiť nejaký celovečerný film, len nejaké krátke pospájať. Je to v AVI.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: MB od Intelu

Příspěvek od VW-DEANE »

Takže mi to vychádza asi takto:
Gigabyte-z68m-d2h-b3-rev-10
CPU INTEL Core i3-2120 BOX (3.3GHz, 1155, VGA)
4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX CL7 kit 2x2GB
Ďakujem za rady, hlavne Bastardovi
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“