Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od maweric »

romaneek píše:Taky se tady přidám.
V Plzni doporučuji Jirku- dragpower.cz dělal mi obě auta a spokojenost.
Na passatu mám s chipem (upraveno ve 150000) najeto 50000 km a poté dalších 20000 km s turbem 1749VA (pořád to bylo málo), nikdy žádný problém. Olej měním po 10tis.
Jinak M+H co vím stále software neupravuje, úprava probíhá v zahraničí. Výhodou je, že mají brzdu..

R..
Jojo v Rakousku, ale nevidim v tom rozhodne problem ba naopak :wink:

Ale 100 lidi, 100 chuti :wink:

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od motorpower »

No je to dobrý internetshop/ vlastní zkušenost OK/ to ano, ale úpravci?? Stačí si přečíst stránky a je tam opravdu dost perliček. Ono nestačí aplikovat sw, je dobré především pochopit jak auto funguje.

Tak jen namátkou:
Benzinové a dieselové atmosférické: + 8 – 15% výkonu a kroutícího momentu

Tuningem takovéhoto vozu se při naší úpravě dosáhne hlavně podstatně lepší dynamiky plynového pedálu, vůz se daleko lépe rozjíždí a reaguje rychle na požadavek výkonu. Nejedná se o úpravu typu „formule“ ale každý řidič takového vozu moc dobře pocítí, co jsme pro něj úpravou udělali. U mnoha vozů se docílí posunutí maximálního kroutícího momentu směrem do nižších otáček což má za následek další „příjemno“ a navíc dojde ve většině případů k úspoře paliva, která je ale také vždy závislá na „tíze nohy“. (viz. další často kladené otázky – spotřeba vozu).


Spoustu zákazníků má tendenci se hnát za každou cenu za čísly spojenými s maximálním výkonem… kolik že to vůz bude mít koní (kw) po úpravě…

Je to něco podobného, jako když si jdete koupit hifi věž, nebo reprobedny…dnes již mnoho z Vás tuší, že lákavé popisky 1000W a 1500W nebo dokonce 2000W jsou jen lákadla „na oko“, ale nic to nevypovídá o kvalitě muziky, natož pak realitě skutečného výkonu.

Ano, výkonové hledisko je zajímavé, ale hlavně u turbo-dieselových motorů, kde se max. výkon nachází nejčastěji až někde na hranici kolem 4000 otáček je daleko důležitější parametr kroutící moment, průběh kroutícího momentu a průběh výkonové křivky. V tomto režimu se chtě nechtě nacházíte více jak v 95% jízdy. (nejedná-li se o závodní speciály, na jejichž SW úpravách se také podílíme).

Dva vozy které mají stejný maximální výkon mohou jet úplně jiným způsobem. Jednou si jízdy opravdu můžete užít a jednou je to spíše ke zlosti s lomcováním vlastního těla v sedačce díky špatným průběhům momentové a výkonové křivky.


A jak to má být tedy správně? Na to už má každá firma svoji „zaručenou odpověď“, ale výsledkem by dle našeho názoru měla být dynamická odezva plynu již v nízkých otáčkách, snadnější rozjezdy s vozem, daleko rychlejší odezva plynu po výkonovém požadavku (po sešlápnutí plyn. pedálu) a samozřejmě silnější a pružnější zátah celého vozu, díky čemuž se přispěje k větší bezpečnosti jízdy (vůz daleko lépe „poslouchá“), k bezpečnějšímu předjíždění. Když k tomu všemu ještě přidáme nezanedbatelné ušetření paliva čímž se úprava i v brzké době zaplatí tak už chybí jen přirozený a upřímně navozený úsměv řidiče hned po té co odjíždí z naší firmy a prvně „vezme“ za čerstvě zařazenou dvojku ;-)

Víte co, přečtěte si to celé a kdo tomu aspoň malinko rozumí tak se po.......smíchy.
Méně k smíchu je pozvání na změření a kontrolu sw. Čteno mezi řádky, vykrádání sw.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od maweric »

Petre ja ti rozumim, ale me staci, ze ten SW jpravuji v Rakousku a ne ten kdo sepsal tyhle reci.
A hlavne recerence lidi, kteri ten chip maji i 5 let a nemaji zadny problem.
Chapu ze to takhle vypada komicky, ale s kvalitou te upravy to nema nic spolecneho :good:

Kdyz pojedu Prahu necham si to u tebe klidne odbrzdit aby jsi sam videl :wink: souhlas?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od motorpower »

Spíš si logni požadavek na plnící tlak a další, jmenovitě 3,7,11. A pošli. Většina lidí, včetně této firmy si pletou úpravy výkonu s prodejem hifitechniky, ale tak to prostě není. Co se týká referencí tam u vás tak to nevím, ale se dvěma auty jsem měl čest a krom naivní úpravy, nikoho nenapadlo se podívat ani pod kapotu. Auto s porézním podtlakovým systémem, opravdu nejede jak má , ani pokud by to upravil pánbůh. Ani bych o nich nevěděl, před dvaceti lety rozhodně nic neupravovali, ale kupoval jsem od nich a vše přišlo jak mělo. Jako E shop OK, to druhé ne.
A k tomu hromada marketingu který mě otravuje spolu s další reklamou na webu.
Zítra prosím zavolej, něco bych potřeboval. Dík.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od maweric »

OK brnknu ti :wink:

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od pig »

