Chip DSG

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
misapietro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 13.06.2008 09:12

Chip DSG

Příspěvek od misapietro »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s chipem na 2,0 TDI 103kw DSG. Chtěl bych to trochu oživit a slyšel jsem, že se sníží i spotřeba.
Kdyby někdo něco - zkušenosti, kde, zakolik atd.
Díky
Naposledy upravil(a) misapietro dne 04.10.2009 12:57, celkem upraveno 1 x.
VW PASSAT VARIANT 2.0TDI DSG Sportline

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Allbacore »

misapietro píše:Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s chipem na 2,0 TDI 103kw DSG. Chtěl bych to trochu oživit a slyšel jsem, že se sníží i spotřeba.
Kdyby někdo něco - zkušenosti, kde, zakolik atd.
Díky
Ja mam chip od BSR, vrelo odporucam....nemusis do ziadnych servisov behat, vsetko si dokazes spravit sam
http://www.bsr.se" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.bsr-tuning.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

hobbyvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.09.2008 14:33

Re: Chip

Příspěvek od hobbyvw »

přesně s tím jsem byl u dieselpower. Navíc mám i DPF, což je komplikace. Důležité je, že má i brzdu a vidíš výsledky.

Byl jsem spokojen, nežene to za každou cenu do maxima, hlídá teploty DPF. Výrazně mi vylepšil průběh točivého momentu, mnohem plynuleji motor zabírá.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI DPF (skutečnost 112,2 kW, 152,5 PS)

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chip DSG

Příspěvek od TDIfun »

Vcera jsme delali pro jednoho clena tuhle upravu, a narust momentu kdy v serii si stezoval ze to dole nejede tak 50Nm. Prevodovka DSG po uprave radi bez problemu, serie byla namerena na brzde 340Nm po uprave 390Nm, pokud by se slo prez 400Nm musel by se upravit softwer prevodovky..

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Chip DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Spojka je v DSG 6 kvalt stavana na 350 Nm. Ma zmysel to hnad nad tuto hodnotu? Ja by som to nerobil.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chip DSG

Příspěvek od TDIfun »

DSG jsou vsude stejne jak 125kw tak 103kw tak benal. je rozdil jen soft.. 400Nm funguje, vic pak jen upravit program jinak to nemusi radit korektne...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chip DSG

Příspěvek od pásovec »

Také jsem slyšel o limitu 350nm a nová sedmistupňová dokonce jen 250nm. Dáváš pak záruku na poruchu? :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Chip DSG

Příspěvek od standokan »

TDIfun píše:Vcera jsme delali pro jednoho clena tuhle upravu, a narust momentu kdy v serii si stezoval ze to dole nejede tak 50Nm. Prevodovka DSG po uprave radi bez problemu, serie byla namerena na brzde 340Nm po uprave 390Nm, pokud by se slo prez 400Nm musel by se upravit softwer prevodovky..
ono zaleží jak dlouho bude vše v pohodě většina místních rádoby čiperú neumí změnit soft u DSG ani u tiptroniku tak těm bych se z DSG rychle vyhnul
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chip DSG

Příspěvek od pásovec »

A v čem spočíval tvůj čípink? Jenom přemapování?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chip DSG

Příspěvek od TDIfun »

standokan píše:
TDIfun píše:Vcera jsme delali pro jednoho clena tuhle upravu, a narust momentu kdy v serii si stezoval ze to dole nejede tak 50Nm. Prevodovka DSG po uprave radi bez problemu, serie byla namerena na brzde 340Nm po uprave 390Nm, pokud by se slo prez 400Nm musel by se upravit softwer prevodovky..
ono zaleží jak dlouho bude vše v pohodě většina místních rádoby čiperú neumí změnit soft u DSG ani u tiptroniku tak těm bych se z DSG rychle vyhnul
Vse jde udelat ano i upravit program, vetsinou stejne zakaznici maj strach z vetsiho momentu a tim padem je zbytecne resit program, ten se dela az je moment ale hlavne vykon vetsi nez bezne upravy.. Stejne hromada Vas co si necha udelat program ani nevi jakej maj prubeh pred a po uprave. Takze pokud to pri chiptuningu nemerete na brzde je tahle debata o nicem. Ja to zmerim a tima padem vim.. Jako napriklad misto 320Nm 340Nm v serii. Silne pochybuji ze by si tohle fabrika dovolila kdyby ty almary nemely dostatecnou rezervu...

Chiptuning delam upravou map v ECU.. Delam to dle stavu a dle grafu co mi vyjede z mereni ktere provedu na valcove brzde pred upravou a upravu map si zase zmerim i po uprave..
Přílohy
Passat_103kw_DSG_PPD_serie.pdf
(17.21 KiB) Staženo 429 x

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Chip DSG

Příspěvek od pásovec »

To říkám taky, že je důležité znát hodnoty a průběh před a po (ideálně ještě při úpravě). Kdybych to měl k tobě blíž, tak dojedu jen na změření na válcích :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
misapietro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 13.06.2008 09:12

Re: Chip DSG

Příspěvek od misapietro »

TDIfun: na kolik vyjde u tebe tahle sranda se všim všudy?
VW PASSAT VARIANT 2.0TDI DSG Sportline

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Chip DSG

Příspěvek od TDIfun »

Kompletne tahle sranda 9099,-

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip DSG

Příspěvek od Allbacore »

TDIfun píše:DSG jsou vsude stejne jak 125kw tak 103kw tak benal. je rozdil jen soft.. 400Nm funguje, vic pak jen upravit program jinak to nemusi radit korektne...
Myslim ze mrmaryII chcel naznacit ze spojka je stavana do 350nm...Ono da sa vsetko, len dokedy 8)
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Chip DSG

Příspěvek od mrmaryII »

Tak, tak. Niektore veci neoklames. Ked bude spojka, ktora to cele prenasa zatazovana vacsim krutiacim momentom, vyrazne skratis jej zivotnost. U DSGII je spojka sucha a teda este vacsia pravdepodobnost spalenia. Preto je limit pre tu prevodovku postaveny do 250Nm. Kolko v skutocnosti, ktora z nich unesie nevypocitame nikdy. Chyba vela podstatnych udajov :(
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“