Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od KJirka »

zdravím do Břevnova, místa mýho dětství a můžu s tebou asi jen souhlasit. Pokud někdo chce natankovat opravdu výjiměčnou naftu, tak ta Ultimate opravdu překvapí. Nejde to pozant hned, ale po pár desítkách km motor úplně ztichne a vysloveně cítíte, jak mu to palivo chutná. Neříkám, že dostane křídla, ale nádherně šlape. Mám to do NDR (jak někdo vtipně napsal) taky hodně blízko, ale bohužel k nejbližší pumpě Aral i tak dost daleko. Pokud ale budete mít příležitost, neváhejte vyzkoušet. Nezapomeňte ovšem, že výsledek testu závisí na obsahu zbylých sraček ve vaší nádrži.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od uncompromised »

hm, tak v Rakousku jsem žádnou Aralku nenašel, nejblíž mám OMV, pak Shell,a le to už se mi tak nevyplácí pro to jezdit, tankujete někdo v Rakousku?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od uncompromised »

mám takový dotaz, všude se píše, že při běžném načipování o 30koní, zůstává spotřeba stejná. Na stránkách jedněch "chiperů" jsem četl, že je možný upravit mapy, na nižší spotřebu se zachováním výkonu, ale nikde jsem se nedočetl o zkušenostech, o kolik je tak zhruba reálně možné snížit spotřebu, co myslíte?

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

a za kolik bys chtěl s 1.9 jezdit? :mrgreen: Říká se, že při stejném stylu jízdy jde spotřeba dolů, ale jelikož mám filtr pdf nebo jak že se to jmenuje, tak jezdím stejně v mírně vyšších otáčkách. Obecně říkám, že i já s 2.0 umím jet za 4.3 litru při využití max kroutáku mezi 1500-2000 ot., ale to je jízda o ničem (nehledě k pdf, spojce, ostatním součástem motoru). Spotřeba mi při běžné jízde v průměru zůstala stejná, kolem 6 litrů.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od uncompromised »

Benetty: nemám 1.9 a neptám se protože to chci, ale zajímá mě kam až je možné reálně zajít. Včera večer jsem po okreskách najel cca 70km, jel jsem vyloženě na spotřebu, ale nezdržoval jsem takže běžně 90-100km/h, do 2000ot/min, sem tam nějaká dědina apod. Spotřeba vyšla na nějakých 5,5l, ale dlouhodobou mi kompjutr ukazuje nějakých 6,7l ale dost teď jezdím po městě a občas myslím na DPF, takže i tak je to dobrý

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od KJirka »

všechny auta, který jsem měl čipovaný, jezdily následně s menší spotřebou. Markantní to bylo u 2.0 TDI PD, tam to šlo možná tak o 0,5 litru dolu, přičemž výkon byl v poslední fázi života motoru cca 140 kW. Je třeba si uvědomit dvě věci : 1) úpravou map nedochází jen k regulaci množství paliva, ale taky vzduchu, kterej máme naštěstí zdarma. 2) po úpravě, při stejným jízdním režimu, není třeba tolik šlapat na plyn, aby se dosáhlo stejnýho výsledku, jako před úpravou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“