Bliká kontrolka žhavení!!!

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
26peto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 09.05.2009 12:16
Bydliště: Bratislavsky kraj

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od 26peto »

Zdravím mne dnes zasvietilo zhavenie a Motor do dilny dal som na vag a vypisalo my toto
000564 regulace plniciho tlaku meze regulace prekroceny
P0234 - 006 zkrat na plus

Hodilo má to do nudzoveho režimu vypili turbo ale v jazde som pokračoval až keď som znov naštartoval tak išlo normálne

Je turbo v háji treba s ním niečo urobiť? Dik za info

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od baxxter222 »

daj si skontrolovat turbo
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od mxm1919 »

teekey píše:nejlevnesi, nejrychlejsi a casto i velmi napomocnou radou je diagnostika.
Tyto problemy muze zpusobovat tucet ruznych veci, ktere jsou vyjmenovany na predchozich stranach toho topicu :)

no ale u me se zavada s nouzovym rezimem projevila nekolikrat i po vymene vsech 4 vstriku a napojenim na vag se nic neukazalo :)

pri jizde s ucelnym zahulem pro motor po par pokusech vyvolat chybu po spusteni diagnostiky "prekrocena regulacni mez".
jakmile to pujde, jde ven turbo na vycisteni/repasi/vymenu a uvidi se. :(
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

gambac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.10.2009 10:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od gambac »

Cau lidi mam taky tento problem přijel jsem z HK do Prahy cca 90 km ode mě z domu doFashion Areny, celou cestu jsem jel tacho 170-210 kmh auto v pohode tesne pred cilem jsem vzal solidni jámu a od ty doby to píse motor do dilny , blika zhaveni od ty doby mam najeto asi 2000 km a porad pohoda auto jede jak sileny neni problem 200kmh hodne litam takze mam najeto na BMP motoru tri sta ale bez poruch zatim me jen odeslo cerpadlo v nadrzi a hadice u turba se scvrkla jinak mamauto v puvodnim stavu a vse slape

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od teekey »

a co diagnostika, nejake zaznamy?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od filip.01 »

čaudy,tak se taky přidávám,dneska ráno startuju auto a hned po naskočení motoru začlo blikat žhavení a objevila se hláška motor do servisu,tak jsem to chcípnul,znovu nastartoval a nic,dneska jsem najezdil cca 180km auto několikrát chcípal a nic,jede normálně a nic na palubce nebliká ani nepíše motor do dílny,mám to řešit?

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od teekey »

pri startovani to nemusi byt problem, pro jistotu bych ale zajel na diagnostiku co to vypise za chybu.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od filip.01 »

tak jsem byl na diagnostice a mam tam 1 chybu - klapka řízení proudu vzduchu v sacím potrubí... Co s tím? Na jízdě nic znát neni a závada se objeví jen po ránu při startu jinak vůbec a to jen občas...

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od filip.01 »

o jakou klapku přesně jde? myslim pod jakým názvem to hledat v autodílech,díky

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od teekey »

vice info ZDE :arrow:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od filip.01 »

dejme tomu že mi blbne ta klapka,může mě někde auto nechat,že by přestalo jet?nebo se dá jezdit? doteď mi to udělá jen občas a vždyky po ránu když je auto studený,rozsvítí se žhavení a motor do dílny,chcípnu to a pak už nic ani během dne... já jen že jezdim občas dálky,jestli to má řešit hned... díky za rady

tojfa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.09.2013 10:11

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od tojfa »

Ahoj lidi,
prosím o pomoc. V servise si neví moc rady.

Při startu i jízdě mi svítí kontrolka engine (vzducholoď) a bliká kontrolka žhavení. Passat 3c variant, motor CBAB, r.v. 05/2009, automat, 2.0TDI, 103kW

Auto jede naprosto normálně, spotřeba stejná. Týden předtím mi svítilo na maxíku Špatný snímač hladniny oleje. To již zmizelo + 3 dny zpátky jsem měl komplet auto a maxidot v němčině (jako by jste vytáhli baterku - tovární nastavení....elektrika? Na kuny a podobnou havěť jsem koukal, žádné viditelné známky. Diagnostika vypisuje tyto chyby (2) + sporadická snímač hladiny oleje:

Mechanik mi řekl, že mu to nevypisuje žádná řešení....
VIN : WVWZZZ3CZ9E134700
VAG
číslo: 03L906022QD

Jméno: R4 2,0L EDC G000AG

Kódování: 03 0000078
Verze software: 6209
DTC


: SAE P246E :60 Snímač 4 teploty výfukových plynů, řada válců 1 elektrická závada Lamp OFF
DTC
: SAE P246E :E0 Snímač 4 teploty výfukových plynů, řada válců 1 elektrická závada Lamp ON


Díky za pomoc, asi mě čeká návštěva autorizáku, ale mám takové pojištění (Defend), které kryje mechanické poruby (všechny vnitřní mazané součástky), tak bych rád věděl co by to mohlo být ať vím jestli to spadá do krytí, páč se tam musí volat první...

KamilV11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.01.2013 15:57

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od KamilV11 »

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu.
Ráno nastartuji, auto umře, bliká kontrolka žhavení a píše motor do dílny - druhé nastartování bez chyby a nic nesvítí a nepíše žádnou závadu. Celý den jezdím a vše bez chyby.

Diagnostika píše "Závada na řídící jednotce" - ale nic konkrétního.

Motor 2.0Tdi - BMP - 103kW

TadyAnonym
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 13.05.2008 20:43

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od TadyAnonym »

mě když blikali žhaviče tak to byl regulační ventil turba ! po vymeně nic nebliká :D jen jsem zapoměl dotáhnout trubku na chlazení turba a prokapaval mi olej, ale znova jsem to přerval a pohoda a jezdím ... sice ventil origo 4600 ve VW ale co už :D

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení!!!

Příspěvek od Nemo »

filip.01 píše:dejme tomu že mi blbne ta klapka,může mě někde auto nechat,že by přestalo jet?nebo se dá jezdit? doteď mi to udělá jen občas a vždyky po ránu když je auto studený,rozsvítí se žhavení a motor do dílny,chcípnu to a pak už nic ani během dne... já jen že jezdim občas dálky,jestli to má řešit hned... díky za rady
Auto ťa nenechá, akurát neviem či si si všimol ale keď má auto problém s touto klapkou, že je vylomený zub na umelom kolečku vnútri a nechodí ako má tak sa zvykne aj nezatvárať a vtedy auto zhasína takým trošku zatrasením akoby, nie potichu ale ho akoby potrasie. Myslím, že keď pohľadáš trochu nájdeš tu aj obrázky k tomu :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Poruchy čerpadel“