Bliká kontrolka žhavení!!!

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
jirka_guma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.12.2015 14:59

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od jirka_guma »

Dobrý den přátelé značky VW ,
Chci Vás požádat o pomoc, s problémem na mém voze VW Passat Variant 1,6 tdi, 3C, 2011.
Rozblikala se mi kontrolka žhavení,poté kontrolka chyby motoru(takový ten vrtulník),auto přešlo do nouzového režimu.
Po načtení závad se jedná o chybu: P040700 Snímač polohy recirkulace spalin
Příliš malý signál
Po přečtení několika diskuzních fór jsem našel ,že pravděpodobně je chyba v EGR ventilu.
Dnes jsem ho vymontoval a vyčistil,ale po ujetí několika km nastal problém znova.
Moc Vám děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Jirka. »

Kolik to má najeto? Nejspíš EGR bude KO, z boku to rozeber, jsou tam plastový kolečka kterým se vychodí zuby. Nebo pak může být problém v kabeláži, EGR na 1.6TDI mam zánovní za 1700kč.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

jirka_guma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.12.2015 14:59

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od jirka_guma »

Mám najeto 164000km.
Ta plastová kolečka slouží jako převod pro nastavovací motorek klapky?

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Jeka »

Ahoj,

dnes jedu jedu a najednou z kopce začala blikat kontrolka žhavení.. a zdechl motor. Tak jsem to odstavil. Nejde to nastartovat.. motor točí a točí.

Cca půl roku komplet repas vstřikovacího čerpadla VP44 v BOSCH servisu - (rozsypalo se)

Nevíte co by to mohlo být?
2,5 V6 AKN automat 110kW
Díky
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Nwkt »

Blbá sekce ne? :-) jako první diag. pak uvidíš co dál ;-)

nagyno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2017 22:33

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od nagyno »

Ahoj. Mam také problém u Passatu B6 rok 2007 103kW 2.0 TDI.
V polovině cesty ze Slovenska se poprvé objevilo blikání žhavení a motor do dílny a po asi hodině i kontrola motoru. Po vypnuti a zapnuti motoru kontrolka žhavení zmyzne a motor asi po 5 nastartovani. Bohužel mi to ted dela každý den při akceleraci hlavně na nižších rychlostech . vypnuti a zapnuti motoru a opet to zmyzne. Ale tak už dál nechci. Na výkonu nic netrati auto občas jednou za den pocitim jako skubnuti když přidám jinak nic to jiného nedela jezdí normalne jenom ty chyby a hlášky. Asi těžko říct tady na fóru ale myslíte si ze je to vstřikování ? Ale rikam na výkonu to není poznat. Děkuji

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Jirka. »

Bez diagnostiky ti to nikdo neřekne, vyplň si bydliště, třeba ti někdo nabídne pomoc
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

dexka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.10.2018 09:47

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od dexka »

Zdravím. Mohu poprosit o radu. Projela jsem si mnoho článků o blikajícím zhaveni. Je mi jasné, že závad může být více. Mám však problém s tím, že všichni píši, že se jim to stává při vysokých rychlostech. Jezdím skoro každý den 90 km do práce po dálnici a ještě mi auto do nouzového režimu nepadlo. Jakmile ale jezdím po městě, tak nouzový režim už kolikrát po vypnutí motoru nezmizí. V servisu už jsme byli, ale nic nezjisteno. Může někdo prosím poradit? Děkuji

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Prochy01 »

Změn servis! Jestli to bylo v nouzaku/nebo svítí/blika kontrolka, tak na 1000% nějaká závada zapsana byla. Podle toho lze pak postupovat dal. Bez diagnostiky si klidně někde na pouti nech vyložit karty a dostaneš adekvatni odpověď na tvoji otázku. :D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

TyNikdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.03.2020 19:09

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od TyNikdy »

Čau, měl jsem stejný problém, auto půlroku stálo se starou naftou...
Dojezd staré nafty asi 120km
Nastartoval jsem cca. za 50 km vyskočila spirála + motor
Natankoval jsem novou naftu + přilil aditivum a šel to projet.
+/- za 150 km chyba zmizla a už se neobjevila :-)
Takže si dávat bacha co tankujete, byla tam stará nafta a hlavně nekvalitní (ONO)

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Nwkt »

První příspěvek a hned blbost :-D

TyNikdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.03.2020 19:09

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od TyNikdy »

tak mě pouč, a zkus mi to vysvětlit

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od KJirka »

já ti to vysvětlím za něj. Určitě měl na mysli to ONO. Protože zavážej ze stejnýho zdroje, jako ostatní. Takže za mě rovněž pěkná blbost.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

alexstrnadova
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.11.2021 12:26

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od alexstrnadova »

Nevím jestli to píšu pod správné téma, jelikož mám celkem komplexní problém a zatím ho žádný mechanik bohužel nedokázal pojmenovat. Auto jsem měla už několikrát v servisu, jedná se o VW passat b7 2.0 TDi 103kW (common rail), automat. Auto mám skoro celou dobu v nouzáku, s tím že mi aj nepřetržitě svítí kontrolka motoru, která hlásí vadný ovladač plnícího tlaku, který jsem už nechávala měnit, ale byl tam problém s regulací, která se musela nastavovat nadvakrát, nicméně to ničemu nepomohlo a furt to hlásilo stejnou chybu, takže jsme kontrolovali kabeláž a podtlak, všechno vypadalo v pořádku. Každopádně to furt není všechno, situace se zhoršila, když mi po cestě do servisu odešlo turbo, které jsem teda nechala vyměnit (jde jenom o nějaký repas, funglovka to není) s tím že jsem doufala, že už budu mít pokoj.

Aktuální stav je takový, že se kontrolka motoru rozsvítí samovolně a po několika dnech buďto zhasne nebo ne. Žhavení mi bliká jen na zpátečce nebo na volnoběh na parkovačce (6x blikne a zhasne) a do nouzáku to padá ve vyšších rychlostech, protože podle tlakový křivky si to jednak neumí vyrovnat tlak ve správnou dobu (až se zpožděním nějakých 5-6s) ale hlavně ho vyrovnává špatně, místo 2000 třeba jen 1500. Nechci, aby mi ještě odešel DPF, protože regenerace se v tomhle stavu sama nespustí. Nemáte s tím někdo zkušenost? Už fakt nevím co s tím. Kontrolovala se váha vzduchu, nechala jsem vyměnit podtlakový hadičky, protože mi přislo, že se to tam škrtí a nic nepomáhá. Vstřiky byly měněné nedávno, ještě mě teda napadlo, jestli nemůže být něco třeba s oběhovým čerpadlem a nebo jestli to nějakou zázračnou náhodou nesouvisí s topným agregátem, protože nezávislé topení mi nefunguje, problém je v autě ne v ovladači. Už se snažím koukat všude okolo, protože ty konkrétní věci co hlásí diagnostika byly kontrolovaný už několikrát a bez valného úspěchu. Já vím, že ten agregát je asi hloupost, ale máte někdo vůbec podobnou zkušenost? Vypadá to na elektroniku, ale diagnostika nic nehlásí.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Jirka. »

A turbo bylo nový nebo nějaký pochybný repas? Hod výpis z paměti závad co to vůbec hlásí.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“