olejové čerpadlo

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
vanikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2017 21:04

olejové čerpadlo

Příspěvek od vanikmartin »

Ahoj, omlouvám se za založení nového tématu, ale je jich tu velmi mnoho a nenašel jsem to správné.

Mám passat B6 2.0TDi 103 kw BMP r.v. 2006. Dle ověření ve VW byly dělané rozvody 145.000km, nyní má auto cca 210.000km ( kupováno v českém bazaru )

Budu tedy teď měnit rozvody a olej s filtrama. Protože jsem na mnoha web stránkách četl, že tyhle auta trpěli na prokluzování šestihranu v olejovém čerpadle, což může vést v lepším případě k odtažení vozidla, v horším k zadeření motoru :evil: Chtěl bych se zeptat, zda by někdo nevěděl, kdy je dobré ten ventil na olejovém čepradle, nebo jak se to jmenuje zkontrolovat a případně dát do kupy a jaké jsou asi možnosti. Někdo říká, že je dobré to udělat když se mění olej, jiní zase, že je dobré to udělat s rozvodama, protože prý musí stejně dolů, aby se tam dalo dostat. Nerad bych někomu sedl na špek a tak, bych byl rád, kdyby mi někdo mohl poradit. Mechanik ke kterému obvykle jezdím, o tom prý ještě neslyšel... 8O Také by mi pomohlo, kdyby jste mi mohli, alespoň přibližně říci, na kolik to tak vyjde a jestli by někdo neznal mechanika v Ústí nad Labem nebo blízkém okolí, který s tím má zkušenosti. Nerad bych to nechal dělat někoho, kdo to ještě nedělal.

Předem každému děkuji i jen za snahu :))))
Audi A4 Avant B5 1.9TDi 85 KW AJM
VW Passat Variant 3C Highline 2.0TDi 103 KW BMP

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: olejové čerpadlo

Příspěvek od vlado 14 »

tu na fore to spravuje sharik4x4 http://www.vyvazovaky.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

vanikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2017 21:04

Re: olejové čerpadlo

Příspěvek od vanikmartin »

Ahoj děkuji za odpověď. Zkoušel jsem web vyvazovaky.cz nenašel jsem tam odpověď na žádný z mích dotazů. Poslal jsem email na adresu z tohoto webu, ale odpověď byla pouze: " vše je na stránkách, stačí číst." Sorry, ale já ani nevím jestli vyvažovák je šestihran v olejovém čerpadle. Takže z toho nejsem moc moudrý ... Kdyby někdo náhodou věděl a dokázal mě aspoň správně nasměrovat, byl bych vděčný :))))
Audi A4 Avant B5 1.9TDi 85 KW AJM
VW Passat Variant 3C Highline 2.0TDi 103 KW BMP

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: olejové čerpadlo

Příspěvek od Qido »

Žádnou náhodou. Všichni víme.

Nic nevymýšlej, omluv se Sharikovi za stupidní dotaz a domluv si servis. Tečka.

Tady máš 45 stránek včetně obrázků. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... ov%C3%A1ky" onclick="window.open(this.href);return false;

Není to žádný ventil ani nic takového. Servis se neváže na nic ostatního, jen je fajn s tím rovnou vyměnit i olej.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: olejové čerpadlo

Příspěvek od teekey »

2vanikmartin:
nic nevymyslej, zavolej sharikovi4x4 a objedne se u nej. Vypusti se olej, sunda se vana a pak zbytek. Vymeni se potrebne casti, vse zpet a da se novy olej. Uz si nepamatuji jak dlouho to sharikovi trvalo myslim 2-3h, mozna min :)
http://www.vwglobe.cz/clanky/passat-3c-kontrola-olejoveho-cerpadla/
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“