Problém s nastartováním - čerpadlo

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
petrjar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.05.2017 21:15

Problém s nastartováním - čerpadlo

Příspěvek od petrjar »

Zdravím, možná tento problém tady již někdo měl, ale i přes hledání jsem můj problém nenašel.

VW Passat B6 r.v. 2009 2.0. TDI CR kód motoru CBAB.

Ráno jsem jel normálně do práce, vše bez problému, cca o 4 hodiny později, jsem nastoupil do auta, nastartoval, auto se cca na 2 vteřiny zacukalo, ale potom to hned přestalo.. vycouval jsem, zařadil jsem jedničku a při rozjezdu to začalo cukat, jako kdybych se chtěl rozjet na vyšší rychlostní stupeň a auto chcíplo a už nešlo natočit.

Ještě ten den večer přijel kluk s diagnostikou, ale žádnou chybu to nenašlo, zkoušeli jsme funkčnost čerpadla, které je v nádrži, sundali jsme zadní sedačku, a při otočení klíčku do druhé polohy jsme to čerpadlo v nádrži normálně slyšeli.

Měl už někdo problém, že by mu odešlo to vysokotlaké čerpadlo, které je u motoru? Nebo může být problém ještě někde jinde? Všem předem děkuji za rady a pokud už toto vlákno někde je, tak se předem omlouvám.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastartováním - čerpadlo

Příspěvek od Nwkt »

Se spíš zaměř na stav vstřiků a jestli nemáš třeba šupiny v systému

petrjar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.05.2017 21:15

Re: Problém s nastartováním - čerpadlo

Příspěvek od petrjar »

Tak mám nový poznatek.. v nádobce, kde je palivový filtr se našly špony v naftě, takže to vypadá, že nejspíš odešlo VF čerpadlo a oprava v autorizovaném servisu prý 160 tisíc. Komplet vyčistit palivový systém, vyměnit VF čerpadlo, všechny vstřiky, vysokotlaké potrubí, railová pumpa, čerpadlo v nádrži.

Ale zdá se mi to celý nějaký divný, tankuju jen naftu z benziny a nikdy s autem nebyl žádný problém.

Nestalo se někomu to samé?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Problém s nastartováním - čerpadlo

Příspěvek od Jirka. »

Asi někdo někdy natankoval benzín. Když budeš chtít tak mám sadu 35.000. Čerpadlo, nádrž, vedení, vysokotlak, lišta, vstřiky, prostě vše. Popřípadě možnost montáže u nás na dílně.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“