táhne doprava ....

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
MilaB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

táhne doprava ....

Příspěvek od MilaB5 »

Ahoj lidi,

mam Passata 3C, 2,0tdi 103kW, rv07. Najeto 108tkm a asi před 5ti tisíci začal vždy po přidání plynu tahnout doprava...

Měnily se - přední ložiska, siláky, kontroloval se spodek a dělala se asi 5x geometrie, protože každej kdo to viděl to zkoušel na geometrii.

Paradox je, že když nepřidávám plyn, nebo brzdím auto jede naprosto rovně, ale jakmile v jakékoliv rychlosti přidám, tak se začne táhnout vpravo a musím volantem cca o 2 cm dorovnat :-(. Auto jsem kupoval nový, takže nic skrytýho tam zatajenýho nebylo ale je to záhada. Ještě k tomu se mi sjíždí docela razantně vnitřek pravé přední gumy ...

Poslední co chci zkusit jsou přední tlumiče, jestli nejsou nějak nakoplý...

Takže jesltli máte někdo nějakou zkušenost, radu nebo klidně i jetý přední tlumiče na prodej, dejte vědět. ;-)

Díky Míla

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: táhne doprava ....

Příspěvek od mrmaryII »

Ak je ta geometria na 100% dobra, tak by som povedal, ze toto moze uz robit len tlmic, alebo jeho lozisko. Kedze sa ti nadmerne osupava pneumatika a capy a silaky su urcite dobre, nema tam uz co robit takyto problem.
Nie je tlmic zaolejovany?
Ked odlahcis napravu, tlmic na hornom lozisku sedi dobre a je to pevne?
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
MilaB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne doprava ....

Příspěvek od MilaB5 »

Siláky jsou staré asi měsíc a ložisko tak 3 měsíce, takže to jsem automaticky vyloučil. Na tlumiči olej vidět není, ale tenhle týden asi koupím nějaký nový a zkusim je tam prostě dát a budu doufat že je to ono ... Děkuji za další názor co se přiklání k tlumiči ;-), začíná mě to už přesvědčovat, že se blížím uspěšnému řešení :-)

Nicméně každý další napad beru.

Díky

Míla

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: táhne doprava ....

Příspěvek od mrmaryII »

Este by som sa pozrel na capy a tycku riadenia na tej strane, kde ti to zerie pneumatiku. Niekde ta vola musi byt. V kazdom pripade na dobrej geometrii by clovek, ktory s nou vie robit take chyby na podvozku zistil. Nechapem, ako mohli robit 5x geometriu a nezistit, kde je problem. Ak ti to zerie pneumatiku a zmenia sa jazdne vlastnosti pri akceleracii, potom musi byt na naprave niekde vola. Samotnemu nastavovaniu geometrie predchadzaju urcite ukony, pri ktorych musi mechanik zistit vole na capoch, tlmicoch, loziskach nabojov a tlmicov a ulozeni ramien. Skusil by som este iny servis s tou geometriou, teda ak k sucasnemu nemas nejaky citovy vztah :)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Super TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2009 14:31

Re: táhne doprava ....

Příspěvek od Super TDI »

..také jsem to řešil...a bylo to gumama. Koupil jsem nové (DUNLOPy) a auto jede rovně a hlavně se i lépe chová na silnici

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: táhne doprava ....

Příspěvek od Alficek »

To vypada, jako kdyby jedno predni kolo melo vetsi obvod nez to druhy :-)

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“