unik oleje do chladiciho systemu

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
alxis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.07.2010 15:11

unik oleje do chladiciho systemu

Příspěvek od alxis »

Mám Passata Variant 2.0 TDI, koupený v červenci 2007, v březnu 2010 olej v motoru, v autorizovaném servisu opraveno za 12 tis. Kč, vyměnili chladič oleje, nyní červen 2010, závada znova, nepřišli na to čím to je, těsnění pod hlavou v pořádku, tak prý zbývá hlava motoru a tak ji vymění, to však znamená další peníze a že ta první oprava byly vyhozený peníze. A navíc není jisté zda to problém odstraní. Nelze vyzkoušet těsnost chladícího systému? Máte někdo nějaké zkušenosti? Jednak s touto závadou, vyskytuje se tento problém i u někoho jiného? a jak postupovat? A aby u Passata byly po 2letech a 8 měsících provozu takové problémy? /mám už čtvrtého a nikdy nic/.

alxis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.07.2010 15:11

Re: unik oleje do chladiciho systemu

Příspěvek od alxis »

Tak se Volkswagen zachoval slušně, opravili mně to zadarmo.

rvlcek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.11.2009 08:56

Re: unik oleje do chladiciho systemu

Příspěvek od rvlcek »

Měl jsem podobný problém v chladici kapalině byl olejový rosol. ten způsobil prasklý chladič oleje oprava cca 5000czk v autorizovaném servisu od té doby v pohodě mám rovněz 2.0 TDI 16V (motor BKP) 103KW červen 2007 najeto 150k.
U Modelu rok 2007 už ale hlavy praskají jen vyjíměčně bylo to pravidlem u Starších modelu 05. a 06. a to hlavně 16V, 8V označení BMP byly celkem v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“