Mám chipnuté tři roky nebo čtyři, najeto cca 80tis, všechno vypadá ok, neboj se toho :-) na praseti kde je původních 77kw to je snad nutnost, to nemůže v originálu jet. Teď teda jdu dělat spojku, ale za to může už spíš celkově těch 200k a to že dost často tahám těžkej vozejk.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od maweric »

Jojo, karu jsem taky tahal a spojku mam delanou cca ve 190 tis. Dle meho nazoru nic neobvykleho kdyz auto pouzivas a nejezdis s nim jen na nakupy :mrgreen:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od ppfox »

já ji dělal ve 160 cca :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od hkr »

Ja 150 :D
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Pajimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2017 21:08

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od Pajimir »

Velice dobrá zkušenost s Chiptuningem. Mam Golf plus 1.9 tdi bxe 77kw r.v. 2008, kupováno nové a chipnuté při 17tis. km, spotreba na dalnici 130- 140 km/h pred chipem 5,6 - 6 litru, chiptuning provadel http://www.tdifun.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Český těšín.
Měřeno na brzdě před chipem mělo auto 85kw a 260 Nm, po konzultaci s panem Hajkem dáno na zlatý střed 102kW a 330nm.
Dá se i více ale pak trpí spojka, klika, dvouhmota atd.
Spotřeba po chipu totožná ale auto úplně jiné, radost s tím jet, všem doporučuji a cena nebyla přemrštěná a vše vysvětlil během chipu cena 7.5 tis kč.
Jinak asi jsem divnej ale olej a filtry vždy měním sám vždy na jaro a na podzim cca po 7 tis Kč.
Je to ta nejmenší investice pro motor a máte klid.
Záležitost 1150kč a mám jistotu že si motor chrochta, Olej Castrol turbo Edge 5W40 liju celé 4 litry = 850kč koupeno mototechna Karvina,( ověřeno u Castrolu že to není panč olej z Polska) POZOR nedávat pro BXE MOTOR normu 507.00 ale vždy 505.01 kvůli mazání něčeho v motoru zdvihatek či co( viz plno článků na toto téma a vyšlo ve světe motorů), takže kdo dáva 5W30 long life tak tomu dražším olejem spíše škodí,samo že když mění často nebo po 15tis tak to není tak zlé. Dále vždy měním vzduch a olej filtr od Manu asi 300kč, dohromady teda 1150kč. Zanedbatelne peníze předejití drahých oprav složitého dieslu. Naftu beru jen na Benzina či Omv ale obyč plus přidávam vždy VIF.
Co se týče spotřeby tak motor při 130 km/h docela točil nějakých 2700ot/min a přitom po čipu byl nej krouták mezi 2100 - 2400ot./min tak jsem pátral a nechal udělat ůpravu převododvky přidáním 6tého stupně.
Upravu dělali v Praze dva bráchové ing. Kalivodové radost je sledovat při ůpravě, http://www.eurotuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.
Přidáním 6tky motor při 130km/h točí jen 2200ot.min a je to hned poznat na tišším chodu v kabině a hlavně spotřebě.
Ted jezdím dalnici při 130km/h mezi 4,8 - 5,3l na 100km. Motor se tím také šetří 2700ot bylo fakt moc.
Tato úprava je sice dražší 33tis kč, ale u nového auta se plně vrátí.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od Prochy01 »

Takže si nesmyslne dotlacil 40k (33+7,5) abys měl ještě menší výkon než základ u silnějšího 2.0 a k tomu strávil x hodin po různých garazich - no to se sakra vyplatí ;-))))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Pajimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2017 21:08

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od Pajimir »

Ano nesmyslně záleží na ůhlu pohledu, mě to vůbec nemrzí. 2tdi jede fakt o o moc lépe ale tech problému za to fakt nestojí. Co se týče ceny byl nový skoro o 100 tis kč dražší. Takže jsem z jiného ůhlu vlastně 60 tis ušetřil a hlavně do auta žadné opravy zatím nedal.

Pajimir
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2017 21:08

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od Pajimir »

Jinak co se týče času, 6tý převod 5 hodin práce, a chip byl za 2 hodky hotov plus diagnostika motoru kterou ti v origo v servisu akorat mlží a k autu pořádně nepustí, takže jeden den my za to stál. A tam ti to u vw na brzdě nezměří.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od skacel99 »

Na 1,9 TDI se dělala i 6q převodovka jako celek :wink: Ale je pravda,že ten 6q od Eurotuningu je mnohem delší. Stará GIII TDI mi kdysi po téhle úpravě jela na 3000 ot/min asi 180 :laugh:
Jinak 6q u GV 2.0 TDI 4motion točí při 130 km/h taky asi 2200-2300 ot/min :wink:
Z těchhle úprav jsem už vyléčenej,protože při následným prodeji auta to nikdo neocení. Dělám už jen to,co jde jednoduše vrátit nazpět a díly rozprodat.

Uživatelský avatar
hellmuth
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 08.03.2013 23:55
Bydliště: Praha 6

Re: Chip Tuning 1.9 TDi 77kW

Příspěvek od hellmuth »

Chlapi jen dotaz :má někdo osobní zkušenost z přítomných? Jen se na firmu ptám,zaujala mě ta sleva :-) osobně se svěřím asi k Motorpower.
https://www.mereni-vykonu.cz/chiptuning ... -cr-103kw/" onclick="window.open(this.href);return false;
DP FD17
Mírnými poklepy docílíme požadovaného tvaru! A co nejde silou jde ještě větší silou.

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“