CHIP BOX VW - PD

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
migel007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.12.2013 13:46

CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od migel007 »

http://www.top-car.sk/tuning-na-auta/chipboxvw21
zdar. má s tym niekdo skusenosti, pripadne to používate ?
klady-zapory
Diky

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od motorpower »

Pošlu ti i zdarma všechno co sloupu z aut. Je to na ho...... Hážu to do popelnice.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od FandaTDI »

ale tohle má i "finetuning"! :mrgreen:
Mi neřikej, že vyhazuješ i použitelný součástky (potenciometry,...), event. někdy i šikovný přístrojový krabičky a hlavně konektory - pokud to myslíš vážně, tak si klidně pro něco zajedu, konektory (aspoň nějaký ;) ) bych použil jako učební pomůcky (konkrétněji pro udělání přechodek s přípojnejma místama kvůli eliminaci "rozpíchání" pův. drátů timhle - http://www.jb-elektronik.cz/e-shop/?act ... il&id=ID54" onclick="window.open(this.href);return false; na motorech ve škole )

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od KJirka »

nechci mluvit za Petra, ale řekl bych, klidně si pro ně zajeď :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Je fakt, že jsem ještě neviděl zápis z brzdy, kde by se tenhle "krabičák" ukázal v pozitivním světle. Tak ono je to celkem i logický, ale chce to něco o tom vědět nebo aspoň chtít to slyšet. :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od FandaTDI »

Jo to bych rád slyšel(/četl) ;) ...
Btw. ty "oblbovací" powerboxy (drtivá většina včetně tohohle) i nějakej výkon přidaj, ale pochybuju, že by s tim někdo ztrácel čas na brzdě (proč taky, když jsou to vesměs ku*vítka ... ), i když jsem viděl už i seriózní (programovatelný) powerboxy (v podstatě další řj event. i s dalšíma/vlastníma senzorama), ale ty jsou zas dražší (a to nepočítam montáž a úpravu "na míru") než seriózní chip a asi neni moc aut, u kterejch to má smysl (zachovat i tovární řj/akční členy, kterou to svym způsobem taky "oblbuje" a když to stejně vyžaduje dost zásahů do elinstalace, apod.), ale to už se dostáváme ke změnám "od podlahy" a pak už je asi výhodnější uvažovat rovnou o alternativní/vlastní řj jako např. http://www.vi-pec.com/" onclick="window.open(this.href);return false; ... ;)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od motorpower »

, i když jsem viděl už i seriózní (programovatelný) powerboxy (v podstatě další řj event. i s dalšíma/vlastníma senzorama)

A kdepak jsi je viděl..?
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od FandaTDI »

Bejt to seriózní zájem, tak asi i něco konkrétnějšího dohledam ... ;) Viděl jsem jednu takovou v reichu (už nevim výrobce, ale cenovka byla v přepočtu skoro deset k za jednotku se sw pro úpravy + navíc svazky dle auta a měla různý režimy, vlastní nouzák/servisní režim stylem bypass, apod. ... ) a něco podobnýho dělaj i dáni (možná ještě promakanější, protože ti na to jdou přes kompletní power management a specializujou se spíš na závodní auta než na "spotřebky" ) a určitě by se našli i další více či méně seriózní výrobci ;)
Btw. ty taky děláš/umíš/máš zkušenosti se zdvojením eeprom s přepínáním map (start byte) i za jízdy?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od motorpower »

ti na to jdou přes kompletní power management

Jo tohle jsou právě ty chytré řeči, realita je 3 až 15 PS v reálu za nesmysl.
Za to pořídíš buď rovnou specielní jednotku pro závodní účely/ spíš platí pro benzin/, nebo novou jednotku k úpravě.
A přepínání výkonu za jízdy ? Proč? Je to další nesmysl. Ještě k tomu nebezpečný. Touha lidí něco přepínat je neuvěřitelná. Zvláště když se při předjíždění se slabším sw objeví v táhlé zatáčce kamion.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od FandaTDI »

Takže za prvý - touha přepínat nemusí bejt jen o nějakym předjíždění, ale taky např. o větší "blbuvzdornosti", příp. o různejch režimech pro různý situace a/nebo cesty, nadmořský vejšky, teploty, stav oleje, atd. atd. ...
Za druhý - že o těch chytrejch řečech slyšim ( teda pardon, přesněji řečeno "čtu na fóru", což je asi "omluvitelnější"? ;) ) zrovna od tebe :twisted: ( http://hpelectronik.dk/?page_id=1676" onclick="window.open(this.href);return false; - to asi nebude tenhle případ, viď ;) ), o spec. jednotkách jsem se tu taky zlehka zmínil a všechno má svý pro i proti a samozřejmě taky hw limity ...
Ale zpátky k věci - byla ta nabídka jen tak do větru nebo jsi to myslel vážně?
btw. s tim kamionem jsi mi připomněl tohle - http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=129204" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od hkr »

