True Crypt

rady, recenze, tipy a triky...

Moderátoři: JaSk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

True Crypt

Příspěvek od Vecernicek »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zacryptoval jsem si část disku do souboru a zapoměl heslo (respektive to heslo co jsem tam zadával on odmítá že je špatně), asi to můžu smazat bo se tam už nikdy nedostanu co?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: True Crypt

Příspěvek od pino.t »

Nemáš být paranoidní. A třeba velikost písmen si nepopletl, zaplej CapsLock dělá divy.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: True Crypt

Příspěvek od Bastard »

Pokud si nevzpomeneš, tak to můžeš v klidu s cigárkem v hubě smazat 8)

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: True Crypt

Příspěvek od Vecernicek »

vyzkoušel jsem všecky druhy. Problém je spíš v tom že nevím co jsem si tam uložil. Takže třeba až zpětně za tři měsíce mi budou některé dokumenty chybět. Největší potíž je fakt v tom že jsem si 100% jistej co jsem tam dával za heslo... ach jo.

Uživatelský avatar
Standa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poblíž CV / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: True Crypt

Příspěvek od Standa »

jak dlouhý má být to heslo? A za jakých znaků?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: True Crypt

Příspěvek od Bastard »

I kdyby, tak co? Brute force? Enjoy... http://www.webcitation.org/query?url=g1 ... antas.html" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: True Crypt

Příspěvek od Vecernicek »

Kluci...vzpoměl jsem si!!!! :potlesk: :drinks: :ura1: :ura1: :ura1: :ura1: :ura1:

Sice jsem to potil celou noc a až nad ránem jsem si vzpoměl že to bylo jiné heslo které používám, které tvořili celé generace a já na něho úplně zapoměl. Což je nejlepší ochrana, i kdyby mě FBI donutila, tak ho nevím bo jsem ho zapoměl :D :D :D

Bastarde, no nejsem si jist, ale podle toho co píšou výrobci v postupu kódování a to že jsem si zvolil dva šifrovací algoritmy tak že se napřed část zakoduje jedním a pak pro sichr ještě druhým jsem pochopil to, že:
Aby jsi mohl tyto data přečíst, potřebuješ heslo v případě zašifrovaného souboru na disku. Heslo tvoří jakýsi klíč který zapadne do algortimu a bez něho je to nerozkodovatelné. Výrobce s tím nic neudělá, nedokáže to obejít, nejsou tam žádná zadní vrátka.

V případě zašifrování celého disku jsou data zvislá i na číslo hardware disku tkaže pokud ho otevřou a budou chtít rozjet s jiným hardwarem tak to také trucecrypt nerozkoduje. :D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: True Crypt

Příspěvek od Bastard »

No já jen chtěl říct, že bez toho hesla jsi v úplný prdeli, to je celý :mrgreen: Vzhledem k síle těch šifrovacích mechanizmů bys potřeboval na rozkódování výkon všech počítačů světa a ještě by to trvalo jak cyp :D

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: True Crypt

Příspěvek od Vecernicek »

Sorry napsal jsem to blbě, je to v tom článku napsané že se to chtěli snažit nějak rozkodovat, ale bez hesla nemají co rozkodovat.

Odpovědět

Zpět na „FAQ - počítače - mobily - elektronika“