2.0 TDI 103kW chrastí v motoru

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

2.0 TDI 103kW chrastí v motoru

Příspěvek od Pšenda »

Ahoj chlapi, nemáte někdo zkušenost s touhle závadou: dnes těsně před servisem ( do servisu 600 km) při 250.000 km začal být motor hlučný, nebylo to klepání ani škubání, ale začal tak divně mlátit, po ujetí cca 100 km na dálnici ve 130 km/h v něm zaškubalo a chcípnul, nešel ani nastarovat a po vychladnutí jsem to opět zkus, to chytnul, ale nevím, zda jsem udělal dobře, protže v něm pěkně chrastí, takže jsem to ihned chcípnul a nechal se odvést na podvalu :( teď jsem dorazil,tak by mě zajímalo čeho se mám chytit, jako první sundám víko ventilu a uvidí se, ale ještě jsem slyšel o nějaké olejovém čerpadle a slabému řetízku, čímž by následovalo buď zadření či potkání ... Tak doufám, že mě potěšíte a bude jen nějaká kravina, i když motor na to podle zvuku opravdu nevypadá. Díky Díky!!!
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: 2.0 TDI 103kW chrastí v motoru

Příspěvek od Pšenda »

Tak už mám závadu ... Po úplném odstrojení jsem zjistil, že se povolila jedna kladka a řemen o zub přeskočil, tak sundám hlavu a uvidíme, co to všechno udělalo.
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Pšenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.06.2011 20:20
Bydliště: Dobříš

Re: 2.0 TDI 103kW chrastí v motoru

Příspěvek od Pšenda »

tak uřesnění závady, posunutý rozvodový řemen byl jen kosmetickou vadou ...Po bližším zkoumání se zjistilo, že praskla kliková hřídel na posledním válci :( kamarád ze škodovky, kroutil hlavou, že prý se s tímhle ještě nesetkal ...Kdybste měl někdo motor na prodej, dejte prosím vědět! Díky
VW Passat Variant 2.0 TDI 103 kW 05

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“