Nechapu, proc bych si mel cudlikem davat min kobyl, kdyz muzu mit vic a mene slapat na plyn? Kvuli nadmorske vysce? Co to je za hovadinku?
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od Qido »

Totální OT.
S tímto jsem se setkal u BMW 335i motor N54, 3litry,2 turba. U TDI je nějaké přepínání blbost, ale u auta, které má v sérii 306koní a ,,pouhým,, (nikdy to není tak jednoduchý) přepnutím jsem rázem takřka na 400 koních to už je zajímavé. Využití je jasné, normální ježdění a pak třeba na okruh. I tak mi to moc nesedělo. Radši bych měl po chipu ,,jen,, 340 koní, ale pořádně odladěných, s krásným průběhem atd. atd.
Naposledy upravil(a) Qido dne 22.05.2014 08:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od hkr »

Jojo, ted o tom zrovna otec premysli, na 1M Coupe, 3L biT 340k a je mu to malo... Je fakt, ze treba MiniCooper S se 180k jede daleko lip, je to takova motokara.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od motorpower »

To Fanda kup si brzdu, testuj, měj kamarády ve zkušebáku v německu a přijdeš na to proč to píši.
Takhle jsi jen další bloumač po webu.
Můžeš si u mě také tu dánskou krabičku změřit.
A k nabídce: do popelnice to hážu proto aby s tím nikdo další nekšeftoval, protože je to total šunt. Pokud budeš ochotný je přehrabovat...
Pro ostatní, nadmořská výška je důležitá, slušná úprava s ní počítá, zhruba do dvou tisíc není problém.
Pokud bude někdo dvakrát denně tahat vlek na Grossglockner tak mu úpravu nedoporučím.
Pokud bude cestovat po Tibetu, upravovat nebudu, či vrátím originál. Rozhodně jednodušší než riziko přepínání.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od FandaTDI »

hkr: nevadí ... ;) Ale pro rošíření obzorů aspoň "vypíchnutí vypíchnutýho" - přepínáním by se výkon třeba vůbec měnit nemusel (nebo jeho max. hodnota), může to bejt třeba čistě z důvodu průběhu krouťáku a místo nadm. výšky si můžeš dosadit libovolnej jinej důvod např. "rodinný" nebo třeba služební auto ... Nebo třeba roční období, když ne opět kupříkladu ten okruh, atd.

Petr: tak to já bych teda využil spíš tu původní podobu nabídky pro migela 8) :rofl:
Pokud bys to posílal i s tou popelnicí, tak doufam, že svědomitě třídíš a neházíš to do konťáku za čínskou restaurací :laugh: (elektroodpad bych si klidně probufetil ;) )

Myslim, že vlastní okruh/dráha, apod. je lepší než vlastní brzda a i ten okruh by pro mě byl zajímavej možná až budou trošku běžnější pohonný koncepce se skutečně libovolnym krouťákem v libovolnym momentě na libovolnym kole (a líp adaptovatelnym těžištěm i přes větší hmotnost neodpruženejch hmot) ;) ... ono je hezký si změřit výkon na kolech, ale občas je docela rozdíl, co to auto dokáže přenést na vozovku nebo přikurtovaný na válce (po kterejch obvykle nejezdim :mrgreen: ) a i kdybys měl válce pro každý kolo nezávislý, pořád ti to neřekne zbla o chování na silnici ... (při špatnym úvazu a/nebo geo, apod. tě to někdy dost draze upozorní na nedostatky toho či onoho :lol: )

A už vůbec nevim, kde jsi přišel na to, že bych pro ten dánskej cajk měl zrovna já využití (na svou B5 z min. tisíciletí nebo T4, apod.? :mrgreen: ) Natož na to, že bych si něco takovýho koupil a nebyl schopnej si to oměřit sám :tongue: (třeba i s pomocí cajků kupovanejch v reichu ;) ) To nemluvim o tom, že CANovou sběrnici z hlediska profesionálního (když už ;) ) "bloumače po webu" nepovažuju za zrovna bezpečnou ( http://www.autosec.org/publications.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) a myslim, že skýtá daleko víc rizik než nějakej "nahozenej" ( koukam, že účinně ;) ) přepínač ...

Dost bylo srandy. :thanks:

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: CHIP BOX VW - PD

Příspěvek od motorpower »

Dost bylo srandy.
To rozhodně, především uber na smajlících. Vypadá to dementně/ stejně jako tvůj pohled na věc /. Za další si přečti o čem je téma. Už jsem na to odpověděl.
Naposledy upravil(a) motorpower dne 22.05.2014 15:00, celkem upraveno 1 x.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Chiptuning“