Kontrola olej. cerpadla

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od kkd »

Ještě bych měl jednu poznámku právě se mi dostal do dílny passat samozřejmě hlásí nízký tlak oleje.Jenže toto hlášení se ozve až při caa 1800 otáčkách pří volnoběhu se jeví vše ok.Po připojení měřáku místo olej.čidla jsem zjistil že passat vůbec nemaže ani na volnoběh.Tak nechápu tento systém kontroly tlaku.To znamená že můžete nechat auto klapat na volnoběh až se zadře a vůbec nezjistíte že nemaže.Zlatá kontolka tlaku.

Uživatelský avatar
Dannys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 13.05.2008 13:39

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Dannys »

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na kod toho šestihranu motor mám 2.0TdiBMP PD ?Je to 03G 103 295 K ? včera mně to hodilo nizky tlak oleje ale ojel byl vyměněn před měsícem tak prej to budou vstřiky ale když tady čtu tak bych to viděl na 6hran auto má najeto 215 000:-) dík všem za rady
No smoke ,No fun :-)FRS 07 black concept - ukradeno, PASSAT VAR 2.0TDI BMP model 07.Prodám

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od baxxter222 »

bud 03G115281E alebo 03G115281F kup si obe stoja cca. 110CZK a ktomu este segerku ktora ju tam bude drzat N0122942
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Lada.s »

Na BMP jsem kupoval 03G115281F

agama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.06.2008 23:57

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od agama »

Ahoj. Mám Sharana, rok 2007, 2.0 TDi, 103 KW BRT, najeto 79000 km. Potkalo mě vše co je v tomto foru uvedeno. Zadřelo se mi turbo. Následovala výměna turba a po upozornění známého i výměna hřídelky. Co se nestalo? Zadřel jsem další turbo. Následovalo další turbo a tentokrát kromě hřídelky rovnou i výměna olejového čerpadla. Teď si ale s mým mechanikem nevíme rady proč i po výměně olejového čerpadla nemůžeme docílit optimálního tlaku oleje. Netušíte prosím někdo v čem je i s novým olejovým čerpadlem problém? Děkuju

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od blefa »

agama píše:Ahoj. Mám Sharana, rok 2007, 2.0 TDi, 103 KW BRT, najeto 79000 km. Potkalo mě vše co je v tomto foru uvedeno. Zadřelo se mi turbo. Následovala výměna turba a po upozornění známého i výměna hřídelky. Co se nestalo? Zadřel jsem další turbo. Následovalo další turbo a tentokrát kromě hřídelky rovnou i výměna olejového čerpadla. Teď si ale s mým mechanikem nevíme rady proč i po výměně olejového čerpadla nemůžeme docílit optimálního tlaku oleje. Netušíte prosím někdo v čem je i s novým olejovým čerpadlem problém? Děkuju
Pravdepodobne bude ojetej i vnitrek hridele ve vyvazovacich, do ktere je sestihran zastrcen a je ji pohanenen...

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od kkd »

Opravoval jsem passata 2.0TDI 103KW po kontrole hřídelky na čerpadlo a přeměření rozměrů jsem zjistil že original hřídelka má o tři desetiny menší rozměr než je šestihran v hřídeli a v čerpadle.To znamená že zabírá jen hranou a to dlouho nemůže vydržet. Jak to ti soudruzi u VW vymyslely a k tomu šlendriánsky vyrobili je opravdu trestuhodné. U automobilu který stojí caa milion by se mohli víc snažit vyrobit kvalitu.

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od baxxter222 »

to ani nevrav zo srandy ze je to tak.to musim dnes skusit ci je to tak ako vravis.
mam svoju povodnu aj novu tak skusim premerat.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Lada.s »

To je drsný no, jedna z nejdůležitejších částí motoru a takhle to "odrbali"...Laik žasne, odborník se diví :fool:

z.bury
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 01.05.2010 19:26
Bydliště: Semily

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od z.bury »

TO: agama
Mám Alhambru 2007, 2.0 Tdi BRT a při koupi jsem se po tom pídil, ale nenašel jsem zatím na netu ani jednu Alhambru nebo Sharana kód motoru BRT s problémem poškozeného náhonu olejového čerpadla nebo vyvažovacích hřídelů. Napiš dotaz spíš do sekce SAG, někdo si ztěžoval na ucpání nějakých kanálků v motoru nebo co. S tímhle nájezdem by snad ještě neměl být problém s pohonem olejového čerpadla.
Dej vědět jak si dopadl.

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Keram01 »

Tak vcera som aj ja dal preventivne vymenit unasac olej. cerpadla. Passat variant 2.0TDi BMP 2006 naj. 160 000Km manual
Uz bol dost opotrebeny aj v strede a siel tam ten kratsi z tych dvoch.
Přílohy
IMG_4735a.JPG
IMG_4737b.JPG

Uživatelský avatar
soptiik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 07.01.2012 22:32
Bydliště: Mělník

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od soptiik »

Mám na vás dotaz...podle toho co tu čtu se to týká hlavně motorů BMP. Slyšeli jste (nebo má někdo tu neblahou zkušenost) že by se toto dělo i u motorů BKC ??? Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Keram01 »

Panove, mam taku otazku, je mozne ze by sa po vymene sestihranu na olej. cerpadle dvyhla spotreba paliva?
Pri jazde 130km/h tempomat sa dvyhla priemerne o liter a na volnobeh pri vypnutej klime o 0.1 co som mal 0.5 a teraz je 0.6
Aj motor ma iny zvuk co som hned pozoroval po prevzati auta.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od uncompromised »

Keram01: nic jiného se na tom autě nedělalo?

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: Kontrola olej. cerpadla

Příspěvek od Keram01 »

Ani nie len výmena oleja,hriadelky,filtrov a to vše. A všimol som si,ze mám uz aj trocha zaprasenu hasiči od oleja čo je na turbe.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“