vynechání při jizdě

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
gery.9
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 27.07.2009 22:55

vynechání při jizdě

Příspěvek od gery.9 »

Ahoj mám passat variant 3C r. v. 06 TDI 103Kw a zdá se mi že při vytočení dvojky je kolem 3,5 - 4 tisíci otáček malé hluché místo a není to omezovač ale je to jen u dvojky žádná jiná rychlost to neudělá nevíte co by to mohlo být nebo čím díky.

jozocz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.11.2011 21:47

Re: vynechání při jizdě

Příspěvek od jozocz »

Tak na to som zvedavý, niečo podobne robi naše auto . Máme Mitsubishi Grandis a Outlander s motorom 2.0 TDI 16V 103KW.
Grandis je prečipovany. Nad 3000 ot. prestane tahat a pomaly klesá rýchlost cca na 80-100 tam sa jemne drží. Plyn nereaguje .
Odstranim to ak pocas jazdy vypnem klúčik a znova naštartujem. po nejakej chvíli nad tietom otáčky to robí znovu.
V poslednej dobe pri zapnutí a vypnutí klúča počuť silne vrčanie nejakého motorčeka.

Dnes som menil olej,filtere.Čistil EGR ventil a rozobral škrtiacu klapku,lrbo som zistil že vrčí škrtiaca klapka. Na motorčeku sú na dvoch miestach vylamane zúby a na polmesiaci hned z kraja čo posúva škrtiacu klapku je tiež vylamaný zub a motorček sa točí dookola. Je už tak opotrebovyný že vrčí. Pre mňa je zaujímave prečo sa motorček stále točí aj pri naštartovanom motore ?

Z hadice pod šrtiacou klapkou a EGR ventilom tlačí olej - čiže olej je v saní . Podla mojho názoru odchádza turbo .
Vie mi to niekto potvrdit, alebo vyvrátiť ?

Auto vypisuje kody závad : P0234 a P 0407

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“