Nelze nastartovat

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Felicie61
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.08.2009 09:36

Nelze nastartovat

Příspěvek od Felicie61 »

Mám takový problém nejde mi nastartovat passat 2.0tdi 103kw 16v první co bylo tak jsme vyměnili palivové čerpadlo čerpadlo běží ,ale autu se pořád nechce na vagu píše hlavní napájecí relé sv.30 a něco se vstřiky relé a vše ostatní už jsem vyměnil a stále nic .Může někdo poradit?????
Kamil

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Dejv212 »

Co prsne to pise za zavadu? Neco naten spusob(Vstikovac A a neco?).Pokud ano tak to nejspis bude vstrikovac.Pokud totiz 1 vstrik odende RJ automaticky odpoji i ty ostatni aby nedoslo k jejich poskozeni popr.poskozeni motoru.Existuje jednoducha zkouska.Demontuj kryci viko PDvstriku a postupne odpoj jeden vstrik od napajeni a skus postartovat pokud nict vrat napajeni zpet a pokracuj dal,jakmile ti motor chytne pri urcitym odpojenym vstriku vys kterej je vadnej.

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Radek2311 »

A nejde ten vadny vstřik nějak změřit omicky? Mam taky pocit že jsem to někde četl ale nemužu to najit.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Max583 »

Do tohoto příspěvku mám taky něco.
Přijel jsem před dům, vyložil věci a nic - nejde nastartovat. Startér jednou otočí a potom jako kdyby točil naprázdno. Hlásí to chybu motoru na přístrojovce. Z kopečka to taky nejde. Nemáte někdo tušení co by to mohlo být ?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od mirke »

A čerpadlo běží?

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Max583 »

Zda běží čerpadlo to nevím , protože nevím jak to zjistit. Motor se netočil jen jako by šel naprázdno startér. Nejlepší bylo, že když přijela odtahovka a já mu chtěl ukázat co to dělá, tak to naskočilo normálně. Ale už jsem s tím byl v servisu tam našli na diagnostice - snímač polohy klapky v sacím potrubí, neplatný signál- Vyndali startér na základě toho co jsem jim řekl a ten je prý v pořádku. Vyčistili škrtící klapku, proměřili elektroinstalaci motoru ( tedy vše podle účtu) a stála mě ta sranda 4 litry. Snad to bude dobrý a někde mě to nevypeče. Prý se to těžko zjištuje, když to tam přivezu a už to nedělá. Tak nevím, ted bude jezdit nějakou dobu se strachem kdy to zase nepude. Je možný, že by elektronika nedovolila startéru startovat, kdyby bylo něco s klapkou ?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od mirke »

Takové hlídání tam podle mě není na tu klapku. A čerpadlo poznáš jednoduše, že funguje správně. Odklop vzadu spodní díl sedačky za spolujezdce, odhrň koberec, je pod ním dekl, kde je schované čerpadlo. Když zasuneš klíček do druhé polohy, mělo by zabzučet aspon na chvilku. Pokud né, není v pořádku. Ale žádná kontrolka na palubce se při tom nerozsvítí, takže tím to asi nebude.

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Max583 »

Tak jsem odchyt odborníka a ten mi potvrdil, že by to tou sací klapkou mohlo být a asi pravděpodobně bylo. Prý když zůstane zaseklá, tak nejde do sání vzduch, tudíž není komprese a ten motor má zvuk jako kdyby šel startér na prázdno. Tak budem odborníkům věřit a doufat, že to dá po vyčištění pokoj.

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Jany-900 »

Mne to dnes takisto skapalo a už nenaskočí. VAG mi vypisuje chybu číslo 17448 - napájení vstřikovacího ventilu A - chyba v el. obvodu. Neviete, odišiel mi vstrekovač?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od mirke »

Vypadá to tak. Pohledej ještě tady na foru, řešila se tu už tato chyba a myslím, že může být více příčin, ale vstřik je nejpravděpodobnější.

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od baxxter222 »

aj mne diagnostika pisala elektronicka chyba na prvom vstreku a bolo to nakoniec palivove cerpadlo.ale je pravda ze to moze byt cca 3-5 dalsich poruch.skus najprv pozriet to cerpadlo.ak nie tak sa bude hladat dalej.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jany-900
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.11.2009 18:05

Re: Nelze nastartovat

Příspěvek od Jany-900 »

Zajtra sa na to pozriem, zatiaľ ďík...

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“