2.0 TDi BKP a chip

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od Alficek »

Ještě jeden příspěvek prosím ... vypadá to, jako kdyby tu někdo honil body ....

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od Kami3120 »

kamenskyvita píše:ahojte klucí,nedávno jsem dělal vstřiky u passata bkp,řešil jsem taky spotřebu protože jsem jezdil stále kolem 7litrů,tak jsem vám zkoušel štelovat různě ty předvstřiky atd a prvně jsem to udělal o 240 stupnů,což auto jelo úplně normálně,chod motoru i startování super ale spotřeba kolem 9litrů...pak jsem to zase otevřel a vrátil jsem to hodně zpátky což bylo na 100stupnů a ejhle vše bylo super a spotřeba 5,2 na sto...je mi jedno jestli mi tohle někdo budete věřit ale samy to zkuste.něakejch 180stupnů a hodinářská práce je pěkná blbost....palubní pc mi do dneška ukazuje 8,8litrů ale pravda je úplně jinde.jestli je tu někdo z Budějovicka tak mu to rád předvedu kolik doliju do nádrže po 100km.pravda je v tom že vstřiky prý ovládej turbo,což ten rozdíl stupnů není tak razantní a na výkonu je to neznatelný ale ta spotřeba je fakt úžasná.dneska do toho nasedám s radostí když vim za kolik jezdim...


Co myslíš tím štelovaním předvstřiků jak co a kde o 180 stupnu???!! To me zajima. A co to EGR zaslepení v pohodě myslíš že díky tomu máš lepší výkon?

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od jaroušek »

myslel tím nastavení vstřikovačů--- následné povolení o x stupňů

hule
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.07.2013 10:15
Bydliště: Bukovany u Kyjova
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od hule »

Tak jsem koupil BKPčko. Co majitelé BKP s čipem? Jaké máte dlouhodobé zkušenosti? Přemýšlím že to nechám čipnout, a zajímalo by mě o kolik to máte Vy.
Díky
2006 2.0tdi 4motion 103kw BKP

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od Qido »

Měli jsme doma BKP dovezený z Francie. Rok výroby 2005! . Aby to vyhovělo tamní legislativě jednalo se o verzi s 90kw. Kupovali jsme ho v roce 2008 a pašík měl najeto 106 000km, ověřených.
Asi ve 120 jsme udělali chip. Výkon cca 120kw. Úpravce si již nepamatuji. Auto jezdilo opravdu výborně. Postupem času jsme si,ale vytrpěli nemoci 3c. Takže palivové čerpadlo, vstřikovací lišta, vstřiky, sloupek řízení. Nicméně tyto problémy považuji za chronické u 3c a BKP a nikoliv důsledek chipu.

V současné době má auto najeto 280 000km, je již prodané známému a stále funguje. Olej měněn po 15 000km.

Jednoduše řečeno, vždy jde o stav konkrétního kusu. U zachoválého kusu a renomované firmy (dieselpower apod. ) bych se toho vůbec nebál a BKP s chipem jede lépe než chiplé BMP. Osobní zkušenost.

Před 14ti dny jsem si koupil 3c variant, MY08, 4M, BKP. Najeto v současné době 193 tisíc km. Servisní historie jasná a zda se neojeví žádné problémy, vidím to na jaře na chip.

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od Filap »

Nejspíš do toho Chipu půjdu taky,pašík jede krásně ale přece jen těch 103kw a 4motion je tak na hraně :D
Passat 3C

Uživatelský avatar
robinnemecek5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 02.06.2011 21:45

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od robinnemecek5 »

ja bych zas potreboval 4motion,jak je mokro tak furt hrabu :taunt:
Volkswagen Passat B8, 2.0 TDI 140kw, Highline

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od TDIfun »

Prvne pred upravou zjistit zda vstriky nejsou na svolavacku. Po vymene za nove to jde lepe odladit. Pripadne vycisteni vstriku a serizeni.

Uživatelský avatar
irinox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.04.2008 16:53

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od irinox »

Filap píše:Nejspíš do toho Chipu půjdu taky,pašík jede krásně ale přece jen těch 103kw a 4motion je tak na hraně :D
Zdravím, mám BKP (2005)....chip od 100000km(firma Chiptuning,Praha Počernice). Auto ožilo,jezdím do šesti litrů...max.spokojenost.
Nyní má auto 270000km a vše je v pohodě :D .Olej měním po 15000km. Když tady ale čtu na clubu, co všechno se s 3c děje.........
Já mám auto od nového.......závady...v zimě mi nezavíral kufr(opravil jsem sám) + problém s centrálem u řidiče(výměna)...JINAK JEZDIM

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od hkr »

Tak jsem byl taky už u Petra z Motorpoweru, auto zkoukl, dal dohromady zpackaný úpravy od jiných dovedů, zjistil mj. že problém s největší pravděpodobností nebyl EGR (a tak ho nahodil zpátky), ale vadná váha vzduchu, takže vyměněno, poštelováno na cca 160PS a teď to pěkně vyzkoušet. Jen těch cca 40km co jsem od Petra jel domů byl nesrovnatelný rozdíl. Motor se zklidnil, v nižších otáčkách se auto tak netrápí, táhne pěkně až za 4 tis ot, parádička. Příští týden to ještě jedu doladit, protože právě zpackané úpravy z minula zabraly Petrovi dost času a já už měl naspěch o dům dál.

Motorpower super a konečně vím, že i BKP umí pěkně vrnět (i když teda s CR to je furt neporovnatelnej traktor).

Snad mi tam šoupne ještě alespoň těch 10 psychologickejch koníků :D
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od KJirka »

a kdopak se v tom předtím rejpal ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od hkr »

Jeden můj "známej", nechci ho poškozovat, ale je fakt, že moje auto(auta) už jen k Petrovi. Za ty prachy to stojí :yahoo:

Jinak tenhle známej se tim vyloženě neživí vyloženě komerčne, i když dělá machra, jak všechno umí. Takže na něho skoro jistě nenarazíte.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od KJirka »

hkr píše:Jeden můj "známej", nechci ho poškozovat, ale je fakt, že moje auto(auta) už jen k Petrovi. Za ty prachy to stojí :yahoo:

Jinak tenhle známej se tim vyloženě neživí vyloženě komerčne, i když dělá machra, jak všechno umí. Takže na něho skoro jistě nenarazíte.
njn., holt známej "doveda" :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od hkr »

Jj, s profesionalitou Motorpoweru to nejde srovnat. Prvni me ty dvere od stodoly trochu vydesily, ale uvnitr je ta investice znat, uzasna laborator, na ty nase plechovy plecky :)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: 2.0 TDi BKP a chip

Příspěvek od ricom »

hkr píše:Jj, s profesionalitou Motorpoweru to nejde srovnat. Prvni me ty dvere od stodoly trochu vydesily, ale uvnitr je ta investice znat, uzasna laborator, na ty nase plechovy plecky :)
to je taková zástěrka.. kdyby ty jsi tušil co se vše za těma vratama děje :laugh: :laugh: viď Petře :drinks: :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“