Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Comendattore
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.04.2009 20:28

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Comendattore »

No myslim ze sveho passata 125 kw necham chipnout u Dieselpower.Zatim na me pusobi nejlip. A jsem zvědavej na další výkonovou variantu na jaře příštího roku 8)

Uživatelský avatar
kemar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od kemar »

Sice to není Passat ale Octavia 2,0TDi 103kW BKD
Chip u DieselPower
Cenovka akcnich 8500,-Kč
Vloni na podzim
169ps
383Nm

Uživatelský avatar
chucky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od chucky »

kemar píše:Sice to není Passat ale Octavia 2,0TDi 103kW BKD
Chip u DieselPower
Cenovka akcnich 8500,-Kč
Vloni na podzim
169ps
383Nm
skoda_octavia2_20tdi_marek_kadlec_porovnani.pdf
pekny
STEINBERGER CHIPTUNING - http://www.steinberger.cz - měření výkonu na brzdě, diagnostika, profesionální chiptuning a softwarové optimalizace.

Uživatelský avatar
jan.fort
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 27.10.2009 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od jan.fort »

Muzu doporucit :-)
hobbyvw píše:Možná jako návod k přemýšlení tohle:

http://race.dieselpower.cz/Produkty/kat ... 62&motor=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Odstranění DPF a navýšení výkonu 140hp-166hp/394Nm od fi.DIESELPOWER s.r.o.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Sullaco »

Dotazoval jsem se ohledně chipování 2.0 Tdi BMP, s ohledem na mnou v budoucnu vyšší náběh km. Bylo mi odpovězeno toto viz níže. Takže jsem se rozhodl, že až odejde DPF, tak to tam dám.

Dobrý den,

myslím,. že vlastníte vůz s asi nejlepším a nejspolehlivějším motorem, který se do Passatu 3C dával. U těchto typů motoru nebývají problémy s motorem, ale spíš s filtrem pevných částic.
Jestli s ním nemáte problémy, tak buďte rád, ale počítejte, že se časem ozve. Životnost těchto filtrů je cca 120-220.000 km. Záleží tu hodně na kvalitě paliva a provozu vozu. Nový filtr přijde zhruba na 25.000,- Kč.

Pokud se vůz dobře upraví pomocí chiptuningu, tak nezaznamenáte vpodstatě žádné snížení jeho životnosti. Všechny naše základní úpravy jsou dělány s velkým ohledem na životnost motoru a dalších hnaných součástí.
Konkrétně u vozů 2.0 TDI 140PS s DPF neslibujeme po úpravě ani těch 170 PS, ale pouze cca 166 PS a to z důvodu zachování bezpečného fungování filtru.

Jsme schopni u tohoto vozu v případě zájmu filtr pevných částic odstranit. Úprava zahrnuje softwarové a hardwarové odstranění DPF a zároveň i chiptuning.
Cena této úpravy je 23.500,- Kč bez DPH.
V případě, že byste se rozhodl pro odstranění, tak Vám do budoucna odpadne myšlenka, že si budete muset někdy kupovat nový. Přijemné je i snížení spotřeby o cca 0,5-1l/100km.


Pokud chcete pouze chiptuning, tak jsou k dipozici 2 varianty - EKONOM a FULL viz http://race.dieselpower.cz/Produkty/varianty-uprav.php" onclick="window.open(this.href);return false; .
K EKONOMU určitě doporučujeme přikoupit službu diagnostiky před a po úpravě za 1.000,- Kč bez DPH. Cena EKONOM + diagnostika je v případě Vašeho vozu 7.000,- Kč bez DPH.



S pozdravem

Adam Bělský

DIESELPOWER s.r.o.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

Sullaco: Takže jsem do toho prásknul. Nechal udělat chip u TDIfun - viz. moje vlákno v sekci nejen my passat. Mám taktéž BMP, tankuji kvalitní naftu. Loni mi pásovec změřil zanešení filtru 3%, před pár dny jsem byl na chipu u TDIfun a ten mi změřil zanešení filtru 4,3%. Takže se nabízí otázka: je myšlena životnost zanešením filtru nebo náběhem kilometrů? K těm 4,3% uvádím, že mám najeto 191 tkm. Apropo budu měnit filtr za 30 tkm, když budu mít zanešených max. 10 procent? Zatím to vychází co rok, tak 1%..... Při chipu a většímu zatížení motoru vznikají větší spádové teploty a filtr se lépe regeneruje, tudíš by se ozvat neměl. Snad je to logické.....s snad to píšu správně.....

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od pásovec »

Zanešení filtru je jinak než si myslel. To se průběžně mění a průběžně vypaluje. Máš veliké štěstí, že to máš pořád na těchto nízkých číslech. Jinak jsi se rozhodnul správně na TDIfun.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

pásovec píše:Zanešení filtru je jinak než si myslel. To se průběžně mění a průběžně vypaluje. Máš veliké štěstí, že to máš pořád na těchto nízkých číslech. Jinak jsi se rozhodnul správně na TDIfun.
To doufám, že jsem se rozhodl správně :mrgreen: Ale zatím se mi to moóoc zamlouvá :mrgreen: Jinak myslím, že to není o štěstí, myslím, že je to o naftě a stylu ježdění. Nebo ty myslíš, že to tak není? Zas tolik toho o tom nevím :oops:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od pásovec »

Je to hlavně o stylu ježdění a kvalitní naftě. Dáváš tomu pěkně, verva a německo...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

pásovec píše:Je to hlavně o stylu ježdění a kvalitní naftě. Dáváš tomu pěkně, verva a německo...
Jo jo, verva.... Ted se chystám na Aralku do NDR pro Aral diesel ultimate, tak uvidím, ale asi zůstanu u vervy, podle všeho se mi opravdu osvědčila a cena přijatelná

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od pásovec »

Podle všeho je ultimate bez biosložek. Takže pokud můžeš, tankuj ultimate :mad3:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

No tankovat Ultimate můžu, v dostupnosti není problém, spíš trochu v ceně :| Myslím, že vychází někde kolem 37 kaček oproti vervě za 31

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Sullaco »

Hlavně to chce trochu pořádně jezdit a né to šolichat. Takže je chip znát jo? :D

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od Benetty »

Sullaco píše:Hlavně to chce trochu pořádně jezdit a né to šolichat. Takže je chip znát jo? :D
Je to znát krásně, doufám, že budu spokojen. Nechá se po výpadovce krásně držet nějakých 120 -140 kmh (jen tak čtvrt až půl plynu). Vidíš auto, přišlápneš dojedeš předjedeš, povolíš, prostě paráda. Včera jsem jel ze srazu a jelo se moc fajn, trochu svižně koncová spotřeba 6.3 l. Motor běží jakoby lehčeji a možná i tišeji....

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Chiping 2.0 TDi, o kolik a za kolik?

Příspěvek od pasat »

Benetty píše:No tankovat Ultimate můžu, v dostupnosti není problém, spíš trochu v ceně :| Myslím, že vychází někde kolem 37 kaček oproti vervě za 31
Verva - Verva. Víš že Benzinu (Vervu) vlastní Poláci? :?

